Манчестер Сіті здобув вольову перемогу над Ліверпулем – голкіпери стали героями й антигероями, у Холанда гол+асист
Манчестер Сіті у центральному матчі 25 туру АПЛ 2025/26 переміг Ліверпуль (2:1). Звіт читайте на "Футбол 24".

Ерлінг Холанд святкує гол у ворота Ліверпуля / Paul ELLIS / AFP via Getty Images
Без права на помилку
Невдача з Тоттенхемом дорого коштувала Манчестер Сіті, адже Арсенал зумів піти у відрив. Перед виїздом "містян" на Анфілд гандикап північних лондонців досягнув дев'яти балів. Ще одна осічка була неприпустимою для підопічних Пепа Гвардіоли, однак Ліверпуль теж ставив завдання-максимум – команда відставала від зони Ліги чемпіонів аж на п'ять очок.
до речі
рекламна інформація
Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри
ТОВ “СЛОТС Ю.ЕЙ”. Ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності у мережі Інтернет від 05.12.2024 (Рішення комісії з регулювання азартних ігор та лотерей №559 від 21.11.2024).
Обидва тренери виставили настільки основний склад, наскільки це було можливо в нинішньому кадровому становищі. У лазареті гостей залишаються Доку, Гвардіол і Савіньйо, а Шеркі несподівано залишився у запасі – зате у старт потрапив Геї, якого так і не зміг підписати Ліверпуль. Мерсисайдці не могли розраховувати на травмованих Ісака, Бредлі й Фрімпонга.

Настільки важливий матч не міг обійтись без уваги віп-персон. На трибунах Енфілда помітили Томаса Тухеля й Роналда Кумана – головних тренерів збірних Англії та Нідерландів відповідно.

Дивовижна пасивність Ліверпуля не була покарана
Від матчів таких великих команд очікують фантастичної перестрілки, однак конкретно перед даною зустріччю існували певні сумніви. Манчестер Сіті останнім часом тяжіє до гри на перехідних фазах, а Ліверпуль ще з чемпіонського сезону найкраще почувається саме після виходів на простір. Відповідно, можна було спрогнозувати доволі глибокі оборонні блоки.
Втім, мерсисайдці критично переборщили із вичікуванням контратак. У перші 25 хвилин "червоні" взагалі не завдавали ударів, тоді як "містяни" мали аж 6 пострілів. Після цього господарі видали агресивні 7-8 хвилин, володіючи м'ячем 70% часу, але вони конвертувались всього у два заблокованих удари. Протягом інших відрізків домінували гості, що помітно на графіку.

За перші 20 хвилин Ліверпуль провів всього 1 пас на чужу третину проти 31 передачі Манчестер Сіті. Статистика першого тайму за пасами на чужій половині виявилась розгромною – 37:142. Вразив і відсоток точності пасів у господарів – мізерні 76% при 126 пасах (проти 89% і 235 усього) За дотиками в штрафному в першій половині тайму було 2:11 на користь підопічних Пепа Гвардіоли.
Єдиний перспективний шанс вийти вперед до перерви виник на 28-й хвилині, коли Доннарумма вийшов на перехоплення кросу й скинув м'яч в ноги Салаху. Мохамед спробував перекинути італійця, але сфера пішла на трибуни.

Манчестер Сіті ж міг забивати вже на 2-й хвилині завдяки помилці Вірца й Макаллістера в центрі. Бернарду Сілва підхопив м'яч і видав проникний пас Холанду, а той вирвався на побачення з Аліссоном. Бути б голу, якби в останню мить Керкез не завадив пробити Ерлінгу.
Erling Haaland, man. How do you miss that? Brilliant ball from Bernardo. You can’t waste a pass like that. pic.twitter.com/0FyskhXN8H
— Geronimo Morgans (@GeronimoMorgans) February 8, 2026
Ще за 10 хвилин Мармуш вискочив віч-на-віч і вгатив повз ліву стійку, хоча там все одно була велика ймовірність офсайду.

Також пригадується хороша атака на 22-й хвилині, коли Холанд прийняв передачу в штрафному й скинув її Мармушу. Омар пробив з напівоберту, однак рикошетом від Гравенберха м'яч пішов повз дальній кут.
На 34-й же хвилині Холанд прийняв вкидання з ауту, увійшов на лівий край штрафного та потужно зарядив під ближню стійку. Аліссон не спав.

Підопічні Пепа Гвардіоли в принципі класно підготувались до Ліверпуля, маніпулюючи пресингом господарів через перевантаження центру. Керкезу доводилось розриватись між підстраховкою опорної зони та грою по Семеньйо. З Антуаном екс-фулбек Борнмута впорався непогано, але необхідність зміщуватись створювала ізоляції Холанду проти Ван Дейка.
Такий футбол руйнував лінію оборони мерсисайдців. Крім того, близьке розташування вінгерів до Холанда дозволяло швидко заповнювати глибину й вигравати підбирання.
City baiting Liverpool’s frontline press & overloading the middle.
— Fathalli (@FathalliMo) February 8, 2026
This dragged Kerkez inside to follow Semenyo, isolating Haaland vs VVD & disrupting the back line.
Gakpo also tucked inside to cover for Kerkez, but City still capable of pushing LFC back.pic.twitter.com/Y4sYIulhwz
Попри таку хорошу підготовку, Манчестер Сіті більше нічого й не створив. Можна помітити, що у першому таймі лишень 1-2 моменти дійсно претендували на гол. Підопічні Арне Слота відправились відпочивати за нулів на табло.
Манчестер Сіті знову провалив другий тайм
Ультрапрагматичний стиль Ліверпуля нагадував про перший тайм на Емірейтс. Тоді команда перехопила ініціативу по перерві, домінуючи над Арсеналом. У Сіті ж спостерігалася інша тенденція – колектив постійно вимикається після потужної гри до перерви. Зокрема, так було в попередньому турі з Тоттенхемом, коли 2:0 перетворились у 2:2. На Анфілді історія повторилась.
Чинний чемпіон захопив повний контроль над ходом зустрічі й створював моменти, а "містяни" розвалились. Показово, що за дотиками у штрафному до 54-ї хвилини було вже 7:0 на користь господарів, а за ударами після 56-ї хвилини Ліверпуль вів аж 4:1. Загалом, статистика другого тайму виглядала розгромно, за винятком кінця зустрічі.

