toggle menu

X

Берлінський олімпійський стадіон
Берлінський олімпійський стадіон
Год основания 1 серпня 1936 року
Страна Германия
Город Берлін
Адрес Olympischer Platz 3, 14053 Berlin
Сайт Берлінський олімпійський стадіон
Архитектор Werner March
Покрытие трава
Вместимость 74064
Телефон +49 (0)30 - 306 88 112

Олімпійський стадіон в Берліні (нім. Olympiastadion Berlin) — стадіон в місті Берліні, домашня арена футбольного клубу "Герта".

Спортивний комплекс "Олімпіапарк", центром якого зараз є стадіон "Олімпіаштадіон", побудований до Першої світової війни, коли Німеччина отримала право провести Літні Олімпійські ігри 1916 року. У 1933 році Адольф Гітлер, що прийшов до влади, загарбав прилеглі до іподрому "Ґрюнвальд" землі.

Гітлер планував побудувати стадіон місткістю 86 тисяч місць, окремого хокейного стадіону, манежу для верхової їзди, плавального басейну і відкритої спортивної арени.

У 1936 році на арені відбулася організована гітлерівським урядом грандіозна церемонія відкриття Олімпійських ігор, яку вперше транслювали на телебаченні в прямому ефірі, а олімпійські змагання на стадіоні стали матеріалом для створення шедевру кінодокументалістики — фільму Лені Ріфеншталь "Олімпія".

У 1938 році на "Олімпіаштадіоні" німецька збірна поступилася збірній Англії із розгромним рахунком 6:3.

"Олімпіаштадіон" істотно постраждав під час бомбардування Берліну авіацією союзних військ, але в середині 1960-их рр. його відбудували. Це були часи, коли в перші роки існування Бундесліги кожен матч берлінського клубу "Герта" збирав до 70 тисяч уболівальників. Стадіон реконструйовали до чемпіонату світу 1974 року і тут пройшли три матчі групового турніру. Однак внесення "Олімпіаштадіону" в перелік стадіонів чемпіонату світу спричинило політичну напруженість між країнами східного і західного табору.

Після воз'єднання Німеччини "Олімпіаштадіон" знов став центром, навколо якого зосереджені найбільші події німецького футболу, зокрема на ньому відбуваються фінали Кубка Німеччини.

Генеральна реконструкція Олімпійського стадіону перед чемпіонатом світу 2006 року завершилася за рік до першості і коштувала 242 млн. євро. На "Олімпіаштадіоні" відбувся фінальний матч.

Новости - Берлінський олімпійський стадіон

Ми використовуємо Куки!

Гаразд