УКР РУС

Наскільки комфортно ходити на матчі УПЛ: Оболонь-Арена (ПФК Сталь)

11 травня 2018 Читать на русском

"Футбол 24" продовжує інспекцію стадіонів, які приймають матчі УПЛ. На черзі київська Оболонь-Арена, де свої домашні поєдинки грає кам'янська Сталь.

Оболонь-Арена – стадіон, який розташований на північній околиці Києва. Господарем арени є клуб Оболонь-Бровар, який нині виступає в Першій лізі.

Проте мешканці району Оболонь не залишаються без поєдинків елітного дивізіону чемпіонату України, оскільки в сезоні 2017/2018 тут свої домашні матчі проводить Сталь Кам'янське, яка раніше грала в Дніпрі на Метеорі.

Ми оцінюємо стадіон за 9 критеріями. Кожен критерій отримає від 1 до 5 балів.

Локація

Оболонь-Арена знаходиться за адресою вул. Північна, 26. Це околиця Києва з північної сторони міста. Найзручніше добиратись від станції метро Героїв Дніпра – кінцевої станції синьої лінії. Пішки можна дійти за 10-15 хвилин. Також недалеко є зупинки маршруток та автобусів. На жаль, добиратись не завжди зручно через далеке місцезнаходження.

Оцінка – 2

Каси

На Оболонь-Арені знаходяться 2 каси біля маленької трибуни, але працювала одна. Квитки продавались лише на основну трибуну. Їхня вартість 30, 40 та 70 гривень. Видно, що на аншлаг ніхто не сподівався.

Оцінка – 2

Вхід на стадіон

Оболонь-Арена має 2 входи – на основну та маленьку трибуни. Але на другу з них впустили лише фанатів з Кропивницького (інспекція проходила під час матчу 28 туру УПЛ Сталь – Зірка). Для інших глядачів вхід на цю частину стадіону був зачинений.

Після того, як ви придбали квитки в касі, доведеться пройти за воротами до протилежного входу, на вул. Північну. На щастя, працювали дві брами. Там вас перед воротами зустріне стюард і перевірить квиток. Далі інші стюарди за присутності поліцейських переглянуть ваші речі. Якщо в такій ситуації буде багато людей, натовпу не уникнути.

Вхід зі сторони вул. Північної

Оцінка – 2

Місце на стадіоні

Сидіння на стадіоні може не в ідеальному, проте доволі доброму стані. Тому в теплу погоду не обов'язково класти газету під сідниці.

Через те, що вхід розташований біля бокової частини стадіону, на сектор 8 (на якому з назви "Оболонь" написаний лише м'який знак), доведеться йти через усю трибуну.

Через висоте знаходження місць у вас не виникне жодних проблем з переглядом футболу. Хіба що в першому ряду буде невелика огорожа.

Варто зазначити, що Оболонь-Арена має перевагу над стадіоном Динамо ім. Валерія Лобановського та навіть НСК Олімпійський – огляд поля