Рома – Ліверпуль: фактор Салаха, цифри, які пояснюють вихід "червоних" у фінал ЛЧ, і головний винуватець поразки

3 травня 2018 Читать на русском

Футбол 24 за допомогою статистики Wyscout знайшов ключові фактори у виграшній поразці Ліверпуля від Роми в матчі-відповіді 1/2 фіналу Ліги чемпіонів.

Ліверпуль знову вкрай слабо провів кінцівку поєдинку

Як і в домашньому матчі, на виїзді знову почалися проблеми в кінці поєдинку.
Практично за всіма основними показниками йде спад, якщо не після першого тайму, то після 60-ї/75-ї хвилини.

У кінцівці тайму першого Ліверпуль виграв 42% єдиноборств vs. 38% успішності у Роми (решта – нейтральні наслідки). У кінцівці тайму другого вже 70% єдиноборств було за Ромою, при 23% у Ліверпуля і 7% нейтральних результатів.

Ліверпуль – Рома: що говорять цифри. 3 головні чинники, чому Ді Франческо програв Клоппу

0,47 атак за хвилину на старті другого тайму (46-61), 0,32 атакиза хвилину в заключному відрізку (76-90 +).

0,8 відборів і підборів за хвилину на старті другого тайму (46-61), 0,42 в його кінці (76-90 +).

Відсоток володіння в інтервалі з 61 по 75 хвилину – 40%, з 76-ї і до фінального свистка – 34%.

Частка довгих передач між 61 і 75 хвилиною – 9%, після – 32% !!! Точність передач в інтервалі з 61 по 75 хвилину – 82%, з 76 і до кінця матчу – 60% !!!
Ліверпуль в Римі зробив лише на 3 виноси більше, ніж Рома за два матчі: 32-35!

Підопічні Клоппа в кінцівках обох поєдинків (75-90 +) не змогли завдати жодного удару в площину!
Що вдома, що на виїзді Ліверпуль здійснив свій останній удар у площину на 69 хвилині!

Фактор Салаха

Салах досить вільно почувався в ізоляції проти Жуана Жезуса до 67 хвилини в першому поєдинку.
Починаючи з 67-ї хвилини гри на Енфілді – йому стало важче атакувати. Більше не було ізоляції з Жуаном, де йшло за сценарієм "обіграв-загострив".
7 успішних обведень з 8 в першому поєдинку, і 2 з 2 у другому!

30 передач він прийняв за 75 хвилин на полі в першому матчі, 26 – за 94 хвилини у другому.
21 передачу він віддав за 75 хвилин в першому матчі, 13 за 94 хвилини у другому.
7 торкань м'яча в чужому штрафному майданчику в Салаха у першому поєдинку, в другому – 1.

Рома виключила у себе "де тонко, там і рветься", і тим самим змусила Ліверпуль перерозподіляти напрямки атак. Не можна сказати, що Салаха з гри в матчі-відповіді повністю виключили, але завдання йому ускладнили. 4 удари завдав Салах вдома. Всі 4 у плоищну воріт. З 3 ударів у виїзному поєдинку у ворота прийшов лише 1.

Рома помилилася з вибором способу протидії в обороні

Перейшовши з 67 хвилини першого поєдинку на 4-3-3 (4-2-3-1), замість схеми з трьома центральними захисниками, Рома пропустила 3 м'ячі. Якщо порівнювати з 3-5-2, при якій було пропущено – 4, то напрошується висновок, що жертва конструктивом (зайвий півзахисник в центрі поля) на користь надійності себе не виправдала!
Як бачимо, чим більше ЦЗ – тим краще, точно не про Рому.

11 торкань м'яча в штрафному майданчику суперника у тріо Мане-Фірміно-Салах в Римі.
21 дотик грізного тріо – в Ліверпулі.

Рома вміє створювати небезпеку біля чужих воріт

Небезпека атак (xG *) Роми до 67-ї хвилини першого поєдинку з 3-5-2 – 0,09 xG.

Після 67-ї хвилини (перехід на 4-3-3; 4-2-3-1) і до кінця першого матчу – 1,79 xG.

* - XG (Очікувані ГОЛИ) Метрика, що показує ймовірність кожного удару завершитися голом залежно від позиції, з якої завдають удар, дій перед ударом, частини тіла, якою завдають удар, типу атаки і т. Д. Розрахунок грунтується на історичних даних. Аналіз очікуваних голів дозволяє оцінювати насамперед створення моментів, а не багато в чому випадкову реалізацію.

Небезпека атак римлян зразка другого поєдинку – 3,41 xG.
У сумі – 5,2 xG (з 67-ї хвилини першого матчу до 94 хвилини другого).

Для порівняння небезпека атак (xG) інших учасників півфіналів за повних два матчі:

Ліверпуль – 4,82 xG
Баварія – 3,41 xG
Реал – 1,5 xG

Підсумок

Ризикнемо взяти на себе відповідальність зробити висновок, що результат протистояння вирішився в періоді з 1 по 67 хвилину першого поєдинку.

Небезпека атак Ліверпуля в цей період – 3,17 xG, за практично 120 хвилин після цього – 1,74 xG. Навпаки, небезпека атак Роми зросла до небес з 0,09 xG до 5,2 xG.
Можна і потрібно говорити, що Ліверпуль грав за рахунком, але Рома, повернувшись до звичної формації (4-3-3; 4-2-3-1), стала грати гостріше. І не найміцніша оборона Ліверпуля тільки підтверджувала свій далеко не "бетонний" статус.

Звинувачувати у вильоті за крок до фіналу Еусебіо ді Франческо, мабуть, повинен лише себе.

Шанувальників мадридського Реала не може не радувати фізична форма Ліверпуля. У кінцівках обох півфіналів Ліверпуль не був схожий на себе: мінімум гостроти біля чужих воріт, мінімум надійності поблизу своїх, більше простих і очевидних рішень. Заміни Боббі Фірміно і Мане, натякають, що їх ефективність з 76 по 90+ хвилину падає. Салах в кінцівках матчів теж феєрії не видає.

Існують передумови вважати, що нинішня форма гравців Ліверпуля не дозволяє зберігати інтенсивність та ігрове завдання головного тренера всі 90 хвилин. Але до фіналу цілих три тижні. Правда, у Ліверпуля на носі матч АПЛ з Челсі. У разі поразки існуватиме ризик випасти з топ-4. Тоді потрібен буде результат і в матчі з Брайтоном у заключному турі. Після чого залишиться 2 тижні на відновлення і підготовку до фіналу.

Реал – Баварія: ключові цифри матчу, в якому "вершкові" здобули путівку в Київ