Хто підставив Анатолія Жабченка?

15 липня 2017 3300
Хто підставив Анатолія Жабченка?
Анатолій Жабченко

Це не буде знущально-викривальний текст про Анатолія Жабченка. Не буде ніяких тріумфальних слів, на кшталт – перемога і порушники закону України дістали справедливе покарання. Це буде аналіз і аж ніяк не дій вже екс-арбітра Суперкубка-2017.

Отже, на початку червня арбітри Вакс та Жабченко опинилися у базі даних порушників закону – Миротворець. Подія, яка викликала нечуваний резонанс, про яку написали не лише спортивні, а й загальнополітичні ЗМІ. Тут би комітету арбітрів та ФФУ відреагувати. Тут би їм оприлюднити бодай заяву на своїх офіційних сторінках, відреагувати і пояснити людям, як вони діятимуть далі. Але промовчали ці футбольні структури. Бо банально опинилися у патовій ситуації – рік тому, коли стало відомо не лише про російські паспорти Вакса і Жабченка, а й про їхні незаконні перетини кордону України з анексованим Кримом, ФФУ з комітетом арбітрів (КА) не просто відмазали обох. Їм, наче нічого не сталося, дозволили далі спокійно працювати.

А далі керівники українського футболу вирішили діяти з позиції сили. Мовляв, призначимо Жабченка на гру єврокубків і подивимося, що з того вийде. Призначили, у відповідь – тиша. Тоді вочевидь, було вирішено розіграти нову карту. Просто пригадайте, як це сталося. Призначення Жабченка відбулося аж у середу і чомусь було оприлюднено на сайті ФФУ, а не на сайті комітету арбітрів. Їм здавалося, у них все продумано і все схоплено. Футбольних чиновників вочевидь нічого не хвилювало і наступного дня, коли в мережі Facebook з’явилося кілька гнівних постів.

Ну подумаєш, покричать та заспокояться. Але на всяк випадок вирішили підстрахуватися. З’являється інтерв’ю самого керівника українських рефері – Лучано Лучі...

Лучі

...а потім взагалі новинка в українському футболі – Анатолій Жабченко дає інтерв’ю за день до гри.

Ви коли-небудь бачили в нашому футболі, щоб арбітр давав інтерв’ю за день до матчу? Чи після матчу? Чи взагалі, отак просто давав інтерв'ю? Ну і звісно, це суто випадково пролунала фраза від Анатолія, як він любить Україну та все українське. А стосовно Лучі, то я помітив дивну закономірність. Як тільки лунає критика на його адресу чи адресу комітету арбітрів України, Лучі миттю дає інтерв’ю. Просто інтерв'ю, де він не реагує прямо на критику. А ніби сам, з власної волі і за якимись дивним збігом обставин відповідає на всі критичні питання. От і цього разу Лучі заходився пояснювати, навіщо він призначив Жабченка на цей матч. Ну це ж буденна практика від пана Лучі, він же так робить щотуру. Отак збирає журналістів і пояснює, пояснює...

А злякалися наші футбольні чинуші, схоже, ось чого. Заяви прикордонної служби щодо готовності перевіряти арбітра-Жабченка.

І, за моїми даними, прикордонники вже були готові від слів перейти до конкретних дій. Тоді виникає запитання, якщо арбітру Жабченку нічого боятися, то чому б йому було не вирушити до Одеси в гарному настрої та не розвіяти на кордоні всі ці обвинувачення?

Натомість ми дістали чергову відписку на сайті комітету арбітрів. Вчитайтесь в ці рядки. "Сильний пресинг, що чиниться в ЗМІ..."

Я ніколи не думав, що мережа Facebook - це вже ЗМІ. Хоча це вже комплімент нашим громадянам. Можуть, коли захочуть. Януковичу та його посіпакам довели на Майдані, нинішній футбольній владі довели вже на рівні соцмереж. ФФУ та комітет арбітрів просто увімкнули задній хід. І їх там не цікавить, для чого було свідомо призначати саме цього арбітра, щоб потім так його зганьбити та підставити.

І це ще далеко не кінець цієї історії. Ми ж бо пам'ятаємо гучноанонсоване призначення Жабченка на найкрутіший матч єврокубків серед усіх українських арбітрів. Анатолій тепер знову перетинатиме кордон України, а пам’ять наших прикордонників, вже на початку наступного тижня, буде ой якою свіжою.

Відтак у мене після цього одне запитання – хто підставив Анатолія Жабченка?

P. S. А якщо навіть після прочитаного у вас виникнуть сумніви щодо персони пана Жабченка, рекомендую для перегляду ось це.

Як ФФУ та Комітет арбітрів чхають на закони України та громадську думку

Суперкубок України 2017 • Чорноморець (Одеса)

Шахтар - Динамо: Субота 15 липня 2017

Матч завершено
2 : 0
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
2
год
:
15
хв
Чорноморець
19:00
Олімпік
Вгадай результат матчу

Новини

Чемпіонат світу 2018
Залиште відгук