Наші за кордоном. Майстер-клас від Зозулі, моторошний фол Юрченка, трофеї і падіння наших земляків

14 мая 2019 Читати українською
Автор: Любомир Кузьмяк

"Футбол 24" розповідає, як проявили себе українські легіонери у європейських першостях за минулі сім днів.

Більшість європейських чемпіонатів наближається до своєї кульмінації. Відтак кожен наступний тиждень стає ключовим. Передусім вітаємо із перемогою в АПЛ Олександра Зінченка, а також з виграшем Кубка Греції Євгена Шахова. Радіємо за Романа Зозулю, який тягне свою команду в Прімеру. Констатуємо виліт з другого німецького дивізіону Дуйсбурга разом з Борисом Тащи та угорського Халадаша Габовди і Голодюка. Крім того, насолоджуємося результативними ударами Яковенка у Данії, Біленького у Словаччині, Гладкого в Туреччині та відзначаємо зливу українських голів у Білорусі і Казахстані.

Англія

Олександр Зінченко вдруге поспіль підняв над головою чемпіонський трофей в АПЛ! Українець традиційно провів на полі весь поєдинок і взяв участь у перемозі Манчестер Сіті над Брайтоном (4:1), яка стала для "містян" золотою.

"Зінченко зробив все можливе і навіть більше". Авторитетні журналісти вважають його однією з причин чемпіонства Ман Сіті

Ще один позитив з Туманного Альбіону – на тижні Андрій Ярмоленко повернувся до загальної групи Вест Хема.

________________________

Андрій Ярмоленко (Вест Хем) – 9 матчів, 2 голи, 2 ж.к., 459 хвилин

Олександр Зінченко (Манчестер Сіті) – 14 матчів, 1 ж.к., 1153 хвилини

Іспанія

Андрій Лунін вийшов у старті Леганеса на матч з Еспаньолом (0:2), провів хороший поєдинок, проте у двох епізодах свою команду не врятував (один – з пенальті). Леганес міг пропускати ще раз, однак наш кіпер вийшов переможцем в дуелі проти нападника після виходу віч-на-віч.

Гравець матчу з Еспаньйолом, або "Він буде великим" – Лунін вразив Леганес та іспанські ЗМІ, українець провокує Реал

Роман Зозуля став героєм зустрічі з Райо Махадаонда. Його Альбасете переміг (3:2), а наш нападник оформив дубль і віддав гольову передачу.

Пас на 03:45

Роман Яремчук вийшов у старті Гента і допоміг своїй команді виграти у Стандарда (3:2). Таким чином, "буйволи" перервали серію без перемог, що тягнулася з середини березня. На 30-й хвилині у гру вступив Ігор Пластун. Переможний гол Гент забив у компенсований час. Яремчука було замінено на 85-й хвилині.

Кортрейк на виїзді розтрощив Зульте-Варегем (5:0), а наш Андрій Бацула відіграв усі 90 хвилин. Незважаючи на те, що українець діяв на вістрі атаки, він долучився до гольової комбінації лише раз, та й то спонтанно під час останнього голу Кортрейка.

Туреччина

Микола Морозюк відіграв 90 хвилин у шаленому матчі проти Галатасараю (2:3) і отримав жовту картку. Лідер чемпіонату забивав голи на 90+2-й та 90+7-й хвилинах. Морозюк, за виключенням першої гольової атаки Галатасараю з його флангу, перебував осторонь цих подій.

Сергій Рибалка вийшов на заміну у компенсований час битви Гезтепе та Сівасспора (3:3).

Артем Кравець відіграв весь матч за Кайсеріспор. Його команда до 74-й хвилини поступалася Касимпаші 0:1, проте двічі вразила ворота суперника наприкінці зустрічі і перемогла. Участі в гольових атаках Артем не брав, хоч на останніх хвилинах міг забивати сам, однак не використав практично вихід сам на сам з воротарем. Олександр Кучер вийшов на заміну на 70-й хвилині ще при рахунку 0:1.

Олександр Гладкий відкрив рахунок в матчі проти Беликесірспора (2:0). Наш нападник відіграв 76 хвилин. Крім взяття воріт, Гладкий віддав п’ятою пас на партнера, якого завалили у штрафному майданчику і арбітр призначив пенальті. Прикро, що Адана Демірспор грає лише у другому дивізіоні.

Дмитро Коркішко відіграв заключних 12 хвилин в матчі проти колишньої команди – Хатайспор переміг Гіресунспор (1:0).

Греція

Заключний матч сезону в Греції відбувся за безпосередньої участі українців. Євген Шахов та Дмитро Чигринський вийшли у старті своїх ПАОК та АЕК відповідно.

На цьому фото Чигринський виграє верхову дуель у Шахова під час подачі з кутового і м’яч ледь не влітає у ворота команди з Салонік. Наприкінці зустрічі епізод повторився – цього разу Євген тримав Дмитра руками у штрафному майданчику, проте рефері не наважився призначити пенальті.

Шахов та його ПАОК додають до золотих чемпіонських медалей ще й Кубок Греції.

