УКР РУС

Динамо U-19 розгромило Барселону U-19: кияни готові до тріумфу в Юнацькій ЛЧ, а Діалло і Волошин рвуться в першу команду

2 листопада 2021 Читать на русском
Автор: Михайло Юхименко

Юнацька команда Динамо в рамках поєдинку 4-го туру групового етапу Юнацької ЛЧ впевнено перемогла однолітків з Барселони (4:1). Звіт читайте на "Футбол 24".

Динамо U-19 шикарно пройшло перше коло Юнацької ліги УЄФА, розгромивши Баварію й Бенфіку із сумарним рахунком 8:0 та розписавши нічию з Барселоною на виїзді. Перемога над каталонцями у рідних стінах принесла б підопічним Ігора Костюка не тільки моральне задоволення, а й достроковий вихід у плей-офф – "блаугранас" відстали б на шість очок при гіршій статистиці особистих зустрічей.

Розкішний гол Діалло і вихід киян до плей-офф у відеоогляді матчу Динамо U-19 – Барселона U-19 – 4:1

Мотивація "біло-синіх" була настільки високою, що Динамо відкрило рахунок вже на 2-й хвилині матчу! Причому це було красиво: Діалло отримав м'яч на лівому фланзі, увійшов на край штрафного, хитнув захисника й ефектно закрутив удар у дальній кут – сфера рикошетом від стійки залетіла у ворота. 1:0!

В цілому, у перші 20 хвилин зустрічі гра була рівною. Барселона U-19 якісно тримала м'яч у центрі поля й намагалася розтягнути середній блок господарів через діагоналі зі скидками у напівфланг, а Динамо U-19 відповідало контратаками через фланги. Каталонці мали лишень кілька дальніх ударів Акомача, які не становили серйозної небезпеки для Нещерета (хоча вони йшли у площину), а кияни відповіли двома кволими замиканням кросів у виконанні Попова.

Не йде гра? Із Żubrówka завжди йде гра! Міксуй коктейлі з легендарною Żubrówka та насолоджуйся переглядом топових матчів! Żubrówka – відкрий легенду! Дізнатись більше про Żubrówka та коктейлі тут.

Набагато цікавіше стало в середині першого тайму. На 24-й хвилині "блаугранас" могли зрівняти рахунок внаслідок м'якої закидушки Барберо на лінію воротарського під удар Акомачу – Нещерет врятував! Динамо відповіло кросом у центр штрафного з потужним пострілом Діалло з лету та проривом Самба з пасом на правий край під удар Волошину – в обох випадках Рафус виручив Барсу.

Поступово темп гри впав. Моментів не виникало, і Динамо заспокоїлось. За це прилетіло покарання: на 38-й хвилині Альба протягнув м'яч лівим флангом і віддав пас за спину Бенедюку, а Гаррідо, перегнавши фулбека, реалізував вихід віч-на-віч з Нещеретом – 1:1! Втім, ще за три хвилини Барселона U-19 залишилась у меншості внаслідок дурості Акомача: маючи жовту картку (отриману за емоції), він послизнувся в центрі й спробував зірвати потенційну контратаку киян, "рибкою" пірнувши в ноги Царенку.

Залишившись у більшості, Динамо U-19 ледь не пропустило другий гол внаслідок обрізки, після якої Гаррідо вдруге вирвався сам на сам з Нещеретом. Нападник пробив низом, але Руслан парирував. Ще за хвилину подача з флангу несподівано впала на ворота господарів, облизнувши поперечину. Здавалося, що зараз треба швидше сушити гру й тікати на перерву, однак на 45-й хвилині Динамо знову вирвалось уперед у рахунку – це Попов випередив захисника й замкнув навіс Волошина. 2:1!

Наскільки круто виглядав перший тайм, настільки ж нудно стартував другий. Динамо тримало ініціативу й через ривки вінгерів часто заходило в штрафний, але реальної гостроти не виникало. За 25 хвилин по перерві в актив киян можна було занести лишень низку прострілів і подач – одну з них Діалло навіть замкнув, пробивши значно вище воріт. Барселона ж не тільки не загострювала, а і м'яч не тримала.

