Наші за кордоном: Зозуля тягне Альбасете, фірмовий стиль Льопи, стабільність Олійника, Рибалка двічі засмучує чемпіона

28 мая 2019 Читати українською
Автор: Любомир Кузьмяк

"Футбол 24" зібрав для Вас детальну інформацію про досягнення наших співвітчизників за кордоном протягом останнього тижня.

Попри те, що значна частина європейських чемпіонатів завершилася, українські легіонери успішно проявили себе у решті європейських ліг. Денис Олійник продовжує демонструвати клас у чемпіонаті Фінляндії, що відносно недавно стартував, Сергій Рибалка оформив дубль у двобої з новоспеченим чемпіоном Туреччини, Дмитро Льопа записав до активу перший, але дуже цінний гол у Хорватії, а Роман Зозуля не забив, але запам’ятався ключовою дією, що дозволяє його команді продовжувати боротьбу за потрапляння в Прімеру.

Зозуля допоміг Альбасете здолати Спортінг Х – українець заробив пенальті та раннє вилучення для суперника

Минулий тиждень також подарував нам важливий гол Яковенка у Данії, черговий дубль Есеоли в Казахстані, а ще влучні удари Іванісені у Грузії та результативне тріо наших земляків у Білорусі. Принагідно вітаємо Прийму і Татаркова із здобуттям Кубка сусідньої нам країни.

Іспанія

Альбасете ніяк не міг забити у ворота хіхонського Спортінга, а перший тайм наближався до завершення. Раптом навіс з правого флангу завершився тим, що захисник суперника Матьє Пеберн схопив у штрафному майданчику за руку Романа Зозулю – пенальті плюс друга жовта картка і вилучення!

А по перерві Альбасете забив ще раз завдяки курйозному голу зі своєї половини поля – перемога 2:0. Зозуля провів на полі весь поєдинок.

Бельгія

В середу Кортрейк Андрія Бацули остаточно попрощався з шансом зіграти у фіналі плей-офф за вихід у Лігу Європи. Команда українця програла вдома Шарлеруа (1:2). Бацула вступив у гру на 65-й хвилині, коли усі голи було забито.

Антверпен Єгора Назарини у шаленому матчі переміг Шарлеруа і зіграє у наступному сезоні в Лізі Європи. Українця у заявці не було, а команда Назарини по ходу зустрічі програвала 0:2, втім завдяки дублю Дьємерсі Мбокані перемогла 3:2.

Маліновський має пропозиції від Спортінга, англійських та італійських клубів – агент коментує перемовини, ціна зростає

Туреччина

Сергій Рибалка у п’ятницю відіграв весь матч проти Галатасарая (4:3) і двічі забив у ворота новоспеченого чемпіона! Наприкінці першого тайму при рахунку 0:2 Сергій скоротив відставання в рахунку.

На 77-й хвилині Рибалка вивів свою команду вперед – 3:2.

Микола Морозюк провів весь матч проти Трабзонспора (2:3) і саме після подачі українця Різеспор зумів забити перший гол – все вирішили кілька додаткових пасів у штрафному майданчику. Зате наступні два голи суперника прийшли з флангу Морозюка, хоч і без прямої провини Миколи.

Артем Кравець та Олександр Кучер вийшли у старті Кайсеріспора на протистояння з Ерзурумспором, втім їхня команда двічі пропустила на старті зустрічі і програла (0:2). Кучер відіграв весь поєдинок і відвертих помилок не припускався, а Кравець був замінений на запасного голкіпера на 65-й хвилині після вилучення основного воротаря Сільвіу Лунга. Кравець мав два непогані моменти, коли першим опинявся на добиванні. В одному епізоді Артем зобов’язаний був забивати після того, як виявився найспритнішим на підбиранні після рикошету від штанги.

У першій лізі в боротьбі за вихід в еліту зійшлися Адана Демірспор Олександра Гладкого та Хатайспор Дмитра Коркішка. Перший матч завершився безгольовою нічиєю, а в неділю переміг Хатайспор (3:2). Гладкий двічі виходив у старті, а Коркішко з’являвся на полі на заключні хвилини. Примітно, що Адана Демірспор зрівняв рахунок (2:2) на 90+3-й хвилині і це означало, що саме команда Гладкого йде далі. Втім на 6-й компенсованій хвилині Хатайспор вирвав перемогу!

У четвер на команду Коркішка чекає вирішальна гра.

