"Приватбанк" Коломойського переходить у власність держави. Що це означає для "Дніпра"?

19 грудня 2016 12373 50 Читать на русском

"Футбол 24" – по гарячих слідах про не зовсім футбольну новину, яка може вплинути і на український футбол.

Що відбулося?

18 грудня о 23:29 на Урядовому порталі опубліковано повідомлення про те, що ПАТ "Приватбанк" переходить у 100%-ву власність держави.

"Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ "Приватбанк" та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала участь в засіданні Уряду, та Міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували членів КМУ про те, що приватні акціонери Приватбанку звернулися до Уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником", – йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

Що це все означає для "Дніпра"?

Перш за все, потрібно сказати, що де-юре ФК "Дніпро" не має прямого відношення до "Приватбанку". Нагадаємо, що "Футбол 24" публікував раніше склад засновників "Дніпра". У ФК "Дніпро" 5 засновників: Ігор Коломойський та 4 компанії з Кіпру (бенефіціарними власниками яких є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов).

Кому належать українські клуби: олігархи, офшори, жінки

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов були також і бенефіціарними власниками ПАТ "Приватбанк" до націоналізації. "Приватбанк" був лише однією з багатьох компаній, де Ігор Коломойський виступає власником.

Проте це не означає, що для футбольного клубу це не може мати негативних наслідків. На сьогодні важко сказати, як зачепить націоналізація "Приватбанку" саме футбольний клуб, адже ФК "Дніпро" як одна з компаній Ігоря Коломойського може бути прокредитована в "Приватбанку", не говорячи вже про можливу власність клубу у заставі фінансової установи.

Оновлено. В списку кредитів та авансів клієнтам "Приватбанку" станом на 31 грудня 2015 року в графі "Гірськолижний курорт, туризм та футбольні клуби" значиться сума 8,34 млрд грн. Чи є кредит на "Дніпрі" станом на сьогодні, поки невідомо.

Чи означає націоналізація "Приватбанку", що держава має сплатити борги "Дніпра"?

Ні. Як було відзначено вище, ФК "Дніпро" не має де-юре відношення до "Приватбанку" і навпаки. За борги "Дніпра" відповідає його керівництво та засновники, які зазначені вище.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
22
хв
Норвіч
14:30
Челсі
Вгадай результат матчу
Залиште відгук