УКР РУС

Динамо – Олімпік: Цітаішвілі насторожує Шахтар, жах 2-х мільйонерів, дилема Михайличенка, дивний формат і тіньовий герой

27 травня 2020 Читать на русском
Автор: Тарас Котів

Динамо било Олімпік (2:0) у своєму другому спарингу перед відновленням сезону УПЛ. Рахунок і звіт матчу читайте на "Футбол 24".

Товариські матчі
завершено
-

Товариський матч 27 травня 2020

Динамо – Олімпік – 2:0

Голи: Цітаішвілі, 2, 4

Динамо: Бущан (Бойко, 31) – Кендзьора (Беніто, 46), Попов (Забарний, 31), Шабанов (Кадірі, 31), Миколенко (Сирота, 31) – Сидорчук (Андрієвський, 31) – Цітаішвілі (Караваєв, 31), Буяльський (Сухоручко, 31), Дуелунд (Шепелєв, 31), Вербіч (Де Пена, 31) – Русин (Соль, 31)

Олімпік: Халімі (Кринський, 31) – Кравченко (Ксьонз, 31), Гришко (Зотько, 31), Цимбалюк (Вербний, 31), Лебеденко (Снурніцин, 31) – Гошкодеря (Литвин, 31) – Чогадзе (Пасіч, 31), Романовський (Завійський, 31), Політило (Кравчук, 31), Балашов (Тейшейра, 31) – Шахаб (Баланюк, 31)

Матч Динамо – Олімпік стартував о 14:00. Кияни не змогли здолати Рух у першій контрольній грі після тривалої перерви. Михайличенко не може розраховувати на цілу низку виконавців. Днями клубний лікар розповів про травми 6 гравців Динамо. А ось донецький Олімпік переграв Колос (2:1) у матчі з цікавим форматом (4 тайми по 30 хвилин). Додамо, що УПЛ планують відновити з 30 травня, а вже 31-го динамівці в Києві приймуть Шахтар.

Динамо – Олімпік: онлайн-трансляція матчу

Михайличенко випустив доволі атакувальний склад. Зокрема, не пустувало місце на правому фланзі, де травмований Циганков. Туди вийшов Цітаішвілі, який відзначився уже на 2-й хвилині. Буяльський після стіночки запустив Вербіча у воротарський, словенець виклав на порожні ворота, а Цітаішвілі метрів з 10 не пробачив. Минуло менше 100 секунд, і знову та ж зв'язка приносить взяття воріт. Буяльський відрізав тріо елегантним пасом за спини, Цітаішвілі посадив воротаря на газон, а потім двічі на паузі спантеличив захисників і розстріляв сітку. Як же мудро грає Гіо. Чемпіон світу U-20 розкішно вирізав на фланг Кендзьорі, той подав на голову Буяльському, і лише удару Віталія забракло сили.

Динамо – Олімпік – 2:0 – відео голів та огляд матчу

На 13-й хвилині Олімпік відповів першим ударом. Сидорчука відрізали через пас, Попова обіграли один в один, але дальній постріл Шахаба не став проблемою для Бущана. Орендований динамівець Микита Кравченко зупиняв Вербіча на межі фолу останньої надії. Пощастило, що це лише спаринг, бо міг і червону отримати. Дуелунд класно обігрався із Сидорчуком і вирізав простріл, але Цітаішвілі не зіграв як нападник, а Русина не було поруч. Перед тим Гіо сам схожим чином проходив, але пас також заблокували.

Активно почали другу 30-хвилинку динамівці, в яких зі стартового складу залишився лише Кендзьора. Саме Томаш видав закидання за спини на Караваєва, але воротар не дав себе перекинути. Сухоручко покотив на Кендзьору, подачу замикав Де Пена. Скиданням Карлоса ледь не скористався Соль, однак Фран дав вище. Де Пена дозволив себе легко обіграти і пробити - Бойко ефектно потягнув з нижнього кута. Сирота випустив свого гравця на кутового. Пощастило Динамо, розстрілювали ворота киян з кількох метрів.

Кендзьора видав фантастичну діагональ метрів на 40. Соль вибіг на побачення з Кринським, і голкіпер потягнув удар впритул. Іспанець скинув головою дальній пас Де Пени на Сухоручка, однак у молодого динамівця снаряд злетів з ноги. Андрієвський вирізав класний лонгбол на Караваєва, і Соль був зобов'язаний забивати з кількох метрів, але не влучив по м'ячу. Баланюк легко пролетів Забарного і Кадірі, вискочив на вбивчу позицію, та тут вже Бойко виручив.

Велика дилема чемпіона світу

Сьогодні весь правий фланг воскрес на стартові півгодини. Тут "вина" і Кендзьори з Поповим, але лаври героя дня, звісно, отримає інший гравець. Цітаішвілі вийшов і за 4 хвилини всім все довів. Так, зовні все прекрасно, Гіо справді відіграв блискучі 30 хвилин, хоча з плином часу було вже не так сильно (більше браку, менше ефективності). І тепер головне питання в тому, чи достатньо цього для Шахтаря, і що обере тренерський штаб? Бо все ж зазвичай випускати молодих талантів Михайличенко наважувався або в захист (приклад Попова), або у менш статусних матчах.