Хоча першим міг забивати Манчестер Сіті – Семеньйо закинув м'яч за спини захисникам, Мармуш виходив сам на сам, а Аліссон вибив сферу з-під його носа (навіть трішечки вдаривши ногою).
What a pass from Semenyo & Marmoush missed it again!#LIVMCIpic.twitter.com/3FX34WbPaI https://t.co/lCH3l331Gk
— Rice Beast (@FootballCity711) February 8, 2026

"Червоні" раз за разом відкривали простір на чужій половині й розривали у перехідних фазах. Зокрема на 53-й хвилині Салах розігнав контратаку й скинув м'яч на лінію штрафного. Там Вірц видряпав сферу в Родрі, після чого пішло переведення у лівий край. Екітіке звідти пробив повз дальню дев'ятку.
Ще за три хвилини Аліссон запустив фантастичний контрвипад, завершивши його навісом з Салаха – Екітіке замикав головою з лінії воротарського, однак сфера пройшла повз ліву стійку.
Look at this miss by Ekitike, how on earth how you not heading that on target, the goal was there for the taking. #LIVMCI pic.twitter.com/2HAUHeZPyx
— Smithnuvie (@Smithnuvie) February 8, 2026
На 64-й хвилині Гакпо знайшов передачею в штрафному Екітіке, а той п'яткою скинув на ногу Вірцу. Під його постріл метрів з 10 встиг кинути Геї. Згодом із дистанції влупив Гравенберх – вище воріт. "Містяни" до цього часу мали лишень лонгшот свіжого Діаша, який пройшов у метрі від лівої штанги, і щільний удар Семеньйо з півкола по позиції голкіпера.
Зрештою, тиск вилився у заслужений гол на 74-й хвилині. Гравенберх підставився під Сілву й заробив небезпечний стандарт, а Доннарумма чомусь виставив стінку із двох футболістів. Покарання від Собослаї прилетіло точнісінько в праву дев'ятку – 1:0! Підопічні Арне Слота заслужено вирвались уперед.
Dominik Szoboszlai’s perfect free-kick goal against Manchester City today.
— Premier League Out Of Context (@PL__OOC) February 8, 2026
Another angle#LIVMCI pic.twitter.com/1HrOIsGlzr
Dominik Szoboszlai’s amazing free-kick goal against Man City ️
— Premier League Out Of Context (@PL__OOC) February 8, 2026
View from the crowd#LIVMCI pic.twitter.com/D8x8XGKRrO
Нечемпіонський фініш Ліверпуля
Манчестер Сіті не знав, що робити. Ні до пропущеного гола, ні після. Важко було повірити хоча б у камбек гостей, однак "червоні" несподівано зупинились. Протягом 10 хвилин не відбувалося нічого. Господарі не пішли добивати суперника – а на 84-й хвилині пропустили гол. На рівному місці.
Спрацювала заміна Пепа Гвардіоли. Свіжий Шеркі виконав точну подачу на Холанда, а той скинув сферу під удар Бернарду Сілві на лінію воротарського. Португалець був безжальним, відновивши статус-кво. 1:1!
BERNARDO SILVA SCORES FOR MANCHESTER CITY
— Rice Beast (@FootballCity711) February 8, 2026
Finally the City skipper score his first Premier League goal this season!
Liverpool 1-1 Manchester City#LIVMCI pic.twitter.com/V81cSmVjvC https://t.co/dabZA00EGM
А ще за сім хвилин "містяни" заробили пенальті – це Аліссон зрізав Нуньєша у штрафному, хоча Матеуш вже зайшов у глухий кут. Холанд із "позначки" пробив туди, куди пробиває завжди. У лівий нижній. 1:2!
PENALTY TO MAN CITY. WHAT IS ALLSION DOING?#LIVMCI pic.twitter.com/mHyLdJxGAy https://t.co/qUxuNQfhNQ
— Rice Beast (@FootballCity711) February 8, 2026
Батько Ерлінга Холанда був у захваті:

У компенсований час Аїт-Нурі міг і третій вколотити, вирвавшись віч-на-віч з бразильцем під кутом, однак його постріл парирували. Доннаррумма ж реабілітувався за помилку зі стінкою, виконавши грандіозний сейв після лонгшоту Макалістера.

Зрештою, після навали на 100-й хвилині, коли до чужих воріт відправився Аліссон, Сіті провів останню контратаку. Шеркі виніс м'яч на Холанда, а Собослай вже пішов на фол, аби врятувати від третього пропущеного. От тільки м'яч все одно закотився у ворота – Раян забив із власної половини.
Гол не зарахували через фол Собослая, який стався до штрафного. Після тривалого перегляду відеоповтору арбітр дав вільний удар, який Шеркі відправив на трибуни. Так завершився переможний матч Манчестер Сіті – до Арсенала тепер 6 очок.



