УКР РУС

Евертон дотиснув Халл Сіті в Кубку Англії: дебют Миколенка – високі оцінки, шанс на забитий гол і простір для прогресу

8 січня 2022 Читать на русском

Халл Сіті поступився Евертону в рамках 1/32 фіналу Кубка Англії. Читайте рахунок та огляд матчу на "Футбол 24".

Кубок Англії, 1/32 фіналу

Халл Сіті – Евертон – 2:3

Голи: Грей, 21, Лонгман, 71 – Сміт, 1, Гомеш, 31, Таунсенд, 99

Зустрічалися дві проблемні команди. Халл Сіті демонструє вкрай нестабільні результати у Чемпіоншипі, балансуючи над зоною вильоту. Турнірне становище Евертона не настільки критичне, але останні результати – це катастрофа. Лише дві перемоги за 15 поєдинків десяти поразках. Не дивно, що уболівальники вивісили на трибунах банер зі словами: "Геть із нашого клубу". Це звернення до Рафи Бенітеса.

Кубок Англії: Ньюкасл несподівано програв аутсайдеру, Лестер розгромив Уотфорд

Іспанський фахівець, як і годиться, виставив на Кубок експериментальний склад. Знайшлося місце в основі й для Віталія Миколенка. Українець вже з перших хвилин опинився у епіцентрі подій. Хоча, здається, сам не був цьому радий. Екс-динамівець на пару з Греєм фолом перервали чи не першу атаку господарів. Подача з флангу. Тайлер Сміт заховався за спиною Миколенка, і саме туди прилетів м'яч. Евертон пропустив уже на першій хвилині.

Окрилений успіхом Халл Сіті продовжував грати першим номером. Здавалося, що це протистояння щонайменше рівних за класом команд. Проте Демарай Грей наочно продемонстрував, хто тут представляє АПЛ. Миколенко відтягнув на себе одного із суперників, ще з парочкою Грей розібрався самостійно, у штрафному обігрався з Гордоном і поцілив під самісіньку стійку воріт. Рахунок став рівним. За кілька хвилин потужно стріляв Гордон – було дуже близько.

Після цього Евертон перебрав управління грою до своїх рук. Моменти біля воріт Бакстера виникали один за одним. Найбільше старався Гордон, але набагато кращий момент змарнував Кін. Зрештою, натиск дав свої плоди. Оборонці не встежили за підключенням Андре Гомеша. Португалець ударом головою замкнув подачу з флангу і перервав свою безгольову серію, яка тривала майже три роки – з початку лютого 2019-го. Миколенко до кінця тайму встиг відзначитися ефектним порятунком власних воріт та фолом, за який отримав жовту картку.

Кубок Англії: Челсі знищив Честерфілд у матчі з 6-ма голами – Лукаку знову забиває

Друга половина стартувала в обопільній боротьбі. Щоправда, без особливої гостроти. Це яскраво ілюструє статистика ударів – за першу третину тайму не було жодного бодай у бік воріт. Після 60-ї хвилини активізувався Евертон. Миколенко мав шанс відзначити дебют забитим голом. Після подачі з кутового Віталій був першим на підбиранні. Бив у дотик. Дуже сильно і дуже неточно. Дарма "іриски" цим обмежилися. Невдовзі Монкур втік від кількох оборонців і доставив м'яч Лонгману. Раян розкішним обвідним ударом зняв павутину із дальньої дев'ятки. Без шансів для Беговіча.

У завершальні хвилини основного часу ближчими до перемоги були господарі поля. Кілька разів Евертон рятувала виключно майстерність голкіпера. Нічого глобально не змінилося і в першому овертаймі. Халл Сіті тиснув, будуючи атаку за атакою. Мерсисайдці або надто боялися ризикувати, або ж справді не знали, що протиставити такій активності суперника. Гравці гостей навіть до чужого штрафного не могли дійти. Таунсенд вирішив цю проблему по своєму. Андрос наважився на постріл метрів з 30-ти. Голкіпер був не готовий до такої зухвалості. Дуже нелогічний гол забив Евертон.

