Ротань у програмі "Вацко Live": про Коломойського, удар Хацкевича, Росію та "необ'єктивного" Абдулу

30 березня 2018 10939 Читать на русском
Ротань у програмі "Вацко Live": про Коломойського, удар Хацкевича, Росію та "необ'єктивного" Абдулу
Руслан Ротань / фото: О. Осипов

Півзахисник Динамо та збірної України Руслан Ротань у програмі відомого коментатора Віктора Вацка розповів про часи у Дніпрі, розмову з Ігорем Коломойським, як готовий був грати у Росії та Андрія Шевченка у ролі тренера.

Динамо чи Дніпро?

Важке запитання... Дніпро. Дніпро є Дніпро. Кривити душею не буду. Це, мабуть, моє все. Тому все ж таки Дніпро.

Про удар від Хацкевича

Матч 2002 року Динамо – Дніпро? Коли Хацкевич мене вдарив? Навіть не згадував про цей момент, коли переходив у Динамо (вдруге, – прим.). Після гри потиснули один одному руки. Це емоції, футбол. Такі моменти – це нормально. Ми цей момент не згадуємо. А який сенс його згадувати, якщо такі моменти трапляються і на тренуваннях, в матчах багато разів. Тим більше, якщо людина старша, то має право.

Чому не перейшов у МЛС?

Є варіанти. Був в Америці взимку, на цю тему спілкувались. Все ж таки мені хочеться тримати рівень. Я вважаю, що перехід в МЛС буде кроком назад. Великим, порівняно з київським Динамо.

"Хотілося хоча б 75": Зінченко про рейтинг FIFA, Другу світову війну та різницю у менталітеті футболістів

Коли порушував режим, щоб на ранок боліла голова?

У нас був вихідний в Славії. У мене дочка народилась. Я запросив команду. Добре посиділи – на ранок боліла голова. Було пиво, ще там у них (в Чехії, – прим.) є така "зеленка". Дуже смачна, але болить голова від неї. Намішали.

Кому жорстко "напихав" у роздягальні?

Селезньов. Він мій друг, кум, але з ним таке є завжди. Коли є за що. Жорстко, ледь не до бійки. Було, і не один раз. Це нормально.

Тренер, який найбільше дав

Не хочеться нікого образити. Але першим згадується Хуанде Рамос. Іспанці, коли вони прийшли, дали багато нового, чого я не знав. Розвинули у мені те, що було слабким.

Коломойський – хороший президент ФК?

Мабуть, як президент футбольного клубу він поганий. Поганий чому? Тому що будь-який президент клубу буде вірити в команду, за будь-яких обставин буде з нею спілкуватись, давати своє бачення. Коломойський робив так, як хотів.

Він дуже багато вкладав, у цьому він хороший. Зробив дуже багато для українського футболу. Рівень Дніпра підняв. Те, як він підняв, так само опустив туди, де воно все починалось. І це дуже погано. Хочу сказати, що краще вже не піднімати тоді.

Останній раз спілкувався з ним 1,5-2 роки тому, коли підписував новий контракт. Не закрили борги за старим контрактом, а я підписував новий. Звісно, це ненормально. Однак Коломойський – людина слова. Скільки я його знав, він завжди був людиною слова. Що сказав, завжди виконував. Не знаю, що сталось. Зрозуміло, що революції, війна – це однозначно. Але з початком війни він сильно змінився. Його стало мало з командою. У підсумку, вийшло, як вийшло. Охолов до футболу.

Чесно, хочеться з ним зустрітись. Щоб він сказав, чому він прийняв таке рішення. Кинути все. Для мене це загадка. Можна було знайти варіанти, які зберегли б команду.

Немає другого Дніпра. Як Коломойський намагається 20 мільйонів боргу списати

Про ситуацію в Дніпрі

Я говорив з Коломойським про преміальні, за всю команду. До речі, хлопцям він виплатив преміальні. Мене він покарав. Слава Богу, виплатив ці преміальні. Це зберегло дух і колектив, який дійшов до фіналу Ліги Європи.

Хлопці пропонували скинутись мені, але я відмовився одразу. Сказав, що це ваше, так буде неправильно.

Про те, як купував Дніпру форму на фінал Ліги Європи

Це було. Але не я один, а з Андрієм Русолом купили. А що їхати, як бомжі туди? Якщо у нас не було навіть поло. Приїхала Севілья, красива, у костюмах. А у нас хто у тренувальній футболці, хто в чому. Це фінал ЛЄ.

Проблеми почались набагато раніше. Просто фінал Ліги Європи продовжив Дніпру існування. Так це було б набагато раніше.

Дніпро чи Дніпро-1?

Я насправді не знаю, що там всередині у них відбувається. Я, звісно, за Дніпро вболіваю і буду до кінця.

Чи є в українському футболі хороші арбітри?

На цю тему хочеться менше говорити. У нас дивишся один матч: суддя красень. Але в тому матчі нікому нічого не треба. А інший матч вирішальний, і суддя там щось натворить, і буде просто за одну команду.

