Ретро дня. Як Ілсінью забив киянам і путівку в фінал Кубка УЄФА "Шахтарю" подарував

7 травня 2016 Читать на русском

Виповнилося 7 років історичному протистоянню двох українських клубів у єврокубку.

7 травня 2009 року в Донецьку пройшов півфінальний матч-відповідь Кубка УЄФА (останній розіграш в історії. З наступного сезону турнір став називатися Лігою Європи) між "Шахтарем" і київським "Динамо". У першому матчі, тижнем раніше, був зафіксований рахунок 1:1. Довгий час такий самий рахунок тримався і в матчі-відповіді: на гол Жадсона (17-а хвилина) гості відповіли точним ударом Ісмаеля Бангури (47-а хвилина). Здавалося, що додаткового часу (а, може, й серії 11-метрових) не уникнути. Але іншої думки був бразилець Ілсінью, який на 89-й хвилині забив свій, мабуть, найважливіший гол за всю кар'єру - 2:1.

Згадуємо, як це було.

Чим все в підсумку закінчилося? "Динамо" втішилось чемпіонством-2009. "Шахтар" у фіналі Кубка УЄФА обіграв німецький "Вердер" (2:1). Полтавська "Ворскла" скористалася святковими настроями в стані переможців єврокубка і обіграла "гірників" у фіналі Кубка України-2009 (1:0). Ніхто не пішов ображеним.