Плюсом молодіжного чемпіона світу є те, що він здатен вирішити матч самотужки. Як на дриблінгу, так і пасом чи поставленим ударом. Схожим чином результат робить Циганков. Мінус полягає в тому, чи здатен 19-річний вихованець київської академії відпрацювати той максимум в обороні, необхідний для стримування "гірників", які атакувати і навантажувати фланг Кендзьори будуть в рази більше. Тобто чи зможе відіграти від своїх до чужих воріт. У збірній Петракова виходило, але там в обороні було 3 центральні захисники, які могли страхувати двох флангових оборонців, тож такому творцеві, як Гіо, було значно легше дихати.

Інший момент, що зіграти з Шахтарем так, як у спарингу проти Олімпіка не вийде. Ніхто не дасть Цітаішвілі стільки часу і простору не те що у штрафному, а й просто у фінальній третині. Будуть готові до маневрів значно краще, ніж гравці іншої донецької команди. Словом, не віриться у вихід Георгія зі стартових хвилин. Знаючи Михайличенка, радше за все це буде якийсь класичний варіант з Караваєвим і Кендзьорою праворуч або переведенням когось із центральних хавбеків на фланг до гравця збірної Польщі. Динамо сьогодні показало, що вміє насолоджуватися контролем і грою в атаку, але тренерський штаб може побоятися такого сміливого футболу 31 травня. І тут ставка на того, хто вийде грати правого вінгера, матиме стратегічне значення.

Місія можлива – стати гравцем матчу в тіні автора дублю

Останнім часом дуже подобається гра Віталія Буяльського. Ще на літніх зборах він був основним мотором креативу, потім завдяки VAR і суддівській принциповості, яка в нашому футболі далеко не завжди однакова для всіх, вилетів фактично на 2 матчі. Тільки повернувся, забив і допоміг вивезти перемогу з Олександрії. А перед тим був ще гол з флангу, що дозволив розмочити ворота Ворскли. Сьогодні Буяльський віддав 2 розкішні паси і загалом керував грою як головний диспетчер, хоча Сидорчук може активно посперечатися (капітан також немало цукерочок видав, просто з завершенням у партнерів не завжди складалося).

Звісно, Вербіч і Цітаішвілі спрацювали також на відмінно, але Віталій цілком може претендувати на звання найкориснішого гравця матчу. Ось що буває, коли цей півзахисник, успіхи якого часто обділені увагою, не виходить закривати геть чужу позицію правого чи лівого півзахисника. Ці якісь абсолютно божевільні задуми неодноразово провалювалися, але не варто особливо дивуватися, якщо на Шахтар вийдуть з Буяльським чи Шепелєвим на правому краю.

Дивний формат, проблемні мільйонери і головна біда перед Шахтарем

Чому команди зіграли 2 тайми лише по 30 хвилин? Кажуть, можна подякувати нашим футбольним чиновникам, які влаштували тяганину з оголошенням офіційних рішень про дату відновлення сезону ледь не до останнього дня. Так, Цітаішвілі та Михайличенко відверто натякають, що готувалися до 6 червня, а повідомлення про 31 травня різко змінило плани. Крім того, Олімпік гратиме ще на день раніше. Тому й вийшов такий незрозумілий формат матчу, де кияни отримали урізане ігрове навантаження порівняно з тим же Шахтарем.

За чутками інсайдерів і європейської преси лише 4 гравці Динамо заробляють мінімум 1 мільйон євро на рік. Один з них – Циганков, який часто лікується, як і зараз. Інший балансує на межі запасного воротаря (Денис Бойко), а решта демонструють вкрай нестабільну гру. Проблема в тому, що ці двоє – легіонери, які ніяк не можуть пробитися в основу чи якісно перевершити менш оплачуваних українців. Міккель Дуелунд демонструє іноді небанальну майстерність креативного виконавця, але грає надто нестабільно для зарплати у понад 1,5 мільйона євро.

Сьогодні данець також практично нічого не показав. Він і в офіційних матчах ось так "зникає", буває, на 30 хвилин. Лише декілька цікавих ходів у півзахисті, де був тінню Буяльського у плані прийняття сміливих рішень. Дуелунд зробив не найкращий вибір у контрі 4 в 3, можна було цікавіше розіграти більшість з переведенням на Віталія, вільнішу зону для якого очищав Русин. Цього мало як для "десятки". Що й казати, коли в опорника Сидорчука було суттєво більше гострих і розрізних пасів. Розчарував і четвертий мільйонер. Фран Соль отримав зо 3 фантастичні моменти, але знову все загубив.

З іншого боку іспанець ці гольові шанси шукав і знаходив, а Русин відзначився тільки перехопленням у гольовій атаці, плюс зачепився за м'яч при виході з агресивного пресингу в іншому моменті зі взяттям воріт. Ну, немає тут золотої серединки, хоч ти лусни. Хоча позитивом у грі Назарія можуть бути активності в діях на команду – разом з Вербічем, Цітаішвілі та Буяльським був одним з найкращих у високому пресингу, який відкривав зони і можливості для несподіваних гострих атак.

Ще один легіонерський провал – вихід Кадірі в центрі захисту. Здавалося, що гірше ніж діяв Момо в опорній зоні проти Десни та Олександрії, важко зіграти, аж ні, перевершив самого себе. Тут, щоправда, не він один дозволяв Олімпіку почуватися, немов удома. Сирота на незвичному лівому фланзі, Забарний, моментами навіть Шабанов і Сидорчук (Сергій знову, до слова, дуже сподобався у плані постачання м'яча вперед, як і Попов – гостро, цікаво, по ділу) не випромінювали надійність. Особливо, відзначилися резервісти після перерви. Схоже, саме оборона, враховуючи атакувальну міць команди Каштру, ризикує стати найбільшою проблемою Динамо проти Шахтаря, затьмаривши травму Циганкова.