УКР РУС

Олександр Хацкевич повторює помилки Сергія Реброва

16 жовтня 2017
Автор: Сергій Тищенко

Блог Сергія Тищенка про проблеми Динамо.

Після невеличкого ковтку свіжого повітря Динамо знову впало в кризу. Немає ні гри, ні результату. На жаль, Олександр Хацкевич не вчиться на чужому досвіді, а повторює всі помилки свого попередника на тренерські лаві Динамо Сергія Реброва.

1. Відсутність пошуку нових ідей. Сергій Ребров свого часу "вперся" у так звану іспанську схему із перевернутим трикутником і дуже довго не відступав від неї. Не було вже гравців під цю схему гри, суперники по чемпіонату вже досконало вивчили стиль гри Динамо, не було ні гри, ні результату, але Ребров продовжував грати у цю гру.

Минулої весни після невдалих матчів вирішив перейти на нову сучасну схему в три центральних оборонці. За нової побудови гри захист почав брати не майстерністю, а кількістю. Помилки на флангах Морозюка та Антунеша стали не такі катастрофічні. Гармаш та Ярмоленко заграли по-новому. Молодий Шепелев знайшов своє місце.

Зараз така само ситуація, що Хацкевич продовжує грати у ту саму гру, що і в своєму першому матчі, хоча ні результату, ні гри немає. Оборона раз за разом тріщить. Можливо, варто теж почати брати кількістю, якщо майстерності та бажання Віди, Кадара та Хачеріді не вистачає.

В Динамо зараз чотири нападники та тільки два повноцінних вінгери у складі (Гусєва вже не варто брати до уваги). Може, за наявності саме таких гравців варто побудувати у гру в два форварди?

В тих моментах, коли Динамо переходило саме на такий футбол, гірше точно не ставало. Немає у Хацкевича креативних гравців у середині поля, так можливо, варто поставити дві "вежі" Мбокані та Бєсєдіна, які будуть чіплятися на довгі передачі та скидати м’ячі трудолюбивим Сидорчуку та Буяльському?

Чи той же Мораєс дуже гарно вміє чіплятися за м’ячі, пресингувати суперника. Думаю, що такий гравець міг би грати більше. Але Хацкевич продовжує гнути свою лінію.

2. Молодь. Сергій Ребров дуже довго боявся серйозно довіряти молодим гравцям. Так свій шанс отримували Михайличенко, Бурда, Оріховський, Андрієвський, Чумак, але ніхто надовго не зміг затриматися у першій команді.

Віктору Циганкову навіть після трансферу Андрія Ярмоленка не вистачає стабільності. Хоча я думаю, що талант Циганкова "проріс" би при будь-якому тренері.

Артем Бєсєдін вхопився за свій шанс двома руками, коли проблеми із формою були у Гладкого та Мораєса. При довірі Бєсєдін буквально за місяць перетворився на головного забивалу команди.

Весною Володимир Шепелєв витіснив із основи Сергія Рибалку. Хоча перші матчі молодого півзахисника були не дуже, але із кожною грою він додавав. На кінець травня вже не можна було уявити Динамо без Шепелєва.

Хацкевич всі напрацювання Реброва не прийняв. Бєсєдін виявися "сирим". Єдиний молодий гравець, який встиг зіграти за Динамо в новому сезоні, є Віталій Миколенко. Але він 1999 року народження, трохи замолодий для захисника. Це при тому, що у розпорядженні Хацкевича минулорічна команда U-19, яка феєрила в юнацькій ЛЧ. Дехто так і залишився із тих футболістів на рівні U-19, а дехто вже третій рік підряд грає у юнацькій ЛЧ.

3. Перезавантаження. Ряд гравців почали втрачати мотивацію та потрапляти у зону так званого комфорту. Життя та побут в Києві вже нелагоджений, виграний двічі чемпіонат та Кубок, Суперкубок, зіграли двічі у ЛЧ, та за багато років пройшли до плей-офф цього турніру. В ЛЄ пройшли до чвертьфіналу. Ребров розумів ці речі, тому зимою попрощалися із Гусєвим, трішки пізніше пішов Даніло Сілва.

Влітку "чистка" мала всі шанси продовжитися, якби Сергій Станіславович залишився в Динамо. Хацкевич повернув Гусєва… Ми всі бачимо, що зараз відбувається із Домагоєм Відою, який в Києві тільки до зими. Якісь проблеми є у Євгена Хачеріді.

На вчорашньому дні майбутнього не побудуєш.