В гостях у БеНі. Історія чемпіонатів Європи у фото: Бельгія та Нідерланди-2000

28 травня 2016 Читать на русском

"Футбол 24" продовжує публікувати рідкісні архівні фото, котрі закарбували моменти минулих чемпіонатів Європи. На черзі Євро-2000.

"Футбол 24", у циклі статей, присвячених Євро-2016, продовжує розповідати (а точніше, показувати) хроніку попередніх турнірів. На черзі - 11-й за рахунком Кубок Європи, який відбувся 2000 року в Бельгії та Нідерландах.

Трава у Нідерландах

Євро-2000 вперше відбувся відразу у двох країнах, Бельгії та Нідерландах. Добре, що кордони між двома державами на той час давно вже стали прозорими. І це було весело! У Нідерландах інакше, схоже, просто не вміють. А бельгійці сусідів у цьому підтримали.

Хто б ще перетворив трав'яну галявину перед власним будинком на копію футбольного поля? Та ще й у вигляді реконструкції півфінального матчу Нідерланди - Італія?

Хто б ще поставив за барну стійку муляж Денніса Бергкампа? Але ж який геніальний маркетинговий хід!

Можна ще розфарбувати автобус, нагадуючи всім, на яких саме аренах проходять матчі Євро-2000...

...а можна розфарбувати навіть літак!

Прибулець Зізу

Чемпіонами Європи вдруге в історії стали французи.

На Євро-2000 Лоран Блан і Фаб'єн Бартез використовували ту ж прикмету, котра, двома роками раніше, принесла французам Кубок світу на домашньому Мундіалі-1998. Поцілунок у лисину перед кожною грою. Як виявилось - це працює!

Насправді збірна Франції перемогла тому, що була сильнішою за інших. А ще у них був геніальний Зізу, Зінедін Зідан.

Дехто взагалі вважав, що Зідан - інопланетянин.

А ще у французів був Давид Трезеге, котрий опинився у потрібному місці в потрібний час...

...і забив переможний гол у овертаймі в ворота збірної Італії!

До речі, за зняту футболку Трезеге нічого не було. Гол був "золотим", відразу після нього пролунав фінальний свисток.

Євро-2000

Група А: Португалія - 9, Румунія - 4, Англія - 3, Німеччина - 1.

Група В: Італія - 9, Туреччина - 4, Бельгія - 3, Швеція - 1.

Група С: Іспанія - 6, Югославія - 4, Норвегія - 4, Словенія - 2.

Група D: Нідерланди - 9, Франція - 6, Чехія - 3, Данія - 0.

Чвертьфінали: Туреччина - Португалія - 0:2, Італія - Румунія - 2:0, Нідерланди - Югославія - 6:1, Іспанія - Франція - 1:2.

Півфінали: Франція - Португалія - 2:1 (у додатковий час), Італія - Голландія - 0:0 (по пенальті - 3:1).

Фінал: Франція - Італія - 2:1 (у додатковий час).

Чорношкірий блондин, лисий сеньйор і шокуючі пенальті

"Золотий" гол Трезеге був не єдиним на турнірі. Таким же чином Франція потрапила і до фіналу. Ось цей стильний футболіст, Абель Шав'єр зі збірної Португалії, порушив правила у власному штрафному (зіграв рукою) в овертаймі.

Пенальті! Сперечатись було марно. Удар Зідана з "точки" на 117-й хвилині був точним.

11-метрові вирішили долю й іншого півфіналу. Гравці збірної Нідерландів в ігровий час не реалізували 2 пенальті! І післяматчеву серію теж програли "Божественному" Франческо Тольдо, воротареві збірної Італії.

Втім, все справедливо: доля усього лише повернула "борг" збірній Нідерландів за несправедливий пенальті в ворота чехів у матчі групового турніру. А поставив його у ворота команди Павла Недведа (на фото він марно благає арбітра змінити рішення) наш знайомий П'єрлуїджі Колліна.

Загалом, цікавим був чемпіонат! Як і його талісман, гібрид лева та диявола (маскотів збірних Нідерландів і Бельгії, відповідно) БеНіЛакі.