Про Анатолія Абдулу

Чи сильний він рефері? Без коментарів. Скільки разів я шкодував про застосування фізичної сили до Абдули? Ні разу. Це хабарник, що говорити. За руку не ловив. Можливо, це гучно сказано, але те, що він необ'єктивний і постійно приймає чиюсь сторону, це однозначно. Він мені цим не подобається, і я це говорю відкрито. Він нечесний і непорядний.

Про "ДНР-івський футбол"

Цей матч (1/2 фіналу Кубка України Шахтар – Дніпро, – прим.) судив цей же суддя. За фразу "ДНР-івський футбол" я вибачився, це емоції були. Я не повинен був себе так вести. На емоціях було сказано. Знову ж таки, це було у бік суддівства сказано. На фоні війни це підскочило. Але я за це вибачився. Я був неправий, однозначно.

Той "чудак" в тому сезоні вкрав ще небагато, і у наступному теж. До речі, ми сміємось зараз, і мені не образливо. Не звертаю на це уваги, це все футбольне життя. Є позитивні, є негативні моменти. Просто чомусь Абдула у негативних моментах виявився частим гостем.

Вчинок на полі, за який соромно

Епізод з Абдулою. Соромно, звісно. Не повинен був так емоції давати. Я не знаю, що мною у той момент керувало. Якщо б у той момент мені дали б біту, бив би бітою. "Зашторило" мене.

"Після голу Шевченка показав росіянам, що таке "хохли" і з чим їх їдять". Яким футболістом був Юрій Вернидуб

Про перехід у Рубін

Мене запрошували тоді набагато раніше, за півроку до літа 2014-го. У мене закінчувався контракт, і я їм (Рубіну, – прим.) одразу сказав, що мій пріоритет – Дніпро. Закінчився чемпіонат, а зі мною про контракт ніхто навіть не говорив. Розумів, що я безробітний.

Погрози у Дніпрі? Дзвінки були мені та дружині, коли вже стало відомо, що я тренуюсь з Рубіном. Не розумію, чому погрози сім'ї. Не думаю, що від Коломойського. На той момент війна і повно патріотично налаштованих людей. Не зрозуміло, хто де. Мій перехід у Росію розцінювався у всіх кругах, що такого робити не можна.

Я розумів цю ситуацію, мені не хотілось цього робити. Ситуація була такою, що мій клуб мені нічого не пропонує. Інші варіанти? Я тоді не хотів в МЛС. Також тоді мені було 32, якщо не помиляюсь. Величезні гроші, де я такі ще можу заробити. Я розумів, що тут (в Україні, – прим.) я буду персоною нон-ґрата, але зароблю гроші, яких за всю кар'єру не заробив.

Що стримало від переходу? Мені дуже сильно хотілось бути в Дніпрі. Не повірете, але це так. Навіть коли на ті три дні в Італію з Рубіном поїхав, то сильно сумував. Сильно чекав, що щось повернеться в інший бік. Так воно й вийшло.

Чи поїхала б збірна України на ЧС-2018?

Ми говорили про це в команді на рівні жартів. Але ніхто це не сприймав серйозно. Моя думка, що, скоріш за все, ми поїхали б, тому що ФІФА таке не вибачає. Україна була б дискваліфікована. Команда не "злила" відбір на російський Мундіаль, повірте.

"Чому футболістам не можна їхати у Росію?"

Чому футболістам у Росію не можна їхати, а співакам можна? Ну, зараз вже "кіпіш" теж підняли. Чому ті, хто багато говорить, на будівництво їздять у Росію заробляти гроші, приїжджають сюди і кажуть, що у Росію їхати не можна. Таких 60%, ну чесно.

Я вважаю, що футбол повинен бути поза політикою. Введіть тут (в Україні, – прим.) якийсь податок для робітників, які їздять у Росію. І хай вони з того податку оплачують...

Про першу зарплату

Я пам'ятаю, що за першу зарплату (50 доларів) я купив костюм на випускний. Інше віддав батькам.

Про атмосферу в збірній України

Сьогоднішня атмосфера у збірній подобається дуже. Туди приїжджаєш і почуваєшся як вдома.

Про Андрія Шевченка як тренера

Видно картину на футбольному полі. Є гра, є комбінації. Десь не щастить, десь не забиваєм. Я впевнений, що збірна буде прогресувати під керівництвом Шевченка.

Його принцип роботи кардинально відрізняється від наших тренерів. Він перебуває у колективі, спілкується, говорить, сміється, жартує. На тренуванні він вимогливий, на теорії він вимогливий. Помилки пояснює. Після тренування обійме, скаже щось. Шевченко знає, що колектив починається із сім'ї.

Шевченко занадто м'який, щоб бути сильним тренером? Коли треба, у роздягальні він кричить. Скоріш за все, Шевченко – тренер-тактик. Його робота побудована більше на тому, як пояснити футболісту, як грати.

Руслан Ротань у програмі "Вацко Live":

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
22
год
:
2
хв
Шахтар
17:00
Десна
Вгадай результат матчу

Ми використовуємо Куки ! Що це таке ?

Залиште відгук