Манчестер Сіті – Реал Мадрид: анонс матчу плей-офф Ліги чемпіонів

Манчестер Сіті у рамках плей-офф Ліги чемпіонів УЄФА 2024/25 приймає мадридський Реал. Анонс і прогноз букмекерів на матч читайте на "Футбол 24".

Манчестер Сіті – Реал Мадрид: анонс матчу плей-офф ЛЧ / колаж DeviantArt / jafarjeef

Манчестер Сіті – Реал Мадрид: анонс матчу плей-офф ЛЧ / колаж DeviantArt / jafarjeef

Михайло Юхименко Журналіст, футбольний аналітик

Королівська битва, яка протягом останніх років достроково визначала переможця ЛЧ. Ман Сіті та Реал прямо зараз – можливо, найбагатші та найпотужніші клуби планети, якщо говорити про менеджмент, фінанси, кадрову комплектацію, потенціал команд і стабільність. На даний поєдинок чекали у фіналі чи півфіналі, однак два мастодонти несподівано зустрілись на стадії плей-офф. Навіть не в 1/8.

до речі

відео дня
реклама 21+

"Королівський клуб" закрив питання щодо виходу в топ-24 аж у січні. "Містяни" так і зовсім вилітали з ЛЧ в останньому турі, зібравшись лишень у другому таймі й таки перегравши Брюгге. Втім, проблема не тільки і не стільки в поточному розіграші турніру, скільки в загальній формі загалом. Сіті та Реал проводять найгірший сезон під керівництвом своїх культових тренерів.

До слова, FAVBET дав прогноз на матч плей-офф Ліги чемпіонів УЄФА 2024/25 між Манчестер Сіті та Реалом. Коефіцієнт на перемогу "містян" – 2,13. На тріумф "вершкових" фахівці дають 3,20.

відео дня

Мадридці у цьогорічній кампанії провалили майже всі матчі з сильними суперниками. Підопічні Карло Анчелотті зазнали двох принизливих розгромів від Барселони (0:4, 2:5), програли Ліверпулю (0:2), Мілану (1:3) і навіть Атлетіку з Ліллем (1:2, 0:1), а також розписали дві нічиї з Атлетіко. Успіхом можна назвати тільки інфарктну перемогу над Аталантою (3:2). А нещодавно "вершкові" пропустили два голи від Леганеса й згоріли Еспаньйолу.

реклама

Але Реал досі лідирує в чемпіонаті. Манчестер Сіті про таке зараз і не мріє. Команда наприкінці минулого року зірвалась у прірву, видавши 1 перемогу в 12 матчах при 9-ти поразках. Потім справи покращились, але у топ-матчах "містяни" безнадійні: вони зазнали розгромів від Спортінга (1:4) й Тоттенхема (0:4), програли Юве (0:2), МЮ та Астоні Віллі (по 1:2) – а у 2025-му пропустили чотири голи від ПСЖ (після 2:0 на свою користь) та п'ять від Арсенала.

реклама

Cіті загалом допускає найменшу кількість ударів по власних воротах, але вони мають високий показник xG

Жахливі результати стали прямим наслідком кадрових та ігрових проблем. Карло Анчелотті важко збалансувати суперзіркову атаку з Мбаппе, Вінісіусом і Джудом – попереду вони ще якось вживаються, однак високо пресингувати та парирувати контрвипади Реалу складно. З іншого боку, "вершкові" під керівництвом італійця ніколи й не домінували в топ-матчах, адже у них ідеальний склад під контрвипади – от тільки коуч мадридців чомусь відмовився від цієї моделі.

реклама

Крім того, Мадрид страждає від пробоїн в захисті. Мілітао й Карвахаль порвали хрести, Алаба повернувся до лазарету одразу після відновлення, а тепер ще й Васкес з Рюдігером травмувались. Схоже, пару центрбеків на "Етіхаді" знову сформують 21-річний Асенсіо та опорник Чуамені. Саме тому "королівському клубу" так важко в топ-матчах.

реклама

Але ситуація в Манчестер Сіті не набагато краща. Втрату Родрі переоцінити неможливо, а по ходу останніх місяців постійно випадали Стоунз, Діаш, Аке, Доку й Едерсон. Вокер втратив форму й поїхав до Мілана, а в грі Гюндогана дається взнаки вік – він все ще хороший на м'ячі, але не встигає у пресингу та середньому блоці. Тим не менш, деякі проблеми цілком піддають рішенню.

