Збірна Греції: Все або нічого

8 травня 2012 Читать на русском

Греція втретє поспіль пробилась на Європершість! У 2004 - приголомшливий успіх, у 2008 - жодної перемоги і нуль у графі очок.

Чого ж чекати від країни Еллади у Польщі та Україні - досі загадка. Залишається проаналізувати, як підопічні Фернанду Сантуша пробивались у фінальну частину Євро-2012 до квартету A.

Вдале жеребкування

Перед жеребкуванням кулька із написом Греція лежала у другому кошику. Тож основним суперником за єдину путівку мала стати одна з елітних збірних. І тут Греції справді пощастило. Грізні Іспанці, німці, італійці та нідерландці оминули еллінів. Натомість вони отримали відносно слабшу команду Хорватії.

Тож секстет F складався із таких учасників. Греція, Хорватія, Ізраїль, Латвія Грузія та Мальта. Перші два стартові поєдинки стали розчаруванням. У рідних стінах греки не зуміли переграти грузинів. Далі була засушлива виїзна нічия з хорватами. І лише третій матч циклу подарував три пункти. Точний удар Торосідіса приніс звитягу над Латвією. Смак перемоги припав еллінам до душі. У наступних чотирьох поєдинках підопічні Сантуша продемонстрували 100% результат. Двічі були биті команди Ізраїлю та Мальти. А от із командою із четвертого кошика - Латвією - елліни продовжити переможну ходу не зуміли. За 5 хвилин до завершення поєдинку від поразки греків врятував Пападопулос - 1:1.

Здолали головного суперника

Найвідповідальніший поєдинок усього відбору відбувся 7 жовтня 2011 року у Піреї. Суперник греків - команда Хорватії. На той момент балканці обіймали першу сходинку у групі F і випереджали еллінів на один пункт. Долю напруженого та принципового протистояння господарі вирішили в останні двадцять хвилин. Удари Самараса, а згодом Гекаса заставили шаленіти місцеві трибуни. 2:0 - перша сходинка секстету тепер у греків. Та це був ще не кінець.

Залишилось відіграти останні матчі

11 жовтня 2011 року хорвати на дві години раніше розпочали свій матч проти Латвії і упевнено перемогли прибалтів 2-0. Тож елліни, виходивши на матч проти Грузії, вже знали, що балканці повернули собі першу позицію секстету. Аби отримати право прямого попадання на Євро - 2012 еллінів задовольняла навіть нічия. Та от вже на 19-й хвилині Таргамадзе робить хорватам ведмежу послугу. Метушня у карному майданчику, і круглий недоторкано влетів у ворота. еллінам відступати було нікуди. І лише на 79-й хвилині доленосний постріл виконав Фотакіс. Рикошет і.... м'яч у воротах. Ще через 5 хвилин усі питання стосовно путівки на ЄВРО зняв Харістеас. 2:1 - найменш результативна команда усього відбору потрапляє до 16 найкращих.

Що ж далі - невідомо, адже це Греція - команда-загадка!