Португалія стала чемпіоном Європи U-17, розгромивши Францію у фіналі на очах українського арбітра
У фіналі чемпіонату Європи U-17 зустрілись збірні Франції та Португалії. Результат та огляд зустрічі читайте в цій новині на "Футбол 24".

Дуарте Кунья та Анісіо Кабрал / Getty Images
Чемпіонат Європи U-17 2025, фінал
Франція – Португалія – 0:3
Голи: Кабрал, 30, Кунья, 38, Жил Маттео Невеш, 60
У півфіналах Франція перестріляла Бельгію в основний час (3:2), а от Португалія лише в серії пенальті здолала Італію. Фіналісти вже зустрічались на груповому етапі, розписавши безгольову нічию. Втім, у фіналі "Ле Бльо" фактично не мали шансів. Відзначимо, що головним арбітром фінального матчу став українець Олексій Деревінський, а в помічниках у нього був ще один співвітчизник – Олексій Миронов.
до речі
Рахунок був відкритий на 30-й хвилині. Після навісу з правого флангу захисники ніби вибили м'яч зі штрафного, однак Міде на лінії карного виграв верхову боротьбу, проштовхнувши снаряд у напрямку Кабрала. Нападник Бенфіки U-17 зупинив м'яч, дочекався, поки повз нього пролетить захисник і легко розстріляв ворота французів – 0:1!
А через 8 хвилин Дуарте Кунья подвоїв перевагу. У взятті воріт взяв участь Кабрал, який виграв верхову боротьбу на чужій половині і прокинув м'яч на хід партнеру. Кунья зумів втекти від захисників та проштовхнути м'яч повз воротаря – 0:2! Франція у першому таймі майже не мала моментів, тож на перерву команди пішли за переконливої переваги Португалії.
У другій половині португальці більше контролювали м'яч, не даючи суперникам створити небезпеку біля власних воріт. На 60-й хвилині Жил Маттео Невеш, який щойно вийшов на поле, завершив атаку, яку вдалим відбиранням і своєчасною передачею створив Бернарду Ліма. Рікарду Нету ледь не забив четвертий м'яч – Франція буквально була знищена та догравала поєдинок.
ПСЖ вперше в історії виграв Лігу чемпіонів, знищивши Інтер у фіналі – Париж забив п'ять голів

