Манчестер Юнайтед переміг Арсенал і повернувся в зону ЛЧ – "каноніри" пропустили тричі вперше за два роки

Арсенал у рамках центрального матчу 23-го туру АПЛ 2025/26 програв Манчестер Юнайтед (2:3). Звіт читайте на "футбол 24".

Арсенал – Манчестер Юнайтед – 2:3 / Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Арсенал – Манчестер Юнайтед – 2:3 / Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Михайло Юхименко Журналіст, футбольний аналітик
Огляд матчу

Критично важливий матч з нотками особистого дербі

Поєдинок на Емірейтс мав велике турнірне значення. Арсенал після двох поспіль нічиїх не міг дозволити собі осічку, адже Манчестер Сіті з Астон Віллою підійшли на відстань чотирьох очок – "каноніри" були зобов'язані відновлювати свої +7. Манчестер Юнайтед же у разі перемоги піднявся б у зону Ліги чемпіонів.

до речі

реклама 21+

рекламна інформація

Прогноз букмекера (21+)
У 24-му турі АПЛ Манчестер Юнайтед зіграє проти Фулхема. betking станом на 20:40 25 січня 2026 року публікує такі коефіцієнти: "червоні дияволи" – 1,60, "котеджери" – 5,00, нічия – 4,25. Матч відбудеться 1 лютого 2026 року і розпочнеться о 16:00 за київським часом.

Протистояння мало не тільки історичне тло й цікавило не тільки статусом. Нинішній матч став ще й особистим протистоянням між Майклом Карріком і Мікелем Артетою. У 2013 році The Sun писало про визначну роль нинішнього коуча МЮ в сезоні 2012/13, але за всіма показниками його випереджав сьогоднішній тренер Арсенала – тепер баск мав довести перевагу над англійцем у новій ролі.

Плюсом була майже оптимальна кадрова ситуація обох команд. "Каноніри" спробували повторити ідею з виїзду в ЛЧ, виставивши Жезуса на вістрі атаки, але загальна структура стала збалансованішою. В центр повернулися Едегор і Райс, а позицію лівого захисника віддали обережнішому Інкап'є (Калафйорі травмований). "Дияволи" ж повторили основу з переможного матчу проти Сіті.

Арсенал відповів критикам у перші півгодини

У контексті можливого чемпіонства лондонців вболівальники та експерти відзначають нудну гру "гармашів". Доходить до того, що стиль Мікеля Артети називають антифутбольним. Арсенал дійсно занадто перекошений в бік ультраконтролю м'яча, високого пресингу й обережності – зокрема, команда майже ніколи не пасує через центр. От тільки критики забувають про другу результативність АПЛ (після Сіті) й перебування в топ-3 за моментами.

Перші півгодини проти МЮ продемонстрували, що говорити про "антифутбольність" Арсенала смішно. Хоча б через показники пасів на чужій третині. Якщо "каноніри" демонструють антифутбол, то у що грав МЮ? Команда віддала м'яч і взагалі не атакувала.

При цьому на скріншотах помітно, що підопічні Мікеля Артети вмикали високий пресинг вже на стадії білд-апу Манчестер Юнайтед. Це – точно не антифутбольний стиль.

А як щодо атаки, в якій половина Арсенала грає "з позицїї"? Нападник Жезус страхує в опорній зоні, центрбек Саліба відкривається у прорив правим флангом, а фулбек Тімбер зміщується на місце центрфорварда. Так грають команди, які слабкі в позиційному наступі?

Щоправда, 72% володіння господарів не приносили небезпечних моментів аж до 19-ї хвилини. Чотири постріли по воротах МЮ були неточними або пройшли в блок з негострих позицій, однак п'ятий мав завершуватись голом. Звісно ж, після стандарту.

Субіменді на лінії воротарського перестрибнув Каземіро й замкнув навіс від Райса, спрямувавши м'яч під поперечку. Ламменс врятував "червоних дияволів".

А на 29-й хвилині Арсенал продемонстрував, що і в позиційному наступі здатний демонструвати неймовірний рівень. "Каноніри" протягом двох хвилин тримали м'яч під контролем на чужій третині, завершивши позиційну атаку діагоналлю з лівого флангу на дальню стійку. Там Сака розвернувся й виконав крос, а Едегор підрізав сферу на лінію воротарського.

На позиції нападника опинився Тімбер (крайній захисник), який пробив низом у боротьбі з Лісандро Мартінесом – і прошив Ламменса.

АПЛ записала взяття воріт як автогол, що є помилкою. Але навіть якщо так – автоголи мають властивість залітати, якщо стягуєш у власний штрафний аж дев'ять футболістів. У Арсенала було шість в чужому + два на підбиранні. Це в тему до "антифутбольності" й слабких позиційних атак Мікеля Артети.

"Каноніри" самоусунулись і отримали покарання

І все було б нічого, якби після стартової 30-хвилинки Арсенал не зупинився. Команда Мікеля Артети, по-перше, перестала загострювати. Із 30-ї до 55-ї хвилини претендент на чемпіонство Англії провів лишень один заблокований удар, а перший незаблокований стався аж на 65-й.