Данія

Юрій Яковенко вийшов у стартовому складі і вже на 7-й хвилині відкрив рахунок у матчі з Мідтьюландом.

Українець відіграв 75 хвилин, а його Есб’єрг тріумфував 2:1. На 11 заключних хвилин з’явився Артем Довбик, проте свою команду від поразки не врятував.

Есб’єрг фінішував третім і тепер у п’ятницю зіграє ключовий матч за місце у Лізі Європи в рамках спеціального плей-оф.

Фінляндія

Сейняйокі зіграв внічию з РоПС (1:1) – Денис Олійник провів на полі усі 90 хвилин і відзначився четвертим забитим голом на старті сезону. Цього разу українець вразив ворота після феєричного виконання штрафного удару.

Денис Олійник (Сейняйокі) – 10 матчів, 4 голи, 3 ж.к., 833 хвилини

Швеція

АФК Ескільстуна був знищений Мальме (0:5). Якщо це звучатиме коректно, то, на щастя, Ігор Левченко та Іван Бобко спостерігали за грою з лави запасних.

Іван Бобко (АФК Ескільстуна) – 6 матчів, 1 гол, 1 ж.к., 290 хвилин

Ігор Левченко (АФК Ескільстуна) – 4 матчі, 3 пропущених голи, 360 хвилин

Чехія

У неділю відбулося очне протистояння Яблонця Едуарда Соболя та Слована Тараса Качараби. Соболь провів на полі весь матч, а Качараба був замінений у перерві. Єдиний гол в матчі Яблонець забив на самому старті другої половини зустрічі – Соболь участі у гольовій атаці не брав.

______________________

Тарас Качараба (Слован) – 31 матч, 1 гол, 3 ж.к., 2652 хвилини

Едуард Соболь (Яблонець) –21 матч, 1 гол, 3 ж.к., 1610 хвилин

Північна Македонія

Вардар без Євгена Новака зіграв внічию з Академією Пандєва (1:1) і фінішував на другій сходинці македонської ліги.

Євген Новак (Вардар) – 28 матчів, 2 голи, 4 ж.к., 2476 хвилин

Хорватія

Заключний тур у хорватській лізі запам’ятався драматичним заочним протистоянням команд двох українців – Хайдук Сватка програв, Осієк Льопи переміг і на фініші обидві команди отримали рівну кількість очок, проте за додатковими показниками Осієк випередив конкурента і став третім!

Олександр Сваток провів 65 хвилин в матчі з чемпіоном, загребським Динамо (1:3) і отримав жовту картку. Ексгравець Зорі пішов з поля, коли Хайдук програвав 0:3. Захист команди зі Спліту діяв жахливо, а Сваток зіграв без індивідуальних помилок на слабкому рівні зі своїми партнерами по обороні.

Дмитро Льопа вступив у гру вже на 18-й хвилині, коли його команда програвала Інтеру 0:1. Під завісу першого тайму українець у фірмовому стилі відправив м’яч у сітку – 1:1!

До завершення зустрічі Осієк ще двічі забив і переміг 3:1. Третє місце і участь у Лізі Європи для команди Дмитра Льопи!

__________________________

Дмитро Льопа (Осієк) – 15 матчів, 1 гол, 3 ж.к., 510 хвилин

Олександр Сваток (Хайдук) – 10 матчів, 3 ж.к., 1 ч.к., 847 хвилин

Словаччина

Заключний тур словацького чемпіонату запам’ятався потраплянням у заявку на матч ДАК-Земплін (5:0) трьох українців. Щоправда, ні Станіслав Біленький, ні Юрій Захарків, ні Максим Третьяков (повернувся у склад після півторамісячної перерви) на поле так і не вийшли. Данило Безкоровайний у той час готувався до дебютного виходу за збірну України на чемпіонаті світу (U-20).

Слован Артема Сухоцького переміг Середь (3:1) і офіційно завоював золоті медалі.Українець провів на полі весь матч. Коли суперник забивав, то Сухоцький з партнером не втримали нападника Середі. Проте через кілька хвилин Артем ідеально виконав кутовий, а м’яч після скидки партнера відлетів до Рафаеля, екс-гравця Зорі, який і забив третій гол Слована.

Казахстан

Астана Романа Григорчука втратила на останніх хвилинах перемогу в поєдинку з Окжетпесом (1:1).

Руслан Степанюк відіграв 90 хвилин за Жетису і допоміг перемогти Кайсар (1:0).

