Наші за кордоном: Маліновський на висоті, Костевич повертається, Селін нагадує про себе

9 октября 2018 Читати українською
Автор: Любомир Кузьмяк

"Футбол 24" традиційно знайомить із найсвіжішими новинами з життя українських футболістів у національних першостях Європи.

Крім традиційно топової гри у виконанні Руслана Маліновського, виходу у старті Андрія Ярмоленка та активних дій Євгена Коноплянки, минулий тиждень подарував кілька приємних миттєвостей. Чудову гру в чемпіонаті Угорщини продемонстрував Євген Селін, продовжує боротьбу за звання найкращого бомбардира чемпіонату Латвії Максим Марусич, потішив забитим голом у Польщі Володимир Костевич. Втім, це ще не всі радісні моменти за участю українців з полів Європи.

Англія

Андрій Ярмоленко був замінений на Лукаса Переса на 70-й хвилині гри з Брайтоном (0:1). Українець провів невиразний поєдинок, хоча намагався брати ініціативу на себе і втратив м’яч, коли його команда пропустили єдиний гол в зустрічі.

Епізод з втратою м’яча на 00:10

Дежавю Ярмоленка, гол з космосу, Реал і Баварія копіюють Динамо – 10 моментів євровікенду, які вразили

Олександр Зінченко у складі Манчестер Сіті минулого тижня на поле не виходив: із Хоффенхаймом просидів у заміні, а з Ліверпулем не потрапив у заявку.

________________________

Андрій Ярмоленко (ВестХем) – 8 матчів, 2 голи, 2 ж.к., 419 хвилин

Олександр Зінченко (Манчестер Сіті) – 1 матч, 90 хвилин

Іспанія

Андрій Лунін знову опинився в заміні Леганеса.

Василь Кравець та Роман Зозуля зіграли по 90 хвилин, а їхні команди програли. Луго поступився Ельче з Іваном Зотьком в заміні (1:2), а Альбасете зазнав поразки від Ов’єдо (0:1). Перший пропущений гол Луго прийшов з флангу нашого Кравця.

_________________

Андрій Лунін (Леганес)

Василь Кравець (Луго) – 7 матчів, 1 ж.к., 603 хвилини

Роман Зозуля (Альбасете) – 8 матчів, 2 голи, 3 ж.к., 686 хвилин

Іван Зотько (Ельче)

Німеччина

Євген Коноплянка оформив гольову передачу в матчі Ліги чемпіонів проти московського Локомотива (1:0).

На вихідних Шальке знову переміг (Фортуну з рахунком 2:0), а українець з’явився на полі на заключні 11 хвилин.

Борис Тащи відіграв 80 хвилин, а його Дуйсбург нарешті переміг – постраждав Кьольн (2:1). Українець не забив, зате зустрічає нас радісним жестом на офіційному сайті "зебр".

________________

Євген Коноплянка (Шальке) – 4 матчі, 1 ч.к., 260 хвилин

Борис Тащи (Дуйсбург) – 9 матчів, 3 ж.к., 615 хвилин

Франція

Сошо вдома програв Метцу (1:2), а Пилип Будківський вийшов рятувати гру на 85-й хвилині. Як бачимо, у відведений проміжок часу наш нападник обійшовся без геройства.

Пилип Будківський (Сошо) – 7 матчів, 1 ж.к., 214 хвилин

Бельгія

Роман Безус допоміг Сент-Трюйдену здолати Мускрон (3:1). Українець відіграв весь матч.

Євген Макаренко відбігав 90 хвилин у поєдинку Ліги Європи проти загребського Динамо, у якому Андерлехт програв (0:2). На матч чемпіонату українець в заявку не потрапив.

Генк на тижні також програв Сарпсборгу в Лізі Європи (1:3), а Руслан Маліновський був замінений на 66-й хвилині. Зате в чемпіонаті Генк розтрощив Гент 5:1. Ігор Пластун та Руслан Маліновський відіграли весь матч, Роман Яремчук вступив у гру на 66-й хвилині. Приємно, що один з голів на рахунку нашого Руслана. Відзначимо також той факт, що Маліновський заробив на собі другу жовту картку для суперника і посприяв першому та третьому голам своєї команди.

Гол Руслана на 02:25, вилучення гравця Гента Брехта Деягера через фол на Маліновському на 01:55

Антверпен програвав Ейпену 0:1, а наш Єгор Назарина був замінений на 67-й хвилині. Після цього Антверпен забив двічі і переміг.

Туреччина

Євген Селезньов знову відзначився голом (цього разу з пенальті), однак це не допомогло його команді створити опір для Трабзонспора (1:3). Українець забивав, коли гості вели в рахунку 3:0. Селезньов вийшов на поле відразу по перерві.

