Унікальність Шевченка, прорив Коноплянки, рекорди і антирекорди: статистика збірної України, яка вас здивує

12 июня 2019 Читати українською

"Футбол 24" зібрав усі головні цифри із доробку нашої головної команди.

Для збірної України перемоги над командами Сербії та Люксембургу стали 117-ю та 118-ю в історії. Всього наша команда провела 259 матчів. Окрім 118 переможних результатів, ми маємо 72 нічиї та 69 поразок. Забито 357 голів, пропущено 249, наступний м’яч у наші ворота стане ювілейним — 250-м.

Збірна Люксембургу – єдиний суперник збірної України, який програв нам усі п’ять зустрічей (1:12). По п’ять поразок мають ще чотири команди, але вони також спромоглися на нічийні результати (Албанія – один, Вірменія – три), і навіть перемоги (Білорусь – одна, Литва – дві). Більше за всіх нам програвала Грузія – шість разів (ще три матчі завершилися унічию).

Збірні Люксембургу та Сербії також входять до топ-6 наших суперників із найгіршою різницею забитих та пропущених м’ячів: мінус 17 – Сан-Марино та Андорра (обидві 0-17), мінус 11 – Люксембург (1-12), мінус 10 – Естонія, Сербія (обидві 0-10) та Грузія (6-16).

У рідних стінах збірна України забила 181 гол (50,7%), пропустила 89 (35,74%), набрала 223 очки (64,08%).

А Львів підтвердив свій магічний статус: 18 матчів – 16 перемог, 2 нічиї і жодної поразки! Всього у Львові національна команда України набрала 92,59% очок, причому в рамках відбіркових турнірів – 100% очок. Просто шикарна статистика.

Перемога над сербами стала 25-ю з великим рахунком. Власне, сам рахунок 5:0 стався втретє, а лідирує рахунок 1:0 (35 разів). Кількість матчів нашої національної команди без пропущених голів після переможних ігор із Сербією (5:0) та Люксембургом (1:0) – 111.

Найбільшу кількість матчів без пропущених голів серед воротарів збірної України провів Олександр Шовковський – 46 (з 92-х). Другий в рейтингу – Андрій Пятов (43 з 89-ти). Конкурентів у них немає, третє місце поділяють кіпери, які мають по чотири "сухі" матчі.

Хто замінить Пятова у Шахтарі: серед варіантів – Лунін і ще три голкіпери

"Суха" серія Андрія Пятова після матчів із сербами та люксембуржцями збільшилася до 236 хвилин. Але до його ж власного рекорду збірної (752 хвилини) ще дуже далеко.

Андрій Пятов поки що шостий у рейтингу гвардійців збірної України – 89 матчів. До Олександра Шовковського (92), який посідає п’яту сходинку, залишилося зовсім небагато. А от за кількістю ігрового часу Пятов (7921 хвилина) – третій. Більше тільки у Андрія Шевченка (8588) та Анатолія Тимощука (11001).

У першому таймі збірна України забила 156 голів (43,7%), у другому – 201 (56,3%). У червневих іграх шість голів поділилися між таймами порівну. Тепер кількість голів, забитих футболістами української збірної до 15-ї хвилини, становить 30, з 16-ї по 30 хвилину44, в перші 15 хвилин другого тайму 66, з 61-ї по 75 хвилину54. Але найбільше в своїй історії наша команда забивала вже після 75-ї – 81 раз.

Віктор Циганков вперше забив два голи у одному матчі – з Сербією. У тому ж матчі Євген Коноплянка оформив другий дубль у кар’єрі гравця національної команди. По два дублі робили також Андрій Воробей, Олег Гусєв, Тімерлан Гусейнов, Віктор Леоненко, Сергій Назаренко та Андрій Ярмоленко. А рекорд утримує Андрій Шевченко – шість дублів.

Євген Коноплянка став третім футболістом збірної України, який забив більше 20 голів – 21. До нього це зробили Андрій Шевченко (48) та Андрій Ярмоленко (36). У Віктора Циганкова після дубля у ворота команди Сербії – три голи (15 матчів), у Романа Яремчука, який забивав і сербам, і люксембуржцям – два голи (8 матчів).

Чинна переможна серія збірної України – три матчі. До рекорду, встановленого у жовтні 2004 – червні 2005 років (6 переможних матчів поспіль) ще потрібно виграти стільки ж. А от до національного рекорду безпрограшної серії (13 ігор в 1998—1999 роках) грати та грати. Наразі наша безпрограшна серія нараховує лише п’ять матчів.

Під керівництвом Андрія Шевченка збірна України провела 27 матчів. Більше тільки у Олега Блохіна (64), Михайла Фоменка (37) та Йожефа Сабо (34). Виграла національна команда з Шевченком 15 разів (у Блохіна – 28 переможних результатів, у Фоменка – 24, у Сабо – 16). А от за відсотком набраних очок Шевченко – №3 серед тренерів, що провели не менше п’яти матчів – 64,2%. Більше мають Олексій Михайличенко (65,08%) та Михайло Фоменко (70,27%).

А от якщо брати лише ігри офіційних турнірів, то Шевченко наразі – найкращий тренер збірної України за відсотком набраних очок – 66,67%. У 18 матчах він здобув 11 перемог (3 нічиї та 4 поразки), м’ячі 26-15. За кількістю матчів у офіційних турнірах він – №4, за кількістю перемог – теж №4. Але ми бачимо найліпшу якість результатів.

Андрій Кудирко, спеціально для Футбол 24

"Коноплянка і Циганков розчарували". Чому Україна мучилася з Люксембургом, а Львову не варто віддавати усі матчі збірної