У 19-му турі УПЛ Олександрія зіграла з Шахтарем. Звіт про матч читайте на "Футбол 24".
Після осічки ЛНЗ донецький Шахтар знову піднявся на вершину турнірної таблиці УПЛ, повернувши собі лідерство у чемпіонаті. Для команди Арди Турана тепер особливо важливо не втрачати темп і стабільно брати максимум очок у кожному матчі, аби не дозволити переслідувачам скоротити дистанцію в боротьбі за перше місце.
Шахтар готуватиметься до матчу з Лехом в іншій країні – Туран обрав несподівану локацію
Не менш принциповою ця зустріч була й для Олександрії. Підопічні Кирила Нестеренка цього сезону регулярно стикаються з труднощами у здобутті позитивних результатів, а ситуацію ще більше ускладнила технічна поразка в незіграному поєдинку проти Оболоні, яка поповнила негативний баланс команди. Втім, виїзди до Олександрії традиційно не обіцяють Шахтарю легкого життя. На стадіоні КСК Ніка "містяни" не раз створювали серйозні проблеми фавориту: донецька команда тут і втрачала очки, і навіть залишалася без перемоги, натрапляючи на впертий та організований спротив господарів поля.
Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри
ТОВ “СЛОТС Ю.ЕЙ”. Ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності у мережі Інтернет від 05.12.2024 (Рішення комісії з регулювання азартних ігор та лотерей №559 від 21.11.2024).
Подібний сценарій розгорнувся і цього разу. Олександрія зробила ставку на максимально щільну оборону, виставивши одразу п’ятьох захисників. Через кадрові проблеми в задній лінії лівий фланг оборони вимушено закривав Жонатан. Перший по-справжньому небезпечний момент виник лише на 15-й хвилині – Аліссон ефектно прибрав суперника і наважився на удар, однак м’яч пролетів повз дальню стійку.
Олександрія – Шахтар / фото прес-служби "містян"
Невдовзі господарі отримали ще одну проблему: на 27-й хвилині Жонатан зазнав ушкодження у боротьбі з Коноплею і був змушений залишити поле. Його місце зайняв Фернандо Енріке. Цікаво, що протягом кількох хвилин підопічні Кирила Нестеренка змушені були оборонятися в меншості – Жонатан уже покинув газон, а м’яч у цей час навіть не залишав меж поля.
На 38-й хвилині Шахтар знову загрожував воротам суперника: Траоре виграв позицію на ближній стійці й пробивав після подачі, проте м’яч пролетів над поперечиною. А вже наприкінці першого тайму свій шанс мала Олександрія – Яде потужно вистрілив з-за меж штрафного майданчика, але м’яч влучив у каркас воріт і рахунок так і залишився незмінним.
Початок другого тайму пройшов у доволі обережному темпі. Обидві команди намагалися вибігати в швидкі атаки, однак щоразу на підступах до штрафного майданчика темп наступів згасав. Перелом настав на 61-й хвилині. Шахтар організував позиційну атаку: м’яч закинули на Аліссона, який миттєво зорієнтувався і виконав передачу на дальню стійку. Там Лассіна Траоре випередив захисників і без проблем відправив м’яч у порожні ворота, відкривши рахунок у матчі. Форвард "гірників" знову підтвердив репутацію справжнього джокера – саме він вирішував долю поєдинку з Карпатами. Щоправда, цього разу Траоре з’явився не з лави запасних, а вийшов у стартовому складі.
У заключному відрізку поєдинку футболісти Шахтаря намагалися повністю контролювати гру. "Гірники" майже не дозволяли Олександрії довго працювати з м’ячем, активно пресингували та раз за разом змушували підопічних Кирила Нестеренка помилятися поблизу власних воріт.
Попри це, моменти ще виникали по обидва боки поля, однак реалізувати їх командам так і не вдалося. У підсумку рахунок залишився незмінним – Шахтар втримав мінімальну перевагу та здобув важливу перемогу. Єдиний гол у матчі приніс донеччанам три очки, завдяки яким вони ще більше відірвалися від ЛНЗ у турнірній таблиці.