УКР РУС

Тест на життєдіяльність для Сергія Реброва

2 листопада 2016
Автор: Сергій Тищенко

Матчі проти "Зорі" та " Карпат" показали, що Ребров ще здатний боротися, але для цього потрібно декілька умов.

Абсолютно не здивований провалу "Динамо" в ЛЧ. До цього все йшло. Приблизно починаючи із минулої осені в команді щось зламалося, вже не було відчуття розвитку. Хтось втратив мотивацію, хтось хотів піти, когось засліпили гроші, хтось вирішив, що вже реалізувався у футболі. На превеликий жаль, головний тренер робив вигляд, що він нічого не помічає.

Результат ви всі знаєте… Немає ніякого сенсу десятий раз писати про одні і ті ж речі. "Бенфіці", як і всі інші матчі ЛЧ ми програли, як і, напевно, чемпіонат "Динамо" програло ще до старту.

Майбутнє Реброва в "Динамо" буде залежати від того, чи захоче він робити висновки, захоче визнавати власні помилки та працювати над ними. Ось декілька головних складових, від яких залежить подальша доля Реброва в "Динамо".

1. Молодь

Потрібно не тільки довіряти молодим гравцям, але і працювати з ними, розвивати їх. Потрібен прогрес молодих футболістів. Весною, після зборів, Очігава, Оріховський, Тимчик та Бесєдін повинні вийти на рівень сильнішими футболістами, ніж вони є зараз.

Потрібна робота із гравцями команди Ю-19, яка зараз на слуху. Там є цікаві гравці, варто із ними працювати. Звичайно, не відразу основа, але на зимові збори, на мою думку, заслужили поїхати Янаков, Лєднєв, Дубінчак, Шапаренко, можливо, навіть Алібеков та Маханьков. Я вважаю, що переможець "Бенфіки" Лєднєв вже зараз може приносити користь першій команді. Крок за кроком. Спочатку тренування, потім заявка, а вже потім, який час. Зайвий час в дублі теж нічого гарного не принесе. В футбольному світі люди грають і в 17 -18 років.

2.Баласт

По різних причинах цілий ряд гравців просто не відповідають рівню "Динамо". Той же Гладкий – однобокий нападаник, який залежить від передач. За стилем гри йому в Києві заграти буде майже неможливо. Морозюк – без швидкості. В сучасному футболі гравець флангу не може так грати. Федорчук – постійно травмований. В "Динамо" ж не благодійна організація, чи госпіталь, а клуб із амбітними цілями. Громов – просто не тягне. Жодної гострої передачі за три місяці. На превеликий жаль, час Гусєва вже минув. Не потрібно мучити ні себе, ні когось іншого. Корзун за вісім місяців в Києві не прогресує.

Кожен із них має контракти. Найменший у Морозюка – півтора року, потім йдуть Гладкий, Громов та Федорчук по 3. Потрібно шукати варіанти вирішення цієї проблеми. Когось в дубль, когось в оренду, когось на розірвання угоди. Аби тільки було бажання

3.Селекція

Без неї ніяк не обійтися. В центрі поля не вистачає креативу. Є гравці, які дають пресинг, підкати, боротьбу, відбір, але немає кому віддати пас, загострити ситуацію, організувати атаку. Федорчук, Сидорчук, Буяльський та Оріховський фактично дублюють один одного. Окремо стоїть Денис Гармаш, але він видає тільки 3-4 сильних матчі за сезон. Травми та спадки форм дають роблять його нестабільним гравцем. Це велика проблема. В дублі немає нікого на цю позицію. В команді Ю-19 Микола Шапаренко. Він, безперечно, великий талант, але ще дуже молодий. Та й швидкості йому не вистачає.

Не вистачає форварда. Таким слабким напад в "Динамо" давно не був. Потрібен гравець, який зможе забивати за сезон 20 і більше голів, справжній хижак, який чує запах крові, гравець, який вміє чіплятися за м’яч, обігрувати, втікати. Я цього, на превеликий жаль, не можу сказати про Мораєса. Як показує ЛЧ, бразилець – дуже посередній гравець.

Звичайно, що зараз не найкращий економічний час. Але це не виправдання. Потрібно все одного шукати, перебираючи всі можливі варіанти. Мені подобається гра Девіча, який через два місяці стане вільним агентом. Я знаю, що він вчинив дуже некрасиво щодо Олексія Михайличенка та Ігоря Суркіса, але він може принести користь навіть в свої 33. Не думаю, що по фінансах це буде більше, ніж умовний Гладкий чи Морозюк.