Матч Кайсеріспор-Різеспор (2:2) на лавці запасних розпочали відразу троє українців: Олександр Гладкий, Артем Кравець та Олександр Кучер, проте на поле вийшов лише перший. Гладкий з’явився на заміну на 78-й хвилині, коли його команда поступалася 1:2.

Сергій Рибалка відіграв 56 хвилин у матчі проти Єні Малатьяспор, з яким його Сівасспор звів матч внічию 4:4. Українець залишав поле при рахунку 3:1 на користь його команди.

Греція

Дмитро Чигринський відіграв два матчі за тиждень у складі АЕК. Спочатку в Лізі чемпіонів проти Бенфіки (2:3), а потім в чемпіонаті Греції з Олімпіакосом (1:1).

Євген Шахов грав лише у внутрішній першості, де його ПАОК переміг Аполлон (2:0). В активі українця весь матч.

Чехія

Тарас Качараба провів весь поєдинок за Слован і допоміг своїй команді обіграти на виїзді Злін (1:0). Українська преса розтиражувала новину про те, що Тарас відзначився гольовою передачею, проте це не зовсім відповідає дійсності – Слован забивав гол без його безпосередньої участі. Інша річ, що Качараба опинився у центрі уваги на 22-й хвилині, коли тримав руками суперника у своєму штрафному майданчику, втім арбітр пенальті не призначив.

Едуард Соболь провів весь матч Яблонця в запасі. Українець поки виходив на поле лише в двобої з Динамо у Лізі Європи.

Тарас Качараба (Слован) – 9 матчів, 1 гол, 1 ж.к., 810 хвилин

Едуард Соболь (Яблонець)

Данія

Жоден українець на вихідних у данській лізі на полі не з’являвся. Владіс-Еммерсон Іллой-Айєт та Мирослав Славов, до прикладу, спостерігали за матчами своїх команд з лави запасних.

Фінляндія

Денис Олійник відіграв весь матч за Сейняйокі, отримав жовту картку, а його команда мінімально поступилася Хонці (0:1).

Насухо за Марієхамн відстояв Ігор Левченко. Його команда розтрощила Лахті (3:0).

____________________

Ігор Левченко (Марієхамн) – 13матчів, 19 пропущених голів, 1170хвилин

Денис Олійник (СІК) – 11 матчів, 3 голи, 3 ж.к., 835 хвилин

Сербія

Тарас Бондаренко провів весь матч за Раднічки, які на останніх хвилинах вирвали перемогу у виїзному матчі з Младостю (1:0).

Тарас Бондаренко (Раднічки) – 7 матчів, 1 гол, 542 хвилини

Сергій Кулинич (Спартак) – 2 матчі, 98 хвилин

Македонія

Євген Новак провів 90 хвилин за Вардар, який розгромив Академію Пандєва (3:0). Українець мав непогану нагоду для того, щоб відзначитися, проте воротар суперника парирував удар Новака.

Євген Новак (Вардар) – 9 матчів, 2 голи, 4 ж.к., 810 хвилин

Словаччина

Артем Сухоцький відіграв 73 хвилини в поєдинку із Сеницею (2:2), яка втратила перемогу над Слованом. В другому таймі дублем у складі господарів відзначився екс-олімпієць Моха Рхарсалла. Наш захисник помилок не припускався, щоправда, в епізоді з першим пропущеним голом програв забіг супернику, який знаходився у більш вигідному становищі.

Земплін на виїзді обіграв Тренчин (2:1), а наш Данило Бескоровайний провів на полі весь матч.

Максим Третьяков на вихідних зіграв 25 хвилин у чемпіонаті проти Злате Моравце (3:1), а у вівторок забив у матчі Кубка Словаччини у ворота Вранов-над-Топльоу (5:2). Українець відкрив рахунок в зустрічі на 4-й хвилині.

Угорщина

Відеотон програв МТК (0:3). За гостей насухо відстояв Артем Кичак, а Євген Селін відбігав 90 хвилин і видав дві розкішні гольові передачі. Крім того, екс-захисник Динамо та Металіста приклався і до третього забитого голу. Мабуть, один з найкращих матчів Селіна у кар’єрі! Відзначимо і Кичака – на його рахунку кілька класних сейвів. Українці у складі МТК – справжні герої туру.

Паси Євгена на 02:05, 03:40 та 06:10

До прикладу, Селіна включили у символічну збірну 10-го туру, а компанію йому склав Олександр Надь, який у складі Дебрецена видав феєрію у воротах і не дозволив святкувати перемогу Ференцварошу Сергія Реброва. Варто зауважити, що Ференцварош протягом 60 хвилин грав у меншості. Іван Петряк провів на полі весь матч.

