Норріс став чемпіоном Формули-1, Ферстаппен виграв Гран-прі Абу-Дабі, але цього було замало – скандальний штраф Цуноди

Відбулася фінальна гонка сезону Формули-1 в Абу-Дабі. Звіт та результат вирішального Гран-прі – в цій новині на "Футбол 24+".

Ландо Норріс / Getty Images

Ландо Норріс / Getty Images

Володимир Пастух Журналіст

На старті гонки Макс Ферстаппен зберіг перше місце, а от Ландо Норріс втратив другу позицію у боротьбі зі своїм партнером по Макларен Оскаром Піастрі.

до речі
відео дня
реклама 21+

Але навіть третє місце в Абу-Дабі дозволяло Ландо Норрісу стати чемпіоном сезону, тому Ферстаппену треба було сподіватися на диво у вигляді виходу Леклера або Расселла на третю позицію в гонці.

Після того як Ландо Норріс поїхав на піт-стоп Андреа Кімі Антонеллі знову без боротьби пропустив претендента на чемпіонство, як і під час Гран-прі Катару. Під час спроби обгону Цуноди Ландо Норріс виїхав за межі траси й стюарди почали переглядати епізод на предмет порушення. Але штраф отримав Цунода, а не Норріс.

Таким чином японець не зміг допомогти Максу Ферстаппену в боротьбі за титул.

Льюїс Хемілтон, попри провальну кваліфікацію, провів чудову гонку й потрапив у топ-10.

відео дня

В підсумку Макс Ферстаппен виграв Гран-прі Абу-Дабі, але поступився Ландо Норрісу за підсумками сезону 2025 року. Зірка Ред Булл не зміг виграти свій п'ятий чемпіонський титул.

Норріс фінішував третім в Абу-Дабі й випередив нідерландця на 2 бали в заліку пілотів. Оскар Піастрі посів на фінальному Гран-прі сезону 2 місце і став третім в чемпіонаті.

реклама

Фінальний залік гонщиків Формули-1:

1. Норріс – 423
2. Ферстаппен – 421
3. Піастрі – 410

Формула-1: Ферстаппен виборов поул в Абу-Дабі, випередивши Норріса та Піастрі, історичний провал Хемілтона

реклама