На полі стало дуже нудно, але на 66-й хвилині публіка на стадіоні ім. В. Лобановського прокинулась. Кияни забили третій гол! Успіх приніс восьмий кутовий господарів – після його розіграшу Царенко виконав подачу з лівого кута штрафного на дальню стійку, а Дячук замкнув її ударом головою в протихід Рафусу. 3:1!

Каталонці одразу ж огризнулися стандартом з прямим пострілом над поперечкою, однак на 70-й хвилині вони ледь не пропустили четвертий гол внаслідок контратаки Динамо. В її завершенні Волошин покотив на Діалло, а той метрів з 23-х закрутив м'яч у правий нижній кут. Рафус парирував! Ще за хвилину Бражко замкнув навіс з кутового (вище воріт), а на 78-й шикарний шанс довести справу до розгрому втратив Яцик – його потужний постріл з лінії штрафного Рафус перевів у стійку!

Динамо U-19 нагнітало. Відчувалося, що без четвертого голу киян матч завершиться нелогічно. Зрештою, на 83-й хвилині підопічні Ігоря Костюка добилися свого: Яцик отримав передачу на правий край штрафного й прострілив на 11 метрів, а Діалло замкнув з рикошетом від захисника – 4:1! Самба знову очолив рейтинг бомбардирів юнацької ЛЧ, забивши п'ятий м'яч у турнірі.

Динамо U-19 набрало 10 очок, залишившись на першій позиції у квартеті Е й відірвавшись від Барселони на 6 залікових балів. Каталонці вже не обійдуть киян. Баварія ж у паралельній зустрічі зазнала поразки від Бенфіки, залишившись з нулем у графі набраних пунктів. Це означає, що підопічні Ігоря Костюка достроково оформили вихід з групи.

Динамо дуже круте, але є проблеми в центрі

Команда Ігоря Костюка в черговий раз довела, що на футбольній карті молодіжного футболу Динамо U-19 є супертопом. Баварія, Барселона, Бенфіка – це дуже серйозні академії з суперзірковими випускниками, причому майбутні 100-мільйонні футболісти вже зараз виступають проти киян – але усі ці колективи виявились просто не здатними до спротиву динамівцям. Ні тактично, ні індивідуально.

"Блаугранас" виглядали найпотужнішим суперником. Каталонці грамотно підготувалися, високо накриваючи вінгерів і фулбеків Динамо, швидко працюючи з м'ячем і розхитуючи середній блок через діагональні передачі та подальші короткі обіграші – втім, за два матчі вони не показали себе сильнішими за киян. Підопічні Ігоря Костюка все одно створили достатню кількість моментів, а у більшості гранда просто знищили.

Словом, Динамо U-19 у своїй стихії – на флангових контратаках – виглядає максимально круто. Настільки, що з таким футболом можна навіть виграти Юнацьку лігу УЄФА. У цьому турнірі не так багато команд, які ставлять на здобуття результату, а реально зрілих колективів ще менше.

Втім, поєдинки проти Барселони U-19 розкрили кілька важливих нюансів. По-перше, до динамівців стали готуватись дуже серйозно, все агресивніше накриваючи фланги. По-друге, у топових європейських академіях футболісти швидше думають – і, як наслідок, вони швидше рухають м'яч і швидше знаходять позиції. Особливо це було помітно у Каталонії, але в рівних складах у Києві "блаугаранс" теж катали м'яч круто.

По-третє, у Динамо дуже серйозні проблеми з просуванням у позиційному наступі. Під керівництвом Ігоря Костюка зібрані дуже сильні центрхави, але темп гри залишається вкрай низьким, а велика кількість передач через центр завершується обрізками. Брак при гри в контроль м'яча у "біло-синіх" колосальний – і це проблема як для матчів у Юнацькій лізі, так і для перспектив Царенка чи Бражка в першій команді. Тренерському штабу за зиму необхідно "прокачати" цей компонент незалежно від завдань на Юнацьку лігу.