Кішварда програла Пакшу (1:4), а Богдан Мельник відіграв весь матч. Роман Карасюк з’явився на заміну на 61-й хвилині.

Мезакьовешд обіграв Халадаш (2:0), а двоє українців із 77-м номером на спині Шандор Вайда та Юрій Габовда зустрілися на полі. Першого замінили на 90-й хвилині, другий відіграв весь поєдинок. Вайда традиційно вів гру своєї команди і відзначився гольовим пасом вже на старті зустрічі. Загалом непоганий матч провів і Габовда, який часто виконував небезпечні коронні навіси справа.

Пас Шандора на 01:30

Гонвед переміг Дьошдьор (1:0), а Сергій Шестаков відіграв весь матч за гостей.

Польща

Володимир Костевич знову був єдиним серед наших земляків, хто виходив у матчі Екстракляси. І варто сказати, що виходив недаремно. Екс-карпатівець набирає кондиції після травми. Цього разу Костевич відіграв весь матч за Лех і врятував команду від поразки на 77-й хвилині у грі із Гурніком із Забже (2:2). Нашому земляку вдався розкішно-курйозний гол.

Гол Володимира на 01:15

Крім того, Костевич потрапив до збірної туру.

Антон Каніболоцький знову провів матч на лаві запасних, а його Медзь зіграла внічию 2:2 з П’ястом.

Білорусь

Брестське Динамо вкотре святкувало перемогу, а могильовський Дніпро Сергія Літовченка зазнав чергової поразки. Олександр Нойок вийшов у старті команди з Бреста, допоміг їй перемогти 4:1, і забив красень-гол.

Гол Олександра на 02:25

За Дніпро весь матч провів Андрій Деркач, а у складі Динамо на заключні 13 хвилин з’явився Олексій Хобленко.

Олександр Каплієнко вийшов у старті Смолевичів на матч з мінським Динамо (0:2) і вже на першій хвилині не втримав опонента під час подачі кутового. На 65-й хвилині у гру вступив Сергій Рожок.

Вітебськ на виїзді переміг Слуцьк (2:0). За переможців весь поєдинок відіграв Артем Старгородський, а на заключні 4 хвилини вийшов Олег Карамушка.

7 хвилин за Торпедо-БелАЗ провів Богдан Мишенко, а його команда розтрощила Неман (3:0).

У складі Іслочі на матч проти БАТЕ вийшов наш Михайло Калугін і вже на 10-й хвилині заробив пенальті у ворота суперника. Слалом Калугіна заслуговує гучних компліментів.

Епізод за участю Михайла на 00:50

Гомель з чотирма українцями у старті програв солігорському Шахтарю (0:3). Олександр Батищев та Бадрі Акубардія провели на полі весь матч, Сергія Шаповала та Дмитра Терещенка замінили в середині другого тайму.

В протистоянні Торпедо і ФК Мінськ (1:0) по 90 хвилин провели Євген Бохашвілі та Владислав Насібулін.

Казахстан

Атирау зіграв внічию з Кайсаром (2:2), а Різван Аблітаров відбігав весь поєдинок. Рахунок було відкрито завдяки автоголу гравця Кайсару – цьому посприяв наш Аблітаров, який під час подачі з кутового всіляко пресингував опонента.

В протистоянні Жетису – Шахтар (1:1) весь матч провели Руслан Степанюк та Євген Ткачук. Нападник господарів зрівняв рахунок в другому таймі.

Кирило Ковальчук допоміг Ордабаси здолати Кайрат (2:0). Одесит відіграв весь матч. За гостей 70 хвилин провів Адерінсола Есеола.

Іртиш з Дмитром Непогодовим у старті програв Тоболу (1:2). У нашого кіпера було багато роботи, однак він припустився феєричної помилки, яка дозволила супернику відкрити рахунок.

Фейл Дмитра на 02:10

Євген Боровик, Сергій Басов, Андрій Ткачук, Амбросій Чачуа та Ігор Худоб’як відіграли весь матч за Акжайик, який вдома розійшовся миром з Кизил-Жаром (0:0), у складі якого по 90 хвилин відбігали Максим Драченко та Олександр Стеценко.

Кіпр

Після паузи відновився чемпіонат Кіпру, Ярослав Мартинюк за цей час встиг змінити імідж і поголив голову. Він був активним в матчі з АЕКом, проте його Ерміс програв (1:2). Вихованець Карпат виводив сам на сам з воротарем своїх партнерів та бив здалеку – безрезультатно.