"Тигри" з усіх сил намагалися знову зрівняти рахунок. Шанси були. На початку другого овертайму в штрафному майданчику Евертона спалахнула пожежа. Беговіч вкотре став героєм епізоду. Хіндс намагався замкнути буквально з метра, але голкіпер зреагував. Зрештою "іриски" змогли відстояти перемогу і вийшли в 1/16 фіналу Кубка Англії. Віталій Миколенко від статистичних порталів отримав найвищі оцінки серед гравців оборони.

Солідний дебют Миколенка

Хороші оцінки – це приємно. Але не більше. Зараз ми не будемо повертатися до вічної суперечки щодо алгоритмів, якими послуговуються статистичні портали. Зрештою, сьогодні вони цілком підтверджують візуальне сприйняття – Миколенко гідно відіграв увесь поєдинок. Важливо не забувати, що ми говоримо про людину, яка не просто тиждень тому змінила футбольну команду. Віталій занурився у цілковито іншу культуру (в тому числі футбольну). Ще Евертон переживає, будьмо відвертими, жахливі часи. Пощастило, що перший матч випало зіграти проти слабкого суперника. Далі буде складніше. Хоча навіть один із аутсайдерів Чемпіоншипу зумів створити проблеми Рафаелю Бенітесу.

Сьогодні Миколенко встиг зіграти на двох позиціях. До 75-й хвилини він був лівим латералем, а після заміни Кенні Евертон перебудувався у схему з чотирма оборонцями. Віталій опустився нижче. Але це лише номінально. Зі старту матчу він діяв більше як класичний фланговий оборонець без особливих атакувальних функцій. Мінімум підключень до атаки, мінімум залучень до комбінацій на чужій половині поля. Там ширину забезпечував Грей, до якого постійно зміщувався Рондон. Натомість справа уся бровка була віддана під володарювання Кенні (у його активі асист). Це теж очікувано. Миколенко ще не встиг досконало вивчити партнерів. Нікуди поки не поділися проблеми з комунікацією. Мова футболу, звісно, універсальна, але англійську потрібно підтягувати семимильними кроками.

Хочеться похвалити Миколенка за психологічну стійкість. Судіть самі: хлопчина грав перший матч у Англії і на старті матчу став співавтором пропущеного гола. У такій ситуації можна "попливти" без надзусиль. Натомість наш земляк зібрався і надалі грав усе впевненіше. Чого вартий лише момент із заблокованим ударом вже по порожніх воротах. Поки іще не вистачає швидкості в реакціях. Саме в такому епізоді Віталій отримав жовту і ще кілька разів був змушений фолити. Такі моменти потрібно зводити до мінімуму. Навіть сьогодні наприкінці матчу був епізод, де Миколенко помітно злякався. Він розумів, що його черговий фол виявився достатньо грубим для жовтої. Не будь у нього попереднього попередження, рефері, без сумніву, дістав би картку. Обійшлося.

Гру проти Халл Сіті можна назвати обнадійливою. Це була ідеальна команда для першого знайомства з англійським футболом. Цифри натякають, що рандеву вийшло непоганим. Окрім високої оцінки, Миколенко ще й став лідером за низкою статистичних показників. Зокрема, потрапив у трійку гравців Евертона з найбільшою кількістю передач – 57 (20 із них на чужій половині поля). Також Віталій потрапив у топ-3 за спробами відібрати м'яч (4 з 6-ти були успішними) і став лідером за перехопленнями (4). Як ми вже зазначали, у конструктивній фазі все було не так успішно, але два ключових паси лише підсилюють віру в прогрес.

Загалом Миколенко провів солідний матч. Так, потрібно зважати на статус суперника, але ж не забувайте і про нинішній стан Евертона. Вочевидь, солідарний з нами і Рафаель Бенітес. Інакше українцю не дали б провести на полі увесь матч без замін. Не факт, що Миколенко збереже місце у старті проти Лестера (11 січня), але головний тренер "ірисок" після такої гри обов'язково подумає над цим варіантом.

Трансфер Миколенка у цифрах і фактах: третій найдорожчий з Динамо і 15-й для Евертона, проєкція в топ-4 АПЛ