Артем Барановський та Євген Ткачук протистояли Адерінсолі Есеолі. Тріо українців провело на полі по 90 хвилин, а Кайрат переміг карагандинський Шахтар (2:1). У другому турі поспіль Есеола оформив дубль! На 74-й хвилині при рахунку 0:1 Дерін класно зіграв у воротарському майданчику.

Через п’ять хвилин Есеола відмінно пробив головою, приніс перемогу своїй команді і вирвався на першу сходинку в гонці найкращих бомбардирів ліги.

Ордабаси розтрощив Актобе (3:0), Дмитро Непогодов вкотре зіграв на "0", а Кирило Ковальчук провів на полі усі 90 хвилин.

Білорусь

Вітебськ з Артемом Старгородським та Олегом Карамушкою у середу переміг Енергетик (3:0). Щоправда, Карамушка попросив заміну через травму вже на 16-й хвилині. А у неділю Вітебськ зіграв у фіналі Кубка Білорусі, де поступився солігорському Шахтарю (0:2). З перших хвилин на полі з’явилися Старгородський та Максим Фещук, а Карамушка опинився на лаві запасних. У старті "гірників" вийшов Микита Татарков, а на 89-й хвилині у гру вступив Василь Прийма. Українці результативними діями не відзначалися.

Татарков – поруч з трофеєм, Прийма – правіше у верхньому ряді

Відзначаємо поразку Мінська у двобої з Городеєю (0:3). Євген Зубейко, Владислав Насібулін та Олександр Васильєв відіграли по 90 хвилин.

90 хвилин на полі та активні дії від Артема Дудіка не врятували його Слуцьк від аналогічної поразки БАТЕ (0:3).

Вже на 8-й хвилині матчу Дніпро-Гомель (1:1) замість Бадрі Акубардії вийшов Дмитро Терещенко. За відсутності травмованого вихованця Динамо гості, які перебували у меншості, встигли пропустити гол. Лідер Гомеля Віталій Квашук був замінений на 89-й хвилині.

Дмитро Білоног вийшов на 79-й хвилині матчу проти Іслочі, а через 10 хвилин забив єдиний гол в зустрічі!

Тренер мінського Динамо з українським паспортом Роман Пилипчук після гри видав монолог і миттєво залишив зал для прес-конференцій після сказаного: "Про футбол можна довго говорити. Про тактичні схеми, про перебудування. Але я сьогодні хочу просто вклонитися своїм футболістам. І подякувати їм за те, що в тій ситуації, в якій знаходяться, вони виходять і грають, чесно роблять свою роботу. Сьогодні вони черговий раз це довели. Гравці, які дуже довгий термін не отримують заробітної плати та преміальних, виходять і роблять свою роботу. Сьогодні я їм вдячний за все: за розуміння, за ту гру, яку вони сьогодні показали. Спасибі – більше нічого".

Брестське Динамо розтрощило Неман (6:1). Олександр Нойок та Артем Мілевський зіграли по 90 хвилин, а Олексій Хобленко вступив у гру наприкінці першого тайму. Нойок та Хобленко відзначилися забитими голами, а Мілевський організував першу гольову атаку господарів.

Молдова

Владислав Бобров не допоміг Кодру уникнути поразки у двобої зі Сперанцою (1:3).

Мирослав Мазур, який так і не поїхав до розташування збірної України, відіграв 90 хвилин і допоміг Сфинтул Георге дотиснути Петрокуб (1:0). Український захисник був помітною фігурою на полі, виконав небезпечний штрафний удар і був активним біля своїх воріт та поруч з володіннями суперника.

__________________

Андрій Блізніченко (Шериф) – 4 матчі, 3 голи, 282 хвилини

Владислав Краєв (Динамо-Авто) – 7 матчів, 3 голи, 554 хвилини

Мирослав Мазур (СфинтулГеорге) – 7 матчів, 1 гол, 2 ж.к.,541 хвилина

Владислав Бобров (Кодру) – 10 матчів, 900 хвилин

Вірменія

Сергій Шевчук відіграв 90 хвилин у матчі Пюнік-Арарат (2:1). Андрій Яковлєв та Максим Трусевич вийшли на заміну на старті другої половини гри. Всі голи було забито до перерви – Шевчук двічі за 10 хвилин з різних флангів прострілив у штрафний майданчик, м’яч хаотично літав у володіннях суперника і залітав у ворота після двох ударів гравців Пюніка.

Дмитро Клімаков відіграв 90 хвилин у матчі проти Арарат-Вірменії – його Арцах поступився 0:2.