Франція зазнала сенсаційної поразки від Кот-д'Івуару перед стартом ЧС-2026 – історична перемога "слонів" в дуелі братів

Збірна Франції провела товариську гру проти Кот-д'Івуару. Як завершився матч, читайте на "Футбол 24".

Франція –  Кот-д'Івуар – 1:2 /Photo by Loic VENANCE / AFP via Getty Images

Франція – Кот-д'Івуар – 1:2 /Photo by Loic VENANCE / AFP via Getty Images

Олег Василишин
Олег Василишин Журналіст
Огляд матчу

У межах підготовки до ЧС-2026 Франція зустрічалась зі збірною Кот-д'Івуару. Для Дідьє Дешама поєдинки проти африканців і Північної Ірландії (8 червня) були можливістю провести ротацію й перевірити глибину складу, а також оцінити готовність окремих футболістів, які нещодавно прибули до розташування національної команди. Натомість "слони" вирішили зіграти лише один спаринг, щоб мати більше часу для безпосередньої підготовки до Мундіалю.

до речі
реклама

Вже на старті зустрічі Мбаппе закручував під ліву стійку, але кіпер суперника виконав блискучий сейв. За мить щастя дальнім ударом спробував Тюрам, але сфера пролетіла далеко від воріт.

рекламна інформація

На 16-й хвилині відверто не пощастило Рабйо, який міг відкривати рахунок – м'яч після його пострілу просвистів у сантиментрах над поперечиною. Французи продовжили тиснути, володіючи тотальною перевагою, і вже Олісе цілив низом у лівий кут – Фофана знову продемонстрував клас.

Шеркі протягом хвилини міг забивати двічі: спочатку його добивання заблокував захисник, а за мить м'яч розминувся зі стійкою після його удару. Наприкінці тайму Чуамені головою замикав навіс у штрафний – Фофана потягнув з-під лівої стійки. У відповідь Кот-д’Івуар створив чи не перший по-справжньому небезпечний момент, але удар Адінгри потягнув Меньян.

Франція таки змогла піти на перерву перемагаючи – Шеркі з лінії штрафного зумів поцілити у дальній кут через частокіл ніг оборонців.

По перерві африканці доволі швидко зрівняли: Пепе розрізав оборону Франції і вивів Гулу Дуе сам на сам – Конате намагався наздогнати суперника, але зашпортався на рівному місці і захисник Страсбура прошив Меньяна. Цікаво, що автор гола – рідний брат зірки французької команди Дезіре Дуе, який весь матч провів на лаві запасних.

На 63-й хвилині Тюрам міг виводити "гальських півнів" вперед, але знову бракувало точності. Господарі тиснули і, здавалось, от-от заб'ють вдруге, натомість пропустили контратаку правим флангом: Дуе прострілив у центр штрафного, а Діалло в дотик переправив сферу у сітку – 1:2.

Вже у доданий час африканці могли добивати суперника, але Меньян встиг підстрахувати.

Кот-д'Івуар вперше в історії переміг збірну Франції, яка зазнала дебютної поразки на Стад де ла Божуар у Нанті.

Нагадаємо, на Мундіалі підопічні Дешама зіграють проти Норвегії, Сенегалу та Іраку. Кот-д'Івуар потрапив у групу з Німеччиною, Еквадором та Кюрасао.

до речі