Дійсно небезпечних моментів "гармаші" не створювали аж до 83-ї хвилини – і це навіть після виходу Езе, Дьокереша, Меріно та Мадуеке.

Але це ще півбіди. Північні лондонці виграли чимало матчів за такого малюнку гри, однак найкраща оборона АПЛ несподівано почала нервувати вже після забитого гола. І не тільки оборона, хоча особливих передумов не виникало – МЮ час від часу пробував підтискати, але здебільшого чекав шанс на контратаках. І дочекався.

Так, вже на 31-й хвилині Каземіро запустив Мбемо у прорив по флангу, а той скинув на лінію штрафного під удар Фернандешу. Португалець пробив неточно. На 34-й же Бруну Фернандеш зачепився за розрізний пас по центру, скориставшись позиційною помилкою Саліба, однак сам же Вільям в останню мить дістав м'яч у підкаті. постріл метрів з 12-ти пройшов повз ліву стійку.

Ще за три хвилини Арсенал догрався. Субіменді в простій ситуації припустився обрізки, викотивши м'яч в ноги Мбеумо. Звісно ж, після цього камерунець реалізував вихід віч-на-віч – 1:1!

Можна говорити про те, що Субіменді не дуже зручно "підсунули" м'яч, але за чотири секунди до фатальної помилки Мікель проігнорував варіант із передачею на хід Райсу.Тут можна згадати про особливість нинішнього Арсенала – команда Артети завжди обирає обережні варіанти й майже ніколи не просувається через центр.

Тобто мова не про відсутність ідей в позиційній атаці, а про наявність вказівки діяти обережніше. Іноді футбол карає за відсутність сміливості.

На початку другого тайму команда Мікеля Артети взагалі віддала контроль. Якщо до перерви Манчестер Юнайтед не проводив тривалих перекатів за центральним колом, то тепер це дозволяли. "Дияволи" покарали за таке ставлення вже на 50-й хвилині, реалізувавши прекрасний випад через центр – те, чого Мікель Артета завжди уникає.

Доргу обігрався з Бруну Фернандешем у стіночку в зоні перед штрафним, після чого виконав фантастичний постріл у ліву дев'ятку. М'яч залетів у ворота рикошетом від поперечки. 1:2!

YouTube video thumbnail for video ID: RzYknxceP44

"Каноніри" намагалися апелювати до влучання в руку Доргу перед вирішальним ударом, однак на повторі помітно, що кінцівка була притиснутою. Сфера майже не торкалася руки, тож більше питань треба ставити до гри Субіменді 1-в-1.

Нелогічний фінал

Подальші 30 хвилин можна викинути в смітник. Манчестер Юнайтед на цьому відрізку мав лишень один удар, а п'ять спроб Арсенала не приносили жодної гостроти. Наскільки підопічні Мікеля Артети спростовували критику за нудний футбол без якісних атак в першій третині зустрічі, настільки ж вони підігрували хейтерам протягом наступної години.

Винятком став епізод на 71-й хвилині, коли Магуайр рукою відбив удар Меріно. В штрафному. Важко сказати, наскільки осмисленим був цей гандбол і чи міг центрбек зреагувати, враховуючи силу пострілу та дистанцію – але рука збільшувала обсяг тіла й впливала на епізод. Арбітри вирішили інакше, не ставши призначати пенальті.

Втім, Арсенал був активнішим і зрештою створив момент. На 83-й хвилині Сака міг забивати в атаці другим темпом після кутового, вгативши з краю штрафного під ближню стійку. Ламменс врятував, однак кутовий на 84-й завершився невдалим виходом Сема.

Далі стався удар в порожні й винос від Куньї, добивання від Меріно й винос від свіжого Шешко – втім, м'яч вже перетнув стрічку. 2:2!

Чи був гол логічним і заслуженим? Не факт. Але й гол Манчестер Юнайтед не випливав із ходу зустрічі. Тим не менш, "дияволи" зробили це на 87-й хвилині, організувавши швидку атаку через центр з ефектною комбінацією в завершенні.

"Вишенькою" став удар Куньї – до речі, він теж вийшов на заміну – з дистанції під дальню стійку. 2:3!

І ось Арсенал вже не зміг врятуватись. Фінальний свисток зафіксував другу поспіль перемогу Майкла Карріка у двох матчах на чолі МЮ – і перший програш "канонірів" на Емірейтс з 29 квітня 2025 року. У рамках АПЛ же вони не знали домашніх поразок із 3 травня 2025-го.

Північні лондонці пропустили три голи вперше з 5 грудня 2023 року. Манкуніанці ж оформили перший з лютого 2005-го камбек у матчі з Арсеналом в АПЛ. Що найбільш важливо, "дияволи" піднялись у зону ЛЧ й закрутили інтригу в боротьбі за чемпіонство!

"Єгор вірить у мене": у Кривбасі росте Ярмолюк-молодший – форвард пережив три травми і мріє грати з братом за гранда АПЛ

Читайте також