Рома дотиснула Атлетік у більшості – Довбик творив магію і загубив супершанс, Раньєрі не стримався, Шомуродов дав більше
Рома переграла Атлетік (2:1) у першій зустрічі в рамках 1/8 фіналу Ліги Європи 2024/25. Рахунок та огляд матчу – на "Футбол 24".

Рома – Атлетік: результат і огляд матчу 06 03 2025
Артем Довбик виходить з перших хвилин. Матч, як онлайн-трансляція Рома – Атлетік на "Футбол 24", стартував о 22:00. Команди вже зустрічалися на основному етапі ЛЄ в Римі. Тоді "вовки" та баски розійшлися миром 1:1, а Довбик забив гол, який ледь не став переможним. Іспанці активніше розпочали, але їхні удари не таїли особливої загрози. Перший реальний момент зробив сам собі Довбик. Форвард збірної України продавив один в один захисника, але коли вже заносив ногу на удар, послизнувся і лише слабко кивнув м'яч у руки голкіпера.
до речі
Дибала тут же підбіг і підняв Артема, заспокоївши. Мовляв, це тільки 22 хвилина, бро. Вівіан попросив швидку заміну, вийшов Айтор Паредес. Довбик, неначе слон у магазинчику з порцеляною, розкидав усіх навколо. Суддя такого регбі не зацінив. Раньєрі у розпачі розводить руками. Кому бідкатися, якщо твоя команда наче й цікавіша попереду, але грає трохи нервово? Обидві команди зосередилися на якісній нейтралізації найбільшої вогневої загрози суперника. Ніко Вільямс, як і його брат Іньякі, на голодному пайку. Важко проти двох постійних опонентів щось придумати.
А ось і він, шанс тайму! Впав захисник Атлетіка, Бальданці прикривав корпусом у стилі Довбика з Порту, але потім відкинув назад. Не на українця, який був вільний ліворуч, а під удар Дибалі, який зі всієї сили струсонув поперечину. Гостра подача і з кутового від басків наприкінці першої половини. Єрай Альварес набігав, але пробив кудись убік. Бальданці розганяє контру, однак Довбик занадто швидко опиняється в офсайді, та й партнер якось не дуже націлений шукати передачами Артема. Ну, хоч фол заробив молодий італієць.
На ногах Бальданці вже сухого місця нема від сотні ударів. Суддя у відповідь на випрошування карток всім своїм виглядом заявляє, що він ліберальних поглядів. Вільямс молодший віддає по правому краю на старшого брата, Іньякі блискуче вицілює у штрафному Саннаді, але куля пролітає знов повз лівий кут. Рубка, що треба, сьогодні на Стадіо Олімпіко, хоч і без голів до перерви. Довбик завершує 45 хвилин із найнижчим балом від SofaScore (6,4). Оцінку занижує змарнований великий шанс на 0,13 xG. Не найкращі справи в боротьбі внизу: програв 4 дуелі, виграв одну. А ось на другому поверсі Артем домінує (3 з 4 за ним). Б'ється добряче - двічі фолив і заробив порушення на собі. При 18 контактах з м'ячем 7 втрат.
Н'Діка заблокував на кутовий, але з нього Рома пропускає. Вже награне скидання на дальню ліву стійку, де Єрай класно блокує Крістанте у його спробі дістатися Іньякі Вільямса. Свілар закрити ближній кут не встиг. Оце вже було шматочком української магії! Довбик розкішно зупиняє і водночас тонко переводить на Дибалу, той ще центральніше, де Бальданці стріляє аж надто істерично. Чого всі господарі аж так бажають розірвати цю домашню сітку?! Не вистачає спокою при завершенні, який демонструє Довбик у підіграші. Ніжно скидає Артем, а Пізіллі гатить кудись, ніби мітить у регбісти.
Де ж би була Рома без свого ангела-охоронця! Челік проходить правим краєм і вирізає трохи назад, Анхеліньйо набігає і стріляє нарешті з холодним розумом та більярдною виваженістю. Який футбольчик пішов після перерви, ну пісня ж ллється над Римом. Перші заміни на 59 хвилині. Бальданці та Ренш поступаються місцем на полі ще атакувальнішому дуету Ель-Шаараві й Салемакерсу. Вальверде відчуває, що під цей каток Роми теж потрібні свіжі люди. Хоча гості теж намагаються огризатися, але їхні дальні удари надто невлучні.
Довбик і Дибала пішли з поля на 72 хвилині. Вийшли Шомуродов і Суле. Узбек відразу ж хапонув жовту за жорсткий стик. Зрозуміло. Суддя - ліберал тільки щодо басків. "Вовки" теж сліпають. Салемакерс прострілює в живіт, господарі вимагають пенальті. Помітно, як набув упевненості Ельдор після кількох результативних дій та звання гравця місяця в Ромі. Намагається ледь не у стилі Дибали керувати напрямками атакувальної гри. Тонкого підіграшу Довбика, втім, бракує. Артем, до слова, добив до підсумкової оцінки 6,8. Компенсував очікуваними асистами втрачений момент, припустився лише двох втрат після перерви. Враження, ніби не вистачило трохи часу, трохи доброго пасу, але в контексті травми та з конкурентом на ходу можна зрозуміти рішення Раньєрі.
Іньякі на вкидання ауту відірвався від Анхелінью і миттєво віддав у центр штрафного. Беренгер дав значно вище. Яку ж безглузду другу жовту заробив Альварес! Єрай так довго тримав обома руками Шомуродова на фланзі, що суддя не витримав. Один центрбек травмувався, другий вилетів через дискваліфікацію. Весело! Суле обігрався у стіночку із Салемакерсом, але удар майже з межі воротарського підкоригували блоком. Рома більше контролює м'яч, Атлетік частіше пробиває по воротах.
Чотири гравці Роми тримають в центрі поля одного гравця атаки Атлетіка. Так більшість не розіграти. Хоча Суле в дуже незручний спосіб все ж намагався кілька разів пробити. Шомуродов на останній секунді третьої компенсованої хвилини в повному оточенні футболістів суперника встигає принести перемогу перед самісіньким свистком. Ніби й погано прийняв, але це тільки збило захисників з пантелику. Ельдор примудрився розвернутися і прошити голкіпера не найкращим ударом. Що там на VAR стільки перевіряли то? Загадка.




