УКР РУС

Німці зняли фільм про корупційні схеми у ФІФА, до яких причетна Росія

6 травня 2015 Читать на русском

Німецька телерадіокомпанія ARD показала документальний фільм "Проданий футбол", в якому розкриваються "темні" справи президента Міжнародної федерації футболу Йозефа Блаттера.

Журналістське розслідування, проведене творцями фільму, розкрило зв'язки Блаттера та існуючі корупційні схеми у ФІФА. У центрі документального фільму - обставини голосування за право проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 роках, які дісталися Росії і Катару відповідно.

Член комітету Катар-2022 Федрі Аль-Маджид повторила зроблені раніше заяви про те, що під час одного міжнародних конгресів в столиці Анголи вона була присутня при тому, як трьом представникам африканського континенту у виконкомі ФІФА пропонували спочатку по 1 мільйону доларів, а потім по 1,5 мільйона за те, щоб вони проголосували за Катар. Один з цих трьох на камеру говорить у фільмі: "Все це позаду, нехай минуле залишиться минулим".

У той же час більш нагальним представляється авторам фільму питання причетності Росії - країни, що приймає ЧС в 2018 році - до збройного конфлікту в Україні. На це гендиректор оргкомітету Росія-2018 Олексій Сорокін, посміхаючись, каже, що не розуміє, яким чином ЧС може бути пов'язаний з якими-небудь конфліктами: "Якщо, звичайно, не мати на увазі магічного миротворчого впливу Мундіалю, який неодноразово вже описував президент ФІФА Йозеф Блаттер".

"Блаттер і Володимир Путін чудово розуміють, що саме можуть дати один одному, - кажуть творці фільму. Блаттер отримає чемпіонат, під час якого майже не будуть критикувати ФІФА. А Путін отримає новий престижний проект і можливість інсценувати свою могутність".

При цьому за чемпіонат у Росії голосували ті ж функціонери, що і за Катар.

Автори фільму також підкреслюють, що з 2015 року партнером ФІФА став Газпром. Посада спортивного посла компанії дісталася члену виконкому Францу Беккенбауеру, який брав участь у голосуванні. Крім того, за кілька днів до голосування за право прийняття ЧС кіпрська компанія Petrolina, що належить ще одному члену виконкому Маріосу Лефкартісу, підписала контракт з одним з підрозділів російського газового монополіста Газпромнефть-Aero, після чого виручка Petrolina виросла на 30%. Лефкартіс мав справи і з Катаром - одній з катарських держкомпаній він продав земельну ділянку на Кіпрі за 32 млн євро.

Проте всі учасники цієї історії заперечують будь-який зв'язок між голосуванням і контрактами.

Нагадаємо, що після спеціального розслідування ФІФА визнала Росію та Катар законними господарями чемпіонатів світу.