Шедевральний дубль Циганкова приніс Жироні вольову перемогу над Сосьєдадом – Віктор витягнув каталонців із зони вильоту

Жирона в рамках 16-го туру Ла Ліги 2025/26 перемогла Реал Сосьєдад (2:1). Звіт про матч читайте на "Футбол 24".

Гравці Жирони / фото: ФК Жирона

Гравці Жирони / фото: ФК Жирона

Михайло Юхименко Журналіст, футбольний аналітик
Огляд матчу

Невдалий матч Ваната

Мічел продовжує довіряти Ванату, захищаючи його у публічному просторі. Ентренадор каталонців навіть заяви, що команда недостатньо допомагає Владиславу. На Аноеті екс-нападник Динамо вийшов у основі – втім, наш земляк відіграв лишень тайм.

до речі
реклама 21+
рекламна інформація

З одного боку рішення можна зрозуміти. Ванат зробив усього 6 дотиків до м'яча й віддав лише 4 передачі. Карта цих пасів красномовна. Одна з передач взагалі виявилася розіграшем із центра поля після пропущеного гола.

Прикро, але гол Сосьєдада на 35-й хвилині почався з невдалого єдиноборства Владислава проти Субельдії в центрі поля. Українець програв його двічі, після чого Ігор запустив розрізний пас на Гедеша. Гонсало вирвався віч-на-віч і прошив Гассанігу – 1:0!

Ванат не мав спроб обіграшу на дриблінгу та оборонних дій, окрім тих самих дуелей зі Субельдією. У його активі є лишень один удар, який заблокували. Такий нападник був непотрібним у матчі, де Жирона відчутно поступалася в активності та кількості моментів.

Баски могли забивати вже на 2-й хвилині внаслідок контратаки з прострілом, який Кубо замикав з близької дистанції – втім, японець вгатив по горобцях.

На 13-й же хвилині Гедеш пробивав з гострого кута. Гассаніга виконав сейв. Загалом, Сосьєдад ще до перерви награв на 0,83 очікуваних голи при 6 ударах, тоді як 4 постріли Жирони потягнули на 0,13. Звісно ж, після такого перфу нападника треба змінювати.

З іншого боку, Ванат не був жахливим. Влад непогано відкривався в глибину та в середині штрафного – перший удар у матчі завдав саме він, прийнявши проникний пас з правого флангу. Позиція була непоганою, але українець довго розвертався. Постріл накрили.

На 13-й хвилині екс-динамівець відкривався під простріл в центр карного майданчика, однак в останню мить Горротчатегі встиг вибити м'яч у підкаті.

На 27-й Ванат забігав за спини під пас Унахі, але його перехопили.

На 39-й же він прийняв пас на лінії штрафного й спробував обігратись з Циганковим (невдало). Такі речі теж не слід забувати. У Жироні дійсно помітні проблеми із зіграністю з Ванатом, але загалом матч виявився невдалим – рух у Владислава був, але без прогресу. Заміна була закономірною.

Циганков знову став MVP

Схоже, для Віктора слово "Реал" у назві суперника виступає особливим тригером. У попередньому турі наш вінгер видав фантастичний матч з Мадридом, віддавши асист і ставши найкращим футболістом на полі. Тепер же Циганков принизив інший Реал – той, який Сосьєдад.

Навіть до перерви українець виділявся. Саме він запускав проникний пас на Ваната в першій ударній атаці. На 32-й же хвилині він обіграв Гомеса у штрафному й покотив під удар Мартіну, але Горротчатегі перехопив пас.

Крім цього, було декілька крутих передач, але головний хайлайт першого тайму стався на 21-й хвилині. Саме тоді Циганков міг забивати гол. Віктор прийняв м'яч на фланзі, змістився в центр і потужно пробив під дальню стійку. Реміро виконав блискучий сейв!

Для Жирони цей момент став єдиним у першому таймі, та і переважна кількість атак із натяком на гостроту пройшла не без участі нашого вінгера.

По перерві ж Циганков лише додавав. Каталонський джедай завершив матч із 63 дотиками й 43 пасами (34 точних), три з яких відправились під удар партнерам. Обидва його лонгболи досягли адресата, а з трьох спроб обіграшу 1-в-1 дві виявились вдалими. А ще Вітя виграв 3 з 5 єдиноборств і 5 разів повертав м'яч.

Всі ці досягнення не були стерильними. Циганков конвертував їх у безпосереднє загострення. Екс-динамівець міг зрівнювати рахунок на 50-й хвилині, відкрившись на лінії карного майданчика під проникний пас Хіля, однак подальший удар заблокували.

На 65-й хвилині Циганков запустив пас у центр під удар Унахі (повз ліву стійку), а на 67-й він же запускав у прорив Лемара (Тома трішки не встиг). Тоді Віктор вирішив зробити все сам. На 74-й хвилині він організував гольову атаку, виконавши точну діагональ на Унахі, а потім відкрившись на правому фланзі в глибині під зворотну діагональ.

Прийнявши м'яч ногою в стрибку перед Реміро, українець перекинув сферу над голкіпером. Ці два дотики зрівняли рахунок. 1:1! До речі, відомий паблік Archivo VAR вважає, що Віктор фолив, високо піднявши ногу й зачепивши шипами шию Субельдії – і він дійсно зачепив...

А на 84-й хвилині Циганков ще й дубль оформив, замкнувши простріл Морено з лівого флангу. І як замкнувши! Вітя прибіг на ближню стійку та п'яткою пробив у протихід Реміро – 1:2!

@megogo_sport_ua ЦИГАНКОООООООВ Дубль від українця! Першу атаку він сам розпочав та сам ж і завершив А в другій замкнув передачу розкішним ударом пʼятою Красень #ЛаЛіга #Жирона #Циганков ♬ оригінальний звук - MEGOGO СПОРТ

Цей гол виявився останнім у зустрічі. Таким чином, Віктор приніс команді першу виїзну перемогу в Ла Лізі й підняв команду із зони вильоту.

Серіал "Клон": 73 роки тому у Ла Лізі виступав клуб із Африки – копіював Атлетіко і сенсаційно обікрав Реал

Читайте також