Флангові контратаки – це здорово, але динамівським юнакам потрібно урізноманітнити свій арсенал. Інакше не буде ні грандіозного результату, ні індивідуального прогресу.

Діалло та Волошина необхідно підтягувати до першої команди

У Динамо U-19 є багато нюансів щодо тактики, але в індивідуальному плані до двох виконавців можна поставити лишень одне питання – чому вони досі не залучені до першої команди? Перш за все, мова йде про Діалло. Лівий вінгер киян є найкращим бомбардиром Юнацької ЛЧ (5 голів) і лідером за ударами в площину, а у чемпіонаті України лишень Царенко забив більше (8 голів проти 7 у Самба).

18-річний сенегалець є лідером вітчизняної молодіжної першості за обіграшами на дриблінгу, ривками на просування та дотиками в штрафному. У нього висока якість ударів по воротах і класна точність передач, та і в боротьбі / обороні у нього хороша статистика – щоправда, іноді виникають питання до інтерпретації конкретних епізодів при захисті. Всі свої чесноти Діалло проявив на тлі сильних суперників, розірвавши Баварію й Барселону – хоча під нього вже готуються персонально. Футболістів з такою крутою роботою на фланзі Україна не знала з часів праймових Коноплянки та Ярмоленка.

Його успіхи явно невипадкові. За деякими статистичними показниками Самба вже зараз переважає лівих вінгерів першої команди Динамо, та і загалом важко сказати, чим нинішні ліві "крайки" Мірчі Луческу кращі за сенегальця. Де Пена 90% часу проводить у подачах й іноді стріляє з дистанції. Вербіч рідко з'являється на фланзі, та і швидкості для роботи в цій зоні йому не вистачає. Є Вітінью й Антюх, але поки що вони себе ніяк не проявили.

Очевидно, що пробитись за такою великою групою конкурентів у 18 років буде непросто, але ігнорувати такого крутого Діалло неправильно. Хлопець давно заслужив на збори з першою командою, якщо не на оренду. Футбол Динамо U-19 нічим не відрізняється від гри 10-12 команд УПЛ, але рівень вимог і спротиву там серйозно зростає. Такому виконавцю краще звикати до боротьби проти дорослих команд з легіонерами та бажанням відірвати ногу. Принаймні, так здається візуально й статистично.

Теж саме стосується Назара Волошина. Правий вінгер йде у топі за статистичними показниками і так само розриває Баварії, Бенфіки й Барселони – навіть якщо з ним грають особливо уважно. На рівні U-19 він домінує. Пробитись в основу йому не дасть Циганков та новачки, але на зимові збори та оренду в умовний Чорноморець хавбек давно заслужив.

Хоча таких футболістів, як Діалло й Волошин, не дуже-то й правильно віддавати в оренду в типовий український середняк чи аутсайдер, де все заточено на виноси під ривки. Значно більше користі їм принесла б періодична робота з першою командою Динамо й вихід на 10-15 хвилин в УПЛ. Це б підтягнуло молодих зірок у тактичному плані й посилило б конкуренцію. Тим паче, що Мірча Луческу сильно скаржиться на мотивацію своїх резервістів – їм не хочеться вбиватись з Маріуполями. От хай би Діалло та Назар садили лінивих мільйонерів у запас. Грають то вони не гірше за них.

В будь-якому випадку, тренерам краще видно. Просто дуже не хочеться, щоб настільки перспективні виконавці деградували, граючи проти ледве живих U-19 у молодіжній першості України. Матчі ж проти європейських топ-академій мають нюанс – мюнхенці й каталонці більше приділяють увагу відпрацюванню своїх схем, ніж результату. Вони більше тренуються, ніж грають. Діалло та Волошину таких суперників вже замало.

Динамо – Барселона: 5 українців на плюс – замало, жорстокий матч ЛЧ, майже без шансів на єврокубки, тінь Мессі