4 цікаві зміни до Статуту ФФУ

16 червня 2017 4763 Читать на русском
4 цікаві зміни до Статуту ФФУ
Андрій Павелко. Фото: О. Осипов

На XX Конгресі ФФУ під час реорганізації Федерації з громадської організації на громадську спілку затвердили новий Статут ФФУ.

На час початку Конгресу було відомо лише про одну зміну в Статуті – новий термін повноважень президента ФФУ складає 5 років.

Після Конгресу на брифінгу новообраного президента Андрія Павелка я запитав у нього, які ще нові зміни передбачені в Статуті, окрім збільшеного строку. На жаль, Андрій Васильович не відповів, розповівши тільки про збільшення строку повноважень президента до 5 років.

Але нічого. "Футбол 24" знайшов нову редакцію Статуту ФФУ та хоче розповісти про те, за що проголосували делегати Конгресу ФФУ.

Що цікаво, делегати отримали перед Конгресом новий варіант Статуту, але без порівняльної таблиці, як це мало б бути.

Отже, мабуть, самім делегатам Конгресу буде також цікаво прочитати, за що вони проголосували. Не говорячи про "звичайних" футбольних вболівальників.

Отже, "Футбол 24" про деякі цікаві зміни в Статуті ФФУ.

1. Збільшення вікового цензу до 72 років

В статті 14 Статуту "Органи управління ФФУ" з`явилася цікава зміна.

Пункт 3 тепер виглядає так:

"Особа, якій на дату проведення виборів виповнилось 72 і більше років, не має права бути обраною, переобраною на посаду у виборні органи, зазначені в частинах 1 та 2 цієї статті, а в разі виповнення особі 72-х років під час перебування на виборній посаді – повноваження такої особи припиняються в цей день".

Що змінилось

Раніше було "70 років" та з`явилась друга частина статті, в якій говориться про припинення повноважень при досягненні віку 72 років.

Непотрібно бути дуже розумним, щоб зрозуміти, що стаття переписана особисто (!) під першого віце-президента ФФУ Олександра Бандурка, якому 13 лютого виповнилось 70 років.

Таким чином, повноваження Олександра Івановича подовжені до 13 лютого 2019 року. Потім – вихід на пенсію, якщо, звісно, не напишуть нову редакцію Статуту.

2. Важче зробити зміни до Статуту ФФУ

До речі, зміни до Статуту тепер зробити також важче. Тому що скорегована стаття 17.

Пункт 3 говорить:

"Пропозиція про внесення змін до Статуту приймається, якщо за неї подано не менше ніж 3/4 голосів делегатів Конгресу, присутніх на засіданні Конгресу".

Що змінилось

Раніше було необхідно менше – мінімум 2/3 голосів (67%, тепер – 75%).

3. Важче організувати позачергові вибори

Якщо хтось захоче змінити президента ФФУ, тепер це зробити куди важче. Змінена стаття 19 "Позачерговий Конгрес".

Пункт 1 говорить:

"Виконавчий комітет, за пропозицією щонайменше 3/4 від загальної кількості членів ФФУ, скликає позачерговий Конгрес у будь-який час".

Що змінилось

Було 2/3 кількості членів, тобто тепер необхідно більше голосів для внесення важливих змін, в тому числі переобрання керівництва.

4. Важче висунути кандидатуру президента ФФУ

Стаття "Президент ФФУ", що була статтею 31, а тепер 30, зазнала зміни. Здавалось би незначної, але так би мовити, диявол криється в деталях.

Пункт 2 тепер говорить:

"Кандидатура на обрання президентом ФФУ пропонується будь-яким постійним членом ФФУ та повинна мати мінімальну підтримку з боку щонайменше 1/3 постійних членів ФФУ".

Що змінилось

Раніше було потрібно "мінімум 7 членів", причому мова не йшла про постійних – будь-яких. Тобто, будь-яка "несуттєва" структура серед членів ФФУ (яких в усі часи було чимало) мала змогу впливу на "велику політику".

Постійні члени – це регіональні федерації футболу, а також УПЛ та ПФЛ. Останнім часом відбулось кілька змін в обласних федераціях, де керівні посади отримали однопартійці Андрія Павелка з БПП. Отже, і зібрати третину таких членів для висунення кандидатури президента Федерації вдасться не кожному.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
1
дн
:
1
год
:
23
хв
Кельн
21:30
РБ Лейпциг
Вгадай результат матчу

Ми використовуємо Куки ! Що це таке ?

Залиште відгук