Данія

Юрій Яковенко вступив у гру проти Оденсе, коли його Есб’єрг горів 0:3. Українцю вистачило п’яти хвилин, щоб відзначитися, проте до завершення зустрічі його команда ще раз пропустила.

Гол Юрія на 01:10

В першому матчі плей-оф за збереження місця в еліті Вайле на виїзді переміг Хобро (1:0) з Владленом Юрченком та Сергієм Гринем у стартовому складі. Вже на 30-й секунді Юрченко запам’ятався неадекватним вчинком, коли зіграв невиправдано грубо проти опонента. Суперника Владлена винесли з поля на ношах, а його кривдник не отримав навіть жовтої картки.

Фол Юрченка на 00:15

Якщо ж говорити про користь наших земляків на полі, то вони доволі непогано діяли в контексті креативу, створюючи моменти для партнерів. Юрченка замінили на 67-й хвилині, а Гриня на 85-й.

Фінляндія

Сейняйокі не втримав перевагу у шаленому матчі проти ГІК (2:2). Денис Олійник відіграв весь матч і взяв участь у першій гольовій атаці своєї команди.

Денис Олійник (Сейняйокі) – 8 матчів, 3 голи, 3 ж.к., 653 хвилини

Швеція

АФК Ескільстуна вдома не зумів перемогти Фалькебергс (0:0). У старті господарів вийшов Ігор Левченко і провів "сухий" поєдинок. В одному з моментів кіпер врятував ворота після виходу сам на сам. Іван Бобко вступив у гру на 33-й хвилині.

_________________

Іван Бобко (АФК Ескільстуна) – 5 матчів, 1 гол, 1 ж.к., 273 хвилини

Ігор Левченко (АФК Ескільстуна) – 2 матчі, 1 пропущений гол, 180 хвилин

Чехія

Едуард Соболь відіграв весь матч за Яблонець, який вдома здолав Банік (2:0).

Аналогічний показник у Тараса Качараби. Щоправда, його Слован пропустив єдиний гол від Спарти вже на старті зустрічі і поступився 0:1. Празька команда вдало розіграла штрафний удар.

______________________

Тарас Качараба (Слован) – 28 матчів, 1 гол, 3 ж.к., 2426хвилин

Едуард Соболь (Яблонець) – 18 матчів, 1 гол, 2 ж.к., 1340хвилин

Сербія

Раднічки тричі поступалися по ходу зустрічі Напредаку, проте врятувалися від поразки (3:3). Тарас Бондаренко відіграв весь матч, в одному з епізодів виніс м’яч з порожніх воріт, а також записав до активу класну гольову передачу.

Пас Тараса на 03:15

Тарас Бондаренко (Раднічки) – 31 матч, 2 голи, 2 ж.к., 2633 хвилини

Польща

Краковія Олексія Дитятьєва перемогла Лех Володимира Костевича (1:0). Єдиний гол в зустрічі було забито на старті зустрічі. Костевич змістився на фланг, щоб допомогти партнеру, проте не зумів запобігти подачі, яка завершилася взяттям воріт. У Володимира було багато роботи, він брав участь у створенні атак познанців, проте від поразки Лех не врятувався. Костевич відіграв 90 хвилин, а Дитятьєв спостерігав за протистоянням з лави запасних.

_____________________________

Олексій Дитятьєв (Краковія) – 27 матчів, 1 гол, 6ж.к., 2260 хвилин

Антон Каніболоцький (Медзь) – 20 матчів, 30 пропущених голів, 1800хвилин

Володимир Костевич (Лех) – 25 матчів, 1 гол, 1 ж.к., 2102 хвилини

Угорщина

Ференцварош Сергія Реброва вже у статусі чемпіона обіграв Дебрецен (2:1) з Олександром Надем у воротах. Ігор Харатін провів на полі весь поєдинок.

Український голкіпер отримав травму, передчасно покинув поле, а тренер суперника втішав його за межами поля.

Шандор Вайда був замінений у перерві в матчі Мезакьовешд – Халадаш (1:0). Єдиний гол було забито у другому таймі. За гостей весь матч відіграв Юрій Габовда, а Олег Голодюк провів на полі 72 хвилини. Наприкінці зустрічі Габовда потужно пробив з-за меж штрафного майданчика – воротар врятував. У якості сумного підсумку – Халадаш за тур до фінішу залишив елітний дивізіон.

Антон Кравченко, Богдан Мельник та Роман Карасюк відіграли весь матч проти Пакшу, а їхня Кішварда програла 0:1. В епізоді з єдиним пропущеним голом Кравченко програв забіг і силову боротьбу супернику, який і відправив м’яч у сітку.

Північна Македонія

Вардар на тижні провів два поєдинки. Євген Новак відіграв перший тайм у двобої з Работнічками (1:1).

А у неділю Вардар без Новака поступився на виїзді Сілексу (0:1) і перервав 13-матчеву серію без поразок.

Євген Новак (Вардар) – 28 матчів, 2 голи, 4 ж.к., 2476 хвилин

Кіпр

Докса Євгена Павлова перемогла Ерміс (1:0), а український нападник вступив у гру на 66-й хвилині, коли єдиний гол вже було забито.

________________

Євген Павлов (ДоксаКатокопіас) – 26 матчів, 3 голи, 5ж.к., 967 хвилин

Хорватія

Після автоголу в минулому турі Олександр Сваток опинився в заміні на матч Хайдука проти Славена (2:0).

Дмитро Льопа вийшов на заключні 20 хвилин у дуелі з Локомотівою (4:0). Його Осієк на той момент вигравав лише 1:0. Українець відразу після виходу заробив жовту картку, а за кілька хвилин був у центрі епізоду з непризначеним пенальті. Крім того, Льопа взяв участь у зародку другої гольової атаки.

Падіння Дмитра на 04:30

__________________________

Дмитро Льопа (Осієк) – 13матчів, 3 ж.к., 411 хвилин

Олександр Сваток (Хайдук) – 8 матчів, 2 ж.к., 1 ч.к., 692 хвилини

Словаччина

Юрій Захарків вийшов у старті Земпліна, проте цього разу його команда була розбита вдома Ружомбероком (0:3). Українського нападника замінили на 58-й хвилині.

Станіслав Біленький вийшов на заміну на 81-й хвилині в матчі ДАК-Серед при рахунку 2:3. На 3-й компенсованій хвилині команди обмінялися голами – спочатку забив суперник, а потім вихованець Олімпіка. І все ж ДАК не вдалося врятувати гру – 3:4.

Гол Станіслава на 08:20

Слован Артема Сухоцького розгромив Жиліну (6:2), а наш захисник видав класний матч. Спочатку Артем отримав передачу на фланзі від Мохи і ювелірно прострілив на партнера у район одинадцятиметрової позначки – так рахунок став 2:0. А згодом Сухоцький вкинув аут точно на свого партнера, який відправив м’яч у сітку.

Казахстан

В матчі Атирау-Кайрат (2:1) зіграли четверо українців, двоє з яких відзначилися голами. За тріумфаторів у старті вийшов Андрій Ткачук, а після перерви Сергій Загинайлов та Різван Аблітаров. У складі гостей весь поєдинок провів Адерінсола Есеола. Наприкінці першого тайму він зрівняв рахунок.

І все ж останнє слово було за Атирау. Аблітаров був найспритнішим під час подачі від кутового прапорця і відправив м’яч у сітку. Дебютний матч у чемпіонаті для Олега Дулуба завершується перемогою його команди.

Астана Романа Григорчука сенсаційно програла Таразу (0:2), проте зберігає лідерські позиції.

Ордабаси на виїзді перемогли Іртиш (2:0), а Кирило Ковальчук провів на полі весь поєдинок, проте в гольових атаках участі не брав. Дмитро Непогодов зберіг ворота на замку.

Карагандинський Шахтар переміг Жетису (2:0), а від дзвінка до дзвінка відіграли Руслан Степанюк, Артем Барановський та Євген Ткачук.

Білорусь

Віталій Квашук продовжує лідирувати у гонці бомбардирів ліги. Хоч Гомель поступився мінському Динамо (1:3), проте екс-гравець Зорі забив свій 6-й гол у сезоні. За грою Квашука приємно спостерігати – він беззаперечний лідер Гомеля. Цього разу українець відзначився після класного удару зі штрафного.

Гол Віталія на 03:30

Торпедо-БелАЗ переміг Слуцьк (1:0), дотиснувши в кінцівці команду Артема Дудіка, Юрія Тетеренка та Олексія Курилова. Усі троє вийшли в старті на матч проти торпедівців, проте результативним став вихід на заміну українця Дмитра Юсова. Вихованець запорізького Металурга отримує вкрай мало ігрової практики, втім саме його простріл на 84-й хвилині спричинив курйозний гол.

Пас Дмитра на 04:30

Вітебськ переміг солігорський Шахтар (1:0), а ключову роль у вирішальній атаці відіграли українці. Артем Старгородський виконав кутовий, а Олег Карамушка вище за всіх вистрибнув у штрафному майданчику "гірників" і переправив м’яч у сітку.

"Український" гол на 01:25

Брестське Динамо розтрощило Городею (4:0). Початок розгрому поклав Олександр Нойок. Уродженцю Херсону вдався розкішний удар зі штрафного. Олексій Хобленко та Артем Мілевський результативними діями не відзначилися.

​​​​​​Удар Олександра на 02:15

У п’ятницю Славія та Мінськ влаштували феєричну перестрілку (4:3), у якій наші земляки забивали тричі. Спочатку пенальті заробив, а потім і реалізував Максим Слюсар. До 87-ї хвилини його команда вигравала 3:0, однак за кілька хвилин пропустила тричі. За мінчан забивали Євген Зубейко та Олександр Васильєв. Врешті-решт Славія переможний гол забила на 90+6-й хвилині.

Пенальті Слюсаря на 00:30, гол Зубейка на 04:50, результативний удар Васильєва на 05:20