реклама

От тільки Пеп його не знаходить. Показовим став матч з Арсеналом, у якому Манчестер Сіті вперто будував позиційні атаки через центр – без надійних опорників і з центрбеками, які погано захищаються на просторі. І з фулбеком / вінгером Нуньєшом, якого обігрують 1-в-1 навіть діти. Спроби його підстраховки з боку Бернарду Сілви ламали структуру оборони по ланцюжку, тож Артета рвав і різав "містян" аж до п'ятого гола.

реклама

У контексті протистоянні з Реалом особливо тривожить статистика швидких атак суперників Сіті. Рік тому вони завершувались входженням у штрафний в 57% випадків, а тепер показник ефективності досягнув 74%. Кількість ударів з меж штрафного "містян" у таких епізодах збільшилась вдвічі.

Жахливі цифри, враховуючи слабкість пресингу англійців та здатність Вінісіуса, Мбаппе й Ко тікати на просторі. Як показав матч проти Атлетіко на вихідних – Реал все ще зберігає свої традиційні козирі. І конвертує їх у гостроту. Крім того, Карло Анчелотті завжди корегує помилкові тактичні рішення, а от у Пепа Гвардіоли відчувається певна розгубленість.

реклама

З іншого боку, британській команді вистачає інтелекту й дисциплінованості, аби надійно триматись у низькому блоці. Гравці вміло страхують один одного, тримаючи компактність і залишаючи мало варіантів для просування. Цей захист не можна назвати ідеальним, але Реалу важко навіть з аутсайдерськими "автобусами".

реклама

Плюс, у позиційних атаках Манчестер Сіті все одно виглядає різноманітніше й гнучкіше. Чуамені, Асенсіо, молодий фулбек Фран Гарсія чи досвідченіший центрхав Камавінга занадто багато помиляються в топ-матчах. Крім того, Реал вразливий на зустрічних курсах не менше, ніж Манчестер Сіті. Всі ці факти підпалюють шалений інтерес до протистояння на Етіхаді – поранені звірі вдвічі небезпечніші.

Хотілось би побачити Луніна в цьому матчі, але його шанси на вихід виглядають нульовими. Навіть попри шалений перфоманс в кубковому матчі з Леганесом. AS повідомляло, що Карло Анчелотті не бачить українця в основі навіть у півфіналі Кубка Іспанії, а з Атлетіко вийшов Куртуа.

реклама
реклама

Кадрова ситуація

Травмовані: Аке, Доку, Едерсон (обидва під питанням), Родрі, Бобб – Алаба, Карвахаль, Васкес, Мілітао, Рюдігер

Дискваліфіковані: Вітор Рейс (Манчестер Сіті; не заявлений на ЛЧ)

Орієнтовні склади на матч Манчестер Сіті – Реал Мадрид

Манчестер Сіті: Ортега – Льюїс, Діаш, Аканджі, Гвардіол – Бернаду Сілва, Ковачіч – Савіо, Де Брюйне, Фоден – Холанд

Реал Мадрид: Куртуа – Вальверде, Асенсіо, Чуамені, Менді – Себальйос, Камавінга, Беллінгем – Родріго, Мбаппе, Вінісіус

Прогноз "Футбол 24" – тотал більше 2,5, обидва заб'ють

На подібні матчі завжди важко давати прогнози. Це ж битва важковаговиків – нехай і кризових. Тим не менш, існує стійке відчуття у високій результативності поєдинку.

Так склалось історично. За останні 4 роки в цьому протистоянні менше двох голів забивали лишень одного разу, а половина матчів завершилась з тотал більше 3,5. Тільки одного разу було зафіксовано "сухий" рахунок. Навряд чи сьогодні щось зміниться – занадто вже важко командам в обороні.

реклама
реклама

Букмекери вірять в перемогу "містян" трохи більше, але в тактичному плані сили виглядають рівними. Реал дещо небезпечніший у відкритій грі, а Манчестер Сіті – в позиційному наступі. Під пресингом важко обом, але дані колективи занадто сильно ризикують у такому режимі. З огляду на такий розклад, визначити тріумфатора першої зустрічі важко. Все вирішить рандом.

Французькі розбірки, спроба реваншу ПСВ з Ювентусом, "леви" проти "джмелів" – анонс матчів плей-офф ЛЧ

реклама