УКР РУС

Скрипник: Не хотілося б, щоб Тимощук у трьох фіналах поспіль стояв з опущеною головою

25 травня 2013 Читать на русском

Віктор Скрипник, який багато років працює тренером у німецькому "Вердері", в інтерв’ю "Футболу 24" поділився своїми міркуваннями стосовно фіналу Ліги чемпіонів. За найпрестижніший клубний трофей Європи, нагадаємо, змагатимуться мюнхенська "Баварія" і дотрмундська "Борусія".

- Як гадаєте, у кого більше шансів на перемогу у фіналі?

- Навіть не знаю. У "Баварії" свої козирі, в "Борусії" - свої. Дуже важко прогнозувати підсумок гри. По ходу сезону "Баварія" дуже потужно провела усі свої матчі. Мюнхенці "розкатали" "Барселону", обіграли "Ювентус". Дортмундці ж почали сезон погано, дозволили "Баварії" відірватися в турнірній таблиці, але потім "Борусія" набрала хід. Вгадувати хто переможе із цих команд – це все одно, що пальцем в небо показувати.

- Які козирі "Баварії", а які в "Борусії"?

- "Баварія" - це досвід. За останні п’ять років вони гратимуть у третьому фіналі Ліги чемпіонів. Усі мюнхенці пройшли і Крим, і Рим, мають величезний досвід з плечима. "Борусія" ж є молодою командою. Дортмундці можуть вистрелити. Можна сказати, що у фіналі протистоятимуть досвід мюнхенців із молодечим запалом тренера та футболістів Дортмунда.

- "Баварія", як ви сказали, здорово провела сезон, потрапила в фінал Ліги чемпіонів. Навіщо в такій ситуації, коли команда так здорово виглядає, запрошувати нового тренера Хосепа Ґвардіолу?

- Не належу до керівництва "Баварії", тому не можу вам нічого сказати з цього приводу. Вочевидь, очільники мюнхенців вирішили, що команда повинна продовжувати прогресувати. Увесь світ ганявся за Ґварділою, а він підписав контракт із "Баварією". Це про багато чого говорить.

- Взагалі, здивовані тим, що у фіналі Ліги чемпіонів зіграють дві німецькі команди?

- Щиро кажучи, не здивований. Тішуся тим, що німецькі команди пробилися у фінал. На власні очі бачу, як прогресує німецький футбол, як тут усе розвивається. Не з преси чи інтернету це знаю, а з власного досвіду. Німці не соромляться вчитися в інших. Вони взяли усе найкраще в іспанського футболу, доплюсували німецьку дисципліну і порядок. Ось завдяки цьому вийшов коктейль, завдяки якому дві німецькі команди обіграли іспанських грандів і вийшли у фінал. Це показовий момент. Із 2006 року, коли в Німеччині з’явилися нові стадіони, арени заповнені на усіх матчах – іграх фаворитів і аутсайдерів. Це свідчить про те, рівень футболу росте, покращується інфраструктура.

- Чому варто українцям повчитися у німців?

- Якщо скажу, що усьому, дехто може образитися. Але говорячи так, я не лукавлю. Потрібно вчитися, не соромитися цього. А не ходити і казати: "Та що ви мені тут розказуєте". Ніхто в Німеччині не ховається, не закривається. Тут готові ділитися досвідом, та ж Федерація готова реалізувати різноманітні проекти. Це можуть підтвердити усі тренери, які сюди приїздили. Приїздіть і навчайтеся новому, а потім реалізовуйте це все.

- Останнє питання про фіналу Ліги чемпіонів. Ризикнете спрогнозувати результат?

- Ризикну сказати, що буде додатковий час. Хотілося б, щоби Толік Тимощук не стояв у трьох фіналах із опущеною головою, а нарешті підняв Кубок Ліги чемпіонів. Це я йому бажаю. А так, в принципі, я ні за кого не уболіваю, хочу побачити красивий футбол.

Розмовляв Гліб Ваколюк