УЄФА розглядає бойкот турнірів під егідою ФІФА – можливий продаж чемпіонату світу став останньою краплею
Між УЄФА та ФІФА назріває серйозний конфлікт на тлі чуток про ще більшу комерціалізацію міжнародних турнірів.

Александер Чеферін / EFE

Хочеш бачити наші футбольні новини частіше?
Учора, 28 липня, розгорівся новий скандал за участі ФІФА. Президент асоціації Джанні Інфантіно розглядає можливість продажу часток чемпіонату світу приватним інвесторам, що може принести йому вигоду в десятки мільйонів. УЄФА вже жорстко відреагував на це.
Однак, на цьому історія не закінчується, повідомляє Bloomberg з посиланням на слова особи, обізнаної з цим питанням. Так, УЄФА розглядає можливість бойкоту турнірів під егідою ФІФА. Це стосується як клубів (клубний чемпіонат світу), так і національних команд (чемпіонати світу серед збірних). Речник УЄФА відмовився від коментарів. ФІФА не відповіла на запит про коментар.
ФІФА заявила, що запропонована компанія FIFA Forward Enterprise залишиться під її контролем, а інвесторам буде дозволено купувати лише міноритарні, неконтрольні пакети акцій. Це підприємство може залучити до 4,2 мільярда доларів, і ФІФА заявила, що може суттєво збільшити фінансування розвитку 211 асоціацій-членів ФІФА, підтримуючи інфраструктуру, тренерську роботу, масові програми та жіночий футбол.
Однак УЄФА побоюється, що залучення приватного капіталу може надати ФІФА ще більший вплив на асоціації-члени та їхні національні клуби. ФІФА нещодавно і так збільшила свій вплив, запустивши оновлений клубний чемпіонат світу, який став конкурентом Лізі чемпіонів, одному з найприбутковіших змагань у футболі.
Ще одним суперечливим моментом є те, що графіки гравців за останні кілька років були перевантажені через збільшення кількості змагань, що призвело до скарг з боку профспілок гравців. Клуби, які виплачують гравцям зарплату, наполягають на обмеженні міжнародних турнірів, оскільки вони призводять до втоми та травм гравців.