УКР РУС

Студенти з Камеруну: Під прапором УПА не вбивали чорношкірих, до чого тут расизм чи фашизм?

2 жовтня 2013 Читать на русском

Звичайні студенти з Камеруну розуміють, що червоно-чорний прапор - це не фашизм, а ФІФА не розуміє. Принаймні поки що рішення цієї організації щодо покарання збірної України залишається незмінним.

"Живемо і вчимося в Україні майже 5 років. У червні ходили на НСК "Олімпійський" підтримувати збірну Камеруну в товариському матчі з Україною. Ніяких проблем з місцевим населенням не було.

В Україні люди позитивно налаштовані загалом і в цілому. Як і в будь-якій країні є маленька частина тих, які використовують ситуацію, щоб зробити гірше. Повторюся, такі люди є в кожній країні, але у вас вони непомітні настільки, як в інших країнах.

Я не проти будь-яких знаків або прапорів. Ми з Камеруну, а на нашій футбольній емблемі зображений лев. І що скаже тепер ФІФА? На відміну від прапора Великобританії, наприклад, під прапором УПА не вбивали чорношкірих, при чому тут расизм чи фашизм? Люди використовують певні символи, які в якийсь момент історії стали символами державності, патріотизму, національного становлення. Як же можна противитися цьому?

Треба поважати свою історію. Що було, те було. У минулому столітті Бандера і Шухевич зробили все можливе для незалежності України, намагалися виправдати очікування людей. Якщо ми зрозуміємо мотиви їх вчинків в тих чи інших політичних ситуаціях, то самі в найближчому майбутньому навчимося робити правильний вибір, куди варто рухатися", - гворить Ромарік, який в університеті вивчає історію України.