Євген Павлов вийшов на заміну на 85-й хвилині в матчі Докса – Еносіс (2:1) при нічийному рахунку.

Євген Павлов (ДоксаКатокопіас) – 4 матчі, 1 ж.к., 220 хвилин

Ярослав Мартинюк (Ерміс) – 5 матчів, 1 гол, 2 ж.к., 422 хвилини

Болгарія

Денис Васильєв відіграв весь матч за Верею, яка поступилася Черно Море (2:4). Захисту команди українця було дуже складно стримати атаку суперника. Васильєв зіграв без відвертих помилок.

Денис Васильєв (Верея) – 7 матчів, 597 хвилин

Молдова

Богдан Бойчук відіграв весь матч за Динамо-Авто, а Владислав Краєв вийшов на заміну на 78-й хвилині. Їхня команда на виїзді розійшлася миром із Зорею (1:1).

Богдан Бойчук (Динамо-Авто) – 16 матчів, 2 голи, 2 ж.к., 1438 хвилин

Олег Єрмак (Зоря Бєльці) – 16 матчів, 1 гол, 5 ж.к., 1169 хвилин

Валерій Куценко (Сперанца) – 9 матчів, 1 гол, 2 ж.к., 711 хвилин

Владислав Краєв (Динамо-Авто) – 8 матчів, 2 ж.к., 608 хвилин

Олександр Лапін (Динамо-Авто) – 3 матчі, 252 хвилини

Азербайджан

Ігор Коротецький допоміг Сабаїлу здолати Сумгаїт (2:0). Українець провів на полі весь матч.

Нефтчі з таким же рахунком переміг Сабах. Кирило Петров та Марко Девіч відіграли весь поєдинок, а Віталій Квашук був замінений на 64-й хвилині. У середині першого тайму Девіч тримав Петрова у чужому штрафному майданчику, сам впав і вимагав пенальті – свисток арбітра промовчав. Марко був дуже активним, неодноразово пробивав по воротах і навіть заробив другу жовту картку, а відповідно і вилучення для суперника.

На завершення – цікаві цифри. Сабах у 7 турах забив 5 голів. І усі на рахунку Девіча! Екс-гравець збірної України не забиває у трьох турах поспіль, а його команда не може перемогти.

Габала програла Зірі, а Дмитро Безотосний пропустив єдиний гол в матчі на 86-й хвилині. Подвійний рикошет і м’яч від штанги влетів у ворота – без шансів для Безотосного.

Марко Девіч (Сабах) – 7 матчів, 5 голів, 1 ж.к., 630 хвилин

Віталій Квашук (Сабах) – 7 матчів, 1 ж.к., 500 хвилин

Дмитро Безотосний (Габала) – 7 матчів, 10 пропущених голи, 540 хвилин

Кирило Петров (Нефтчі) – 5 матчів, 450 хвилин

Ігор Коротецький (Сабаїл) – 3 матчі, 1 ж.к., 194 хвилини

Вірменія

Бананц переміг Арцах (2:1), у складі якого весь матч провів Олександр Тупчієнко і заробив жовту картку.

Максим Трусевич (Пюнік) – 6 матчів, 1 гол, 540 хвилин

Олександр Тупчієнко (Арцах) – 7 матчів, 2ж.к., 551 хвилина

Дмитро Ховбоша (Бананц)

Данило Рябенко (Лорі)

Грузія

Микола Ковталюк заліковує травму, а його Діла не може забити. У двох матчах проти кутаїського Торпедо команда з Горі заробила лише одне очко (0:2 і 0:0). У складі торпедівців 180 хвилин провів Олександр Азацький і отримав попередження.

Самтредіа зіграла внічию з Сабуртало (1:1), Ігор Кошман вийшов на заміну відразу після перерви, а його команда через чотири хвилини після цього зрівняла рахунок. В суботу команда Кошмана перемогла тбіліський Локомотив 1:0, а Ігор вийшов на заміну в компенсований час.

Кирило Дорошенко (67 хвилин) та Станіслав Причиненко разом з Колхеті поступилися Чіхурі (0:1).

Дмитро Іванісеня відбігав 90 хвилин за тбіліське Динамо, яке на виїзді розгромило Руставі (3:0).

Дмитро Іванісеня (Динамо Тб) – 24 матчі, 3 голи, 5 ж.к., 1810 хвилин

Микола Ковталюк (Діла) – 24 матчі, 15 голів, 2 ж.к., 1555 хвилин

Сергій Третяк (Сіоні) – 8 матчів, 551 хвилина

Сергій Погорілий (Самтредіа) – 6 матчів, 17 пропущених голів, 1 ж.к., 540 хвилин