0:7, 0:8, 0:11. Металург З – абсолютне дно колись великого клубу

22 мая 2018 Читати українською
Автор: Олег Бабий

"Футбол 24" – про історичний антирекорд, встановлений у Другій лізі, а також його автора.

Український футбол у сезоні 2017/18 вирішив побити усі рекорди. Рекорди із негативним відтінком, звісно ж. Динамо вперше в історії вітчизняного чемпіонату не поїхало на виїзний матч, за що отримало технічну поразку, яка у підсумку коштувала команді Хацкевича золотих медалей. Зоря резонансно покусалася із ТК Футбол, Ракицький отримав підсрачника від "динамівського" вболівальника, а Федецький постраждав від кулака фаната Карпат. Зрештою, Верес і ФК Львів зробили безпрецедентну рокіровку між елітним дивізіоном та Другою лігою, а масова облава на фігурантів договірних матчів "засвітила" причетність одразу 35 клубів (це для початку). Серед них фігурує і запорізький Металург, безпросвітний аутсайдер Другої ліги, який, до слова, став автором унікального антирекорду.

Ще ніколи українська професіональна команда не пропускала упродовж одного сезону такої неймовірної кількості м’ячів. Після 31 туру в пасиві Металурга 120 голів – це на 16 голів більше, ніж попередній антирекорд, встановлений, до речі, все тим же Металургом рік тому. Попереду – ще 2 тури, тож Інгулець-2 і Таврія мають усі шанси поглибити дно, на якому опинився колись великий клуб. Суто для протоколу: своїм суперникам Металург забив лише 12 м’ячів, що дозволило здобути 2 перемоги (над Інгульцем-2 – 2:1 та Миром – 2:0), а також розписати одну нічию (з Реал Фармою – 1:1). Інші 28 матчів, як ви розумієте, закінчилися капітуляцією запоріжців.

Топ-10 особливо нищівних "фейсом об газон" у виконанні Металурга (Запоріжжя).

1 тур. Інгулець-2 – Металург – 6:1 (Немтінов, 18, з пенальті, Кобуладзе, 56, Нікулін, 63, Тимошевський, 79, Глоба, 84, 86 – Керножицький, 38).

Перший тайм матчу, який відбувся у селі Володимирівка, складався для Металурга не так вже й погано – гості зуміли відповісти голом на гол. Однак перед свистком на перерву Захаров залишив запоріжців у меншості, отримавши друге попередження. Далі був розгром.

2 тур. Металург – СК Дніпро-1 – 0:8 (Супряга, 11, Поплавка, 15, з пенальті, 87, Кравченко, 40, 75, Когут, 43, Бєляєв, 81, Хучбаров, 84).

На 13-ій хвилині, одразу після першого голу дніпрян, 36-річний Петровський отримав червону картку і Металург знову залишився в меншості. Ще до перерви команда Дмитра Михайленка відзначилася тричі. У другому таймі побиття продовжилося, зокрема дубль оформив Сергій Кравченко. Поєдинок на полі навчально-тренувальної бази Металурга відбувався за нереальної спеки – плюс 33 градуси.

7 тур. Металург – Дніпро – 0:5 (Довбик, 37, 47, Будняк, 39, 87, Ільїн, 57).

14 тур. Металург – Металіст 1925 – 0:5 (Давидов, 42, 45, Скотаренко, 65, Чегурко, 69, Сидоренко, 75).

Перемога Металіста могла бути більшою, якби Сергій Романов реалізував пенальті на 47-ій хвилині.

16 тур. Таврія – Металург – 8:0 (Воронченко, 7, 33, Логвиненко, 9, 42, 55, Масалов, 17, Гриппа, 69, з пенальті, 72).

17 тур. Металург – Суднобудівник – 0:5 (Севодняєв, 30, Мізернюк, 42, Гагулін, 51, Носов, 60, Частоколяний, 90).

18 тур. Дніпро – Металург – 5:0 (Костишин, 29, 75, Довбик, 50, Михайленко, 76, Дорошенко, 90+4).

21 тур. Металург – Енергія – 0:11 (Махнєв, 28, з пенальті, 51, Божий, 38, автогол, Бочак, 43, 76, 82, 88, Молочко, 65, 85, Шастал, 80, Стеценко, 83).

У квітні 2017-го Енергія вже проробила такий трюк із Металургом. Тоді команда Олега Федорчука розтрощила запоріжців з рахунком 13:1, а цей матч став найрезультативнішим в історії українського професіонального футболу. Капітан Енергії Роман Бочак оформив 6 голів (також абсолютний рекорд!).

"Вони просто потрапили під гарячу руку". "Клозе із Нової Каховки" – про те, як забити 14 голів в одному матчі і перевершити всі рекорди

Цього разу команди були надзвичайно близькими до повторення епопеї. Бочак обмежився "лише" 4-ма голами, а його партнери, серед них і Дмитро Шастал, який невдовзі піде на підвищення в Олександрії, забили ще 7.

28 тур. Металург – Миколаїв-2 – 0:8 (Кучеренко, 42, Бардадим, 45+1, Студенко, 61, Морозов, 63, Бурахович, 67, Ізмалков, 73, 83, Ляшевський, 79).

На 34-ій хвилині червону картку отримав голкіпер Металурга Ілля Тєлєнков. Господарі героїчно протрималися ще 8 хвилин, а тоді прочинили свої ворота навстіж – забивай, хто хоче.

29 тур. Енергія – Металург – 7:0 (Бочак, 10, 34, Махнєв, 36, Молочко, 45, 66, Кірєєв, 78, Зінатуллін, 85).

Між цими командами – особливі стосунки. Ось і знову Бочак та Ко розійшлися по повній програмі. При рахунку 1:0 на червону картку напрацював Керножицький – починаючи із 28 хвилини Металург грав у меншості. Цікавий факт: усі чотири вилучення, про які згадується у цьому матеріалі, отримані гравцями МЗ у першому таймі.

Запорізький Металург, команда із величезними традиціями, триразовий чемпіон УРСР, фіналіст Кубка України і учасник єврокубків, фактично помер ще 18 березня 2016 року. У той день УПЛ виключила клуб із всіх всеукраїнських змагань. Проте трохи більше, ніж через тиждень, Металург спробували реанімувати. За цю місію взявся Андрій Богатченко, бізнесмен та власник запорізького клубу Россо Неро, який починав із футзалу, потім був аматорський футбол і, зрештою, злиття із старшим братом. Від Россо Неро не залишилося й сліду – клуб втратив назву і успадкував символіку та кольори Металурга.

За правилами, ця команда мала б розпочати повернення у професіональний футбол із аматорського рівня. Проте відбулася типова для України ситуація – воскреслий Металург атестували і допустили до змагань Другої ліги. Що було далі – ви знаєте. Розгроми, антирекорди і підозри в іграх на контору.

Кому потрібна така безхарактерна команда?

Уболівальникам? Ні. Домашні матчі Металурга відбуваються практично без глядачів.

Місту? Також ні. Такий Металург лише ганьбить колись футбольне Запоріжжя. І це той випадок, коли краще вже ніяк, ніж абияк.

Не потрібна ця команда навіть самим футболістам, які одягнули на себе футболки з літерою "М".

Запорізький Металург помер. Теперішній клуб – не більше, ніж витвір Франкенштейна.