Арсенал – головний фаворит АПЛ та Ліги чемпіонів, або Чи зможе команда без лідера поставити на коліна Європу
Поважні світові ЗМІ та зіркові експерти пророкують Арсеналу найкращий сезон в історії. "Футбол 24" пояснює, чому підопічні Артети є фаворитами і АПЛ, і Ліги чемпіонів.

Букайо Сака / Getty Images
Ось уже більше 20 років "каноніри" не виграють великі трофеї. У 2004-му грандіозна команда Венгера оформила історичне чемпіонство без жодної поразки в сезоні АПЛ. Через два роки був програний Барселоні фінал Ліги чемпіонів (1:2). І все. Надалі Арсенал задовільнявся лише внутрішніми кубками.
до речі
"Гармаші" перетворилися з гранда у команду-мем про вічне четверте місце. "Червоно-білий" Лондон з перших рядів спостерігав за епохою Челсі Жозе Моурінью. Потім за епохою Ман Сіті Пепа Гвардіоли та Ліверпуля Юргена Клоппа. Десь-колись в перегони за чемпіонство встрявали МЮ та Лестер (успішно), Тоттенхем (не успішно). Арсенал же хіба що боровся за путівку до Ліги чемпіонів, де зазвичай вилітав у першому раунді плей-офф.
рекламна інформація
HLIBNY DAR. Витримана мʼякість. Тобі справжньому!

Тож уже кілька плеяд уболівальників навіть не знають, що Арсенал – це велетень світового футболу, а не мем чи сусід-невдаха Челсі. Тьєррі Анрі – один із найкращих форвардів у історії, а не прикольний дядько з популярного телевізійного шоу.
Цього сезону в "канонірів" є шанс це виправити. Закрити принизливу сторінку в історії клубу. І на цей шанс Арсенал справді заслужив. Адже теперішня топ-команда – це плід продуманої, послідовної кропіткої праці. Запрошення Мікеля Артети наприкінці 2019 року, титанічна віра в тренера, поки результати були геть кепськими, серія амбітних ризикованих трансферів. І зараз Арсенал на одному рівні з найкращими командами планети. Навіть попри кілька важких травм, ростер команди виглядає цілком достатнім, аби боротися за всі трофеї. На кожній позиції у розпорядженні Артети – мінімум двоє гравців світового класу!
Голкіпери: Райя, Кепа
Оборона: Тімбер, Вайт, Калафйорі, Льюїс-Скеллі, Габріел, Саліба, Інкап'є, Москера
Центральні півзахисники: Райс, Меріно, Субіменді, Ньоргор
Атакувальні півзахисники: Езе, Едегор, Сака, Мадуеке, Мартінеллі, Троссар, Нванері
Форварди: Дьокереш, Хаверц, Жезус

У це літнє трансферне вікно Арсенал придбав у Спортінга Віктора Дьокереша (66 млн євро), у Крістал Пелас – Еберечі Езе (майже 70 млн євро). Мартін Субіменді прибув із Реал Сосьєдада за 70 млн євро, Ноні Мадуеке змінив Стемфорд Брідж на Емірейтс Стедіум (ціна питання – 56 млн євро). Ну і для ротації до столиці Великої Британії прибули Москера, Інкап'є, Ньоргор та Кепа (ще понад 30 млн євро сумарно).
Оці от майже 300 євромільйонів – демонстрація того, що цьогоріч "гармаші" по-справжньому розпочинають полювання на велику жирну здобич. Трофей (а в ідеалі – кілька трофеїв), який заткне пельки скептиків і поверне клуб на вершину світового футболу.
Будь-який інший результат фани, мабуть, не сприймуть. Тому що, окрім топового зіграного ростеру, в Арсенала є ще й один із найкращих у світі тренерських штабів. Якість Мікеля Артети уже верифікована, перевірена часом. А куратор стандартів Ніколя Жовер взагалі зробив прорив. Вийшов із тіні головного тренера і започаткував моду на свій напрямок. Зараз людина, яка відповідає винятково за кутові та штрафні, є навіть у дуже архаїчних командах.
Попри усю потужність, Арсенал залишається досить молодою командою. Цього сезону "каноніри" не пішли ва-банк. Це всього лиш перший рік, коли "гармаші" є справжнім контендером, говорячи сленгом НБА. Чимало експертів відзначають, що на заваді "червоно-білим" може стати брак досвіду справжньої лобової битви за великий трофей. Мовляв, шлейф "невдах" тиснутиме на Арсенал. Але ж минулого року Європу підкорив ПСЖ – клуб, який виграв Лігу чемпіонів вперше в історії.
А от інший потенційний "баг" лондонців виглядає загрозливіше. Відсутність справжнього лідера, вожака. І також – справжньої суперзірки. Повертаючись до аналогів з НБА, в Арсенала вистачає родманів та піппенів, але чи є тут Майкл Джордан?!
Сака після травми наразі не повернувся на свій рівень, Дьокереш новим Холандом поки не став. Едегор більше лікується, ніж грає. Кому в цій команді давати "Золотий м’яч"?! Тренеру зі стандартів?
У Барселони є Ямаль, у Реала – Мбаппе, в Ман Сіті – Родрі і той же Холанд, у ПСЖ – Дембеле, у Ліверпуля – Салах, у Баварії – Кейн, а в Арсенала? Станом на осінь 2025-го жоден "канонір" навіть не наблизився до статусу зірки найвищого ешелону. Жоден притомний експерт чи фан з усією щирістю не скаже, що найкращий футболіст планети грає за "гармашів". У критичні моменти в поєдинку двох рівних титанів саме особистості вирішують долі протистояння.
Хоча гріхом було б не відзначити, що рік тому, восени 2024-го, хіба що екстрасенси могли спрогнозувати такий стрімкий прогрес Усмана Дембеле зокрема і ПСЖ назагал. Звісно, усе вирішить весна. Якщо пощастить обійтися без травм, то цілком можна уявити, що Букайо Сака повернеться на свій пік та знову стане одним із найкращих вінгерів світу. А відновлення Кая Хаверца і Габріела Жезуса мотивують Дьокереша нарешті адаптуватися до вимог Артети та вийти на рівень Холанда, Кейна і Лєвандовскі.
Минулого сезону Арсенал уже відчув смак перемоги над Реалом. В АПЛ "гармаші" постійно змагаються з Ман Сіті та Ліверпулем. Тому досвіду в лондонців цілком достатньо, аби не запанікувати у найважливіший момент – хто би не був їхнім суперником.
Прямо зараз Арсенал – лідер АПЛ (16 очок, на бал більше, ніж у Ліверпуля). У команди Артети дві перемоги у двох поєдинках Ліги чемпіонів. Не визнавати того, що "каноніри" є фаворитом обох турнірів – антинауково. Це точно не щука у великому басейні з акулами. Арсенал – зубатий, агресивний і голодний хижак європейського футболу. Команда, яка здатна й навіть зобов’язана вигравати великі трофеї.
Віталій Кулачковський, спеціально для Футбол 24
