Як збірна України провела перший матч у своїй історії. Топ-30 фото "старої школи"

29 квітня 2017 Читать на русском
Автор: Олег Бабій

У день, коли дебюту збірної України на міжнародній арені виповнюється 25 років, "Футбол 24" пропонує потужну дозу ностальгії. Згадуємо всіх головних учасників.

1. Як відомо, першим суперником в історії збірної України стала Угорщина. В Ужгороді мадяри обіграли дебютантів з рахунком 3:1. Українці перед початком товариського матчу.

2. Скромна афіша історичної події.

3. Квиток на матч.

4. Рахунок 0:0 тримався до 61-ї хвилини.

5. А потім забив форвард збірної Угорщини і клубу "Відеотон" Іштван Шалої (у центрі), який у такий спосіб також став причетний до нашої історії.

6. Не встигли українці отямитися, як дубль оформив форвард "Фейєнорда" Йожеф Кіпріх.

7. Гол престижу, а заодно і перший в історії збірної України, провів Іван Гецко потужним ударом зі штрафного.

8. Головний тренер збірної України Віктор Прокопенко (ліворуч) проведе у цій якості ще два товариські матчі – проти США і все тієї ж Угорщини.

9. Візаві Прокопенка – легендарний румунський тренер Емерік Еней (праворуч), який у 1986-му здобув із "Стяуа" Кубок чемпіонів.

10. Преса про матч №1.

11. Голкіпер збірної України Ігор Кутепов.

12. Резервний голкіпер Віктор Гришко із "Чорноморця".

13. Київське "Динамо"-1991. Другий ліворуч – захисник Юрій Мороз, який проти угорців просидів увесь матч у запасі.

14. Капітан збірної України Олег Лужний приймає коровай на стадіоні "Україна" (початок 2000-х). В історичному матчі з Угорщиною відіграв усі 90+ хвилин.

15. Захисник Юрій Нікіфоров разом із Марком ван Боммелем у складі ПСВ. Перед матчем з Угорщиною відмовився одягнути капітанську пов'язку, а невдовзі прийняв російське громадянство.

16. Оборонець Сергій Третяк відіграв в Ужгороді увесь матч. Більшу половину кар'єри провів у єрусалимському "Бейтарі".

17. А от бек "Шахтаря" Євген Драгунов свого виходу на поле так і не дочекався.

18. Сергій Беженар був незамінним гравцем збірної України у першій половині 90-х.

19. У підкаті – хавбек "Динамо" Сергій Заєць. Проти Угорщини залишився у запасі.

20. "Динамівець" Андрій Анненков (праворуч).

21. "Динамо" – володар Кубка СРСР-1990. Крайній ліворуч у нижньому ряду – Сергій Ковалець, який протистояв угорцям 90+ хвилин.

22. Хавбек "Чорноморця" Юрій Сак отримує нагороду. На полі ужгородського стадіону з'явився на 56-й хвилині, замінивши Сергія Погодіна.

23. Сергій Погодін у складі "Меріди" – клубу іспанської Прімери.

24. Перший капітан збірної України Юрій Шелепницький у сезоні 1992/93 був гравцем основного складу "Трабзонспора".

25. Хавбек московського "Спартака" Ілля Цимбалар проти форварда "Інтера" Роналдо. Зігравши з угорцями увесь матч, Цимбалар одягнув синьо-жовту футболку ще двічі, після чого перейшов у збірну Росії.

26. Юрій Дудник у складі "Карпат" середини 90-х. В Ужгороді залишився у запасі.

27. Сергій Щербаков святкує гол за лісабонський "Спортинг" разом із Жоржі Кадете та Луїшем Фігу. Проти Угорщини провів на полі 69 хвилин.

28. Форвард "Чорноморця" Сергій Гусєв. Саме він замінив Щербакова в історичному матчі.

29. Автор першого голу збірної України Іван Гецко у складі "Маккабі" (Хайфа). Перша половина 90-х.

30. Олег Саленко, росіянин, що зіграв проти угорців 59 хвилин, а невдовзі повернувся на батьківщину, щоб стати найкращим снайпером ЧС-1994. На фото – період ратних подвигів за "Валенсію".

Сторінка автора у Facebook

"Юра, будеш капітаном збірної". Той скривився і відмовив". Як збірна України провела перший матч у своїй історії і чому виглядала "просто вбогою"