Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ввело санкції проти УЄФА

17 вересня 2015 3382 Читать на русском

Європейський футбольний союз потрапив під санкції українського міністерства через порушення Закону України "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi".

УЄФА увійшов до "переліку iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi, до яких застосовано спецiальну санкцiю - iндивiдуальний режим лiцензування зовнiшньоекономiчної дiяльностi на територiї України". В наказі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №733 від 9 липня 2015 року європейський футбольний союз є серед нерезидентів, що порушили законодавство України.

В графі тип порушення значиться стаття 1 Закону України "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi".

"Стаття 1. Виручка резидентiв у iноземнiй валютi пiдлягає зарахуванню на їх валютнi рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначенi в контрактах, але не пiзнiше 180 календарних днiв з дати митного оформлення (виписки вивiзної вантажної митної декларацiї) продукцiї, що експортується, а в разi експорту робiт (послуг), прав iнтелектуальної власностi - з моменту пiдписання акта або iншого документа, що засвiдчує виконання робiт, надання послуг, експорт прав iнтелектуальної власностi. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi економiчного розвитку".

Сума заборгованості УЄФА, як зазначено в документі Мінекономіки України, складає 1 млн. 310 тисяч євро. В графі "резидент" значиться компанія ДП "Шенкер" (дочірня компанія міжнародного концерну транспортних перевезень і логістики "Шенкер", що входить до Deutsche Bahn).

Що цікаво, за версією Міністерства, УЄФА знаходиться в Швеції, а не Швейцарії.

Згадані вище санкції були прийняті ще в липні, але зараз, з початком єврокубкового сезону, вони можуть зашкодити українським клубам, а можливо, і Федерації футболу України, якщо УЄФА буде відхиляти протести українців через несплату необхідних для розгляду справ платежів на банківський рахунок європейського футбольного союзу, або не зможуть бути вчасно сплачені штрафи від дисциплінарних органів союзу. На сьогодні, за інформацією "Футбол 24", вже був щонайменше один випадок повернення платежу в УЄФА банком через застосування даної санкції Міністерством економіки України.

Олександр Гапоненко

Джерело: Футбол 24
Теги
Футбол 24
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
6
год
:
10
хв
Зоря
20:00
Герта
Вгадай результат матчу

Новини

Загрузка...
close
Залиште відгук