"Динамо" – "Бенфіка". Аналіз статистики киян у матчі Ліги чемпіонів

20 жовтня 2016 Читать на русском
Автор: Smolovoy

"Футбол 24" аналізує командні та індивідуальні дії київського "Динамо" у матчі ЛЧ з "Бенфікою" за допомогою UEFA.com і whoscored.

Друга домашня поразка "Динамо" виявилась досить суперечливою. Чимало статистичних показників киян перевершили їх попередні досягнення в іграх Ліги чемпіонів з "Наполі" та "Бешикташем". А результат – 0:2, що також свого роду рекорд, але вже з приставкою "анти". UEFA.com і whoscored допомагають відстежити як командні дії, так і індивідуальні.

Удари

Якщо в другому таймі матчу з "Наполі", поступаючись в рахунку, динамівці не завдали жодного удару в площину воріт суперника, а в першому таймі стамбульського поєдинку взагалі жодного разу не пробили в бік воріт, то цього разу цифри більш пристойні:

15 ударів "Динамо" за матч (12 "з гри" і 3 зі стандартів), 6 з яких в першому таймі. Коли команді потрібно було відіграватись, кількість ударів по рамці зросла, чого, наприклад, не було з "Наполі". 9 з 15 спроб припали на другий тайм. З них у ворота – 4. В першому таймі по воротах попали лише один раз.

10 зі штрафної зони (з "Наполі" 3, з "Бешикташем" 2);

2 з воротарської (0/1);

3 з-за меж шрафної (6/9).

Прорвало Мораеса, після 0/0 у попередніх двох матчах: 5 (2 по рамці) вчора.

Ярмоленко (1 по воротах), Сидорчук (1 по воротах), Дерліс по 2.

Данило, Хачеріді, Антунеш (1 по рамці), Буяльський по 1.

З "Наполі" 9 ударів (2 по рамці), з "Бешикташем" 12 (5).

Бігова робота

Набігали, за даними UEFA, просто таки неймовірні 119 520 м. Що є рекордом "Динамо" серед всіх поєдинків за три тури. І це на фоні серпневих матчів, коли навіть ледачий відзначав, що "Динамо" явно не вистачає темпу.

Кутові

Стандарти не пішли лідеру "Динамо"... Втім, не лише вони

Кутових подано 9 раз. Для порівняння: з "Наполі" їх було 8, з "Бешикташем" – 4.

Але, на жаль, кількість не переростає в якість – точність лише 33%.

Корнери Ярмоленко були абсолютно бездарні з нульовою (0%) точністю (0/4), до того ж одна з подач вартувала контратаки на наші ворота (65 хвилина).

Циганков, зі своїм виходом на поле, куди гостріше став подавати (67% – тобто 2 з 3). У Дерліса 1 з 2 передач була точною (50%).

Обводки

Дещо покращився показник успішності обводок – 46% (7/15). З "Наполі" – 35% (7/20), з "Бешикташем" – 31% (4/13). Португальці сильніші індивідуально – 73%.

2/2 (100%) у Даніло;

1/1 (100%) у Віди;

1/2 (50%) у Циганкова та Мораеса;

2/6 (33%) у Ярмоленко, що не може не засмучувати;

0/2 (0%) у Сидорчука.

Єдиноборства

Нарешті "Динамо" переграло опонента у верховій боротьбі – 16:9.

Виноси від своїх воріт

Характер гри підкреслює і кількість виносів від своїх воріт футболістами чемпіона України – 12!!! При 26 з "Бешикташем", наприклад. Місцями гравці "Бенфіки" змушували динамівців без роздумів відбиватись, але граючи по рахунку, особливо не старалися.

Незважаючи на досить високе розташування лінії оборони "Бенфіки", динамівці лише двічі потрапляли в офсайд.

Втрати м'яча

Втрати м'яча – їх 19.

Тут порадував Микита Корзун, якщо згадати поєдинок з "Чорноморцем" і гру Сергія Рибалки. 0 – стільки втрат зробив білорус.

Однак список "лідерів" прояснює і пояснює чимало.

5 – Ярмоленко;

4 – Сидорчук;

3 – Федорчук;

2 – Антунеш і Силва.

За втратами Антунеш аж ніяк не серед "лідерів", але саме його помилка стала фатальною

Занадто часто гравці, від яких залежить доставка м'яча у лінію атаки, його втрачали. Однак і попри це, було завдано найбільшу кількість ударів за три тури. Складно уявити, скільки ще небезпеки біля чужих воріт могли б створити динамівці, якби вони уникали помилок в такій кількості.

Фоли

Якщо кількість втрат центральних хавів засмучує, то кількість фолів дивує. Що в Сидорчука, що у Федорчука – лише 1 порушення. Сергій вперше за стільки часу обійшовся без попередження.

Вся команда порушувала правила 14 разів. З "Бешикташем" 19.

Відбори

Динамівці вступали у відбір 21 раз. Рівно стільки ж було і в Стамбулі.

Але в Києві робили це дещо успішніше 48% (10/21) проти 43% з "Бешикташем" (9/21).

Знову можна виділити Сидорчука 4 успішних відборів з 7;

3/3 в Даніло;

2/2 в Хачеріді;

1/2 в Антунеша.

Перехоплення

З перехопленнями ситуація практично ідентична до поєдинку з "Бешикташем". 8:17 на користь "Бенфіки". 6:16 у Стамбулі.

То виходить, що "Наполі" легше читається і більш прогнозована команда? Оскільки в матчі з італійцями перехоплень у сумі більше, ніж за два наступних поєдинки 16! Антунеш, Корзун, Хачеріді і Данило відзначились двічі.

Обіграші

Пройти себе не дозволяли четверо – Віда, Хачеріді, Даніло та Ярмоленко. А "солодкою булочкою" для гравців "Бенфіки" став Сергій Сидорчук. Фінти проти нього проходили тричі. Динамівці, в свою чергу, тричі проходили Черві.

Володіння м'ячем, точність передач

На десерт володіння м'ячем і точність передач.

Whoscored нарахували 54% 46% на користь "Динамо".

488 (404) 434 (340) в передачах з точністю 83% на 78%.

11 передач динамівців закінчувались ударами (кращий показник "Динамо" за три тури): 3 від Ярмоленко, Циганков та Дерліс по 2, Сидорчук, Мораес, Антунеш і Віда по 1.

Хлопці з Whoscored якимось секретним способом перетворили 488 передач у 546. Далі фігурує саме ця цифра.

482 верхом 64 низом;

72 (36 за перший тайм) довгі 474 (203) коротких і середніх;

370 (162 за перший тайм) уперед при 174 (76) назад. Для порівняння, у "Бенфіки" 284/184.

Перша третина 103 передачі (52 за перший тайм). Друга третина 307 передач (129). Третя 136 (58).

Тішить, що в другому таймі, коли команді потрібно було відіграватись, кількість передач біля своєї штрафної не зросла. А головне: володіння вилилось в удари по воротах. Шкода, що майстерність реалізації окремих виконавців викликає чимало запитань і нарікань.

Однак є прогрес. Активніше стали грати в центрі і біля чужих володінь. То виходить, що "Чорноморець" надто серйозний суперник?!

UEFA.com нарахували володіння також 56% 44% на користь "Динамо".

493 (424) 419 (343) у передачах з точністю 86% на 81%.

Головний "плеймейкер" "Динамо" Євген Хачеріді 76 передач з 95% точності.

Красномовно, коли центральний захисник – головний "плеймейкер" команди...

Найвищий показник точності у Корзуна – 97% при 39 передачах.

Найбільш "популярні маршрути" від Даніло до Ярмоленко, від Віди на Антунеша, від Хачеріді на Віду – усі по 21 передачі.

Провалив гру Федорчук: 9 з 12 передач (75%) були точними практично за годину на полі (57 хвилин). Зважаючи на те, що номінально він заміняв Гармаша, то зрозуміла ще одна причина такого невтішного підсумкового результату. Багато браку було у Даніло Сілви – 76% (44/58).

Замкнув "призову" трійку Антунеш. Що, напевно, мало кого дивує, крім головного тренера. 47 з 60 (78%). Мабуть, на тренуваннях Макаренко настільки не справляється, що не здатен віддати ближньому на 3 метри?! Інакше не зрозуміло...

Це – дно. Перші підсумки матчу "Динамо" – "Бенфіка"