УКР РУС

Жерсон і Луческу ще можуть, Грузію прочитали, Бельгія – як Тоттенхем: підсумки Ліги націй + конкурс прогнозівbomb

16 жовтня 2024 Читати іншою мовою
Автор: Олег Бабій

"Футбол 24" обговорює найцікавіші події 3-4 турів Ліги націй і… роздає призи!

Ліга А. "Г*вном ти не був, але й до вершин не добрався"

Іспанський футбол – то є іспанський футбол, злегка перефразуємо Мирона Богдановича. Команда Луїса де ла Фуенте в повній мірі відповідає статусу свіжоспечених чемпіонів Європи. Припустившись незначної вересневої невдачі у Сербії, "Фурія" видала дуже солідний жовтневий відрізок, обігравши вдома Данію та все ту ж Сербію із загальним рахунком 4:0. Навіть без цілого ряду важливих виконавців (а в лазареті, зокрема, опинилися Родрі, Карвахаль, Сімон, Ольмо, Ніко Вільямс, Ле Норман), іспанці достроково гарантували собі вихід у фінальну пульку Ліги націй. Усе тому, що головний тренер на своєму місці, його система працює, а найближчий резерв – високої якості.

Іспанія розгромила Сербію та вийшла у плей-офф Ліги націй – "Фурія" продовжує історичну безпрограшну серію

Аналогічним графіком рухається збірна Німеччини. Її перемоги не настільки видовищні, але головне, що є результат. Тим паче, прямо зараз відбувається будівництво нової команди, адже чотири титани Бундестім – Кроос, Мюллер, Гюндоган, Нойєр – сказали Auf Wiedersehen. Ще й тер Штеген дуже невчасно отримав важку травму. Проти Нідерландів місце у воротах довірили Бауманну із Хоффенхайма – і він відстояв на нуль. А інший дебютант – Джеймі Левелінг зі Штутгарта – потужним ударом приніс команді перемогу. Наразі все працює безвідмовно – класична німецька педантичність.

Єдиною командою Ліги А, яка не втрачала очок, могла залишатися Португалія. Однак Роналду і Ко наштовхнулися на непробивний шотландський мур – усе закінчилося 0:0. Кріштіану, який разом із Коло Муані (Франція), Ундавом (Німеччина) та Фраттезі (Італія) лідирує в списку бомбардирів елітного дивізіону (3 голи), метав у Глазго блискавиці. Ще б пак – не зуміли впоратися з головним аутсайдером, який програв усі попередні матчі. Тут можна говорити про втому після нелегкої битви у Варшаві, а також про безвідповідальну легковажність, з якою "селесао" розпоряджаються моментами. Коли Роналду, перебуваючи у вбивчій позиції (бери – розстрілюй ворота!), вмикає у собі матір Терезу і котить на Бруну, а той запускає м’яч у небеса, це зайве. Фортуна не любить марнотратів.

Суперечливе вилучення Ліваковіча за фол на Лєвандовскі у відеоогляді матчу Польща – Хорватія – 3:3

Головний трилер "тижня збірних" видали Польща та Хорватія. Чотири голи в перші 26 хвилин, зокрема – міні-шедевр Борни Соси. Двічі оборона "Кадри" виставила себе клоунами. Однак до честі поляків, вони знайшли у собі сили відіграти два м’ячі – 3:3. Гра дивилася на одному подиху. Навіть у меншості після дивного вилучення Ліваковіча гості зуміли зберегти стратегічно важливу для себе нічию. Ну а наші західні сусіди, напропускавши за жовтень цілих шість голів, скоріш за все боротимуться із шотландцями за виживання в еліті.

У ще одній групі можна потихеньку викреслювати збірну Бельгії із числа тих, хто претендує на плей-офф. "Дияволам" категорично не можна було поступатися Франції у домашньому поєдинку. Але – не реалізували пенальті, згодом двічі не впильнували Муані і не скористалися кількісною перевагою. Бельгія з її "золотими поколіннями" – як Тоттенхем. Пригадуєте класику? "Г*вном ти не був, але й до вершин не добрався".

Ліга В. Греція згадала про 2004-й, Черчесов "увімкнув бика"

Несподіванка місяця – провал збірної Грузії. Дві поразки поспіль, жодного забитого м’яча попри наявність Хвічі, Мікаутадзе та інших героїв Євро-2024. Безідейно зіграла команда Саньйоля, не впоравшись із пресингом від суперників, а також їхньою ешелонованою обороною. Звісно, що Ребров і Сільвінью ретельно попрацювали, нівелювавши сильні сторони Сакартвело. Самі ж грузини виявилися до цього неготовими. А ще у їхній грі чимало залежить від настрою. Не спіймали потрібної хвилі у Познані – і посипалось усе. Можливо, деяким виконавцям не завадить спуститись із небес на землю – надто високо злетіли після німецького форуму і стартових перемог у новому турнірі.

Англія програла на Вемблі вперше за два роки – Греція принизила "левів" дублем Павлідіса та трьома скасованими голами

Та що Грузія, тут сама Англія зганьбилася по повній програмі, поступившись Греції на Вемблі! Опісля греки перемогли ще й Ірландію, тож досі утримують перше місце із максимальними 12 очками. Мабуть вперше з часів "золотих 2000-х" елліни мають таку міцну та перспективну команду. Помітна рука тренера – 62-річного серба Івана Йовановіча, який більшість ігрової і наставницької кар’єри провів на берегах Еллади, прекрасно знає місцевий менталітет і характер грецьких футболістів.

Найцікавіша турнірна ситуація склалася у третій групі, де Австрія, Словенія та Норвегія мають після жовтневого етапу по 7 очок. Дуже потужний ривок здійснив Остеррайх – 4:0 з казахами, 5:1 з норвежцями. Воскресли з попелу фактично. Натомість скандинавська команда не дотягує до рівня своїх бомбардирів – Холанда та Сьорлота. Вони забили п’ять із шести м’ячів збірної у цьому циклі, проте не спроможні на своїх плечах тягнути все, коли навпроти суперник такого рівня організації, як Австрія.

Австрія за тайм розгромила Норвегію, присоромивши Холанда – "Дас Тім" встановила тривладдя у групі Ліги націй

Випадковий гість у цьому квартеті – збірна Казахстану, яку очолює росіянин Черчесов. Після домашньої поразки від Словенії голомозий тренер "увімкнув бика", почувши від казахського журналіста запитання казахською (яка несподіванка!) мовою. Скандальний момент прес-конференції краще один раз переглянути. Але тільки один – щоб уникнути блювотного рефлексу.

Ліги С і D. Мальтійський футбол на підйомі

У третьому за силою дивізіоні Ліги націй продовжує штампувати перемоги збірна Румунії під керівництвом 79-річного Луческу – чотири з чотирьох. Але в спину нашим літнім мучителям дихає Косово. Маленька збірна, яку очолює знаменитий Франко Фода, поступається румунам лише трьома очками. Фактично фінал боротьби за перше місце відбудеться 15 листопада у Румунії. Косовари матимуть буквально один відсоток на успіх. Але все ж він є.

У третій групі аномальна немічність збірної Болгарії, а також не найкращі часи, які переживають Люксембург і Північна Ірландія, призвели до того, що на вихід у Лігу В серйозно претендує Білорусь. Щоправда, Жерсон Родрігес вчасно пригадав, що не так давно був козаком, тож врятував для своєї команди нічию, дещо пригальмувавши ходу наших північних недругів.

Ліга націй: Білорусь пропустила від форварда Динамо і поступилася лідерством, Луческу продовжує йти без втрат

Остаточно втратила шанси на першу сходинку Вірменія. Домашня поразка від Північної Македонії вкупі з інфарктною нічиєю на Фарерах коштувала посади Олександру Петракову. Прикро і за ще одного представника нашого футболу. У Лізі D збірна Молдови з карпатівцем Бабоглом справляла враження команди, яка достроково оформить собі путівку у вищий світ. Проте несподівано програла Мальті (0:1). Мальтійський футбол, як ми давно знаємо, на підйомі. В іншій групі вже можна вітати Гібралтар – Сан-Маріно та Ліхтенштейн занадто слабкі для конкуренції.

P.S. У протистоянні "редакція – читачі" поступаюся Руслану Казнодію, який абсолютно точно передбачив перемогу Чехії над Албанією – 5:7. Гіркоту поразки підсолоджує реванш, взятий у Юрія Пермінова – 5:3. Загальний баланс тепер такий: +4=2-12, 60:74 на користь читачів.

Конкурс прогнозів

Боротьба за чемпіонську корону цього разу була запеклою та щільною. Перше місце зрештою посів Олександр Іваніцький із Ковеля – 239 балів. Лише одним очком йому поступився Андрій Клим із міста Соснівка Львівської області. А замкнула п’єдестал Ганна Липка. Конкурсантка із Городенки, що на Івано-Франківщині, набрала 235 очок.

Топ-10 прогнозистів тижня

Вітаємо шановних призерів! Ми зв'яжемось із вами за вказаним у вашому профілі контактом. Для швидшої комунікації ви також можете написати нам на робочу скриньку info@football24.ua.

"До рівня Чехії і Албанії можна звикнути": Марущак – про креативного Мудрика, спокійного Трубіна й регрес збірної