Ретро дня. Як "Динамо" обіграло "Спарту" в 1998 році і вийшло в Лігу чемпіонів

26 серпня 2016 Читать на русском

26 серпня 1998 року київське "Динамо" під керівництвом Валерія Лобановського в дуже важкому напруженому матчі отримало путівку в груповий етап Ліги чемпіонів 1998/99, обігравши празьку "Спарту" в серії післяматчевих 11-метрових.

Киянам потрібна була перемога в Празі після поразки від "Спарти" у Києві в першому матчі (0:1).

У матчі-відповіді довгий час "Динамо" не могло забити, проте на допомогу прийшла Фортуна. Воротар Поштулка відбив удар Андрія Шевченка (якому з лівого флангу асистував Володимир Маковський) на 89-й хвилині, і м'яч рикошетом від захисника Габріеля відправився в сітку. Гра перейшла в овертайм, а потім і в серію пенальті.

У серії післяматчевих 11-метрових сильнішим виявилося "Динамо". Вирішальний м'яч провів Юрій Дмитрулін, який розповів в інтерв'ю "Футбол 24" всі подробиці того легендарного матчу.

Ліга чемпіонів 1998/99. 2-й кваліфікаційний раунд, матч-відповідь

26.08.1998. Прага. Стадіон "Летна". 17 998 глядачів

Арбітр: Вессьєр (Франція)

"Спарта": Поштулка, Вотава, Гашек, Хорняк, Чижек, Новотни І., Локвенц, Зігле, Млейнскі (Страчені, 93), Новотни П. (Габріель, 88), Баранек

"Динамо": Шовковський, Лужний, Герасименко (Маковський В., 84), Головко, Ващук (Коновалов, 67), Дмитрулін, Каладзе, Косовський (Белькевич, 70), Шевченко, Ребров, Гусін

Гол: 0:1 Габріель (89, автогол)

Пенальті: 0:1 Ребров, 1:1 Чижек, 1:2 Каладзе, 1:2 Вотава (воротар), 1:2 Шевченко (воротар), 1:2 Страчені (воротар), 1:2 Коновалов (воротар), 1:2 Баранек (воротар), 1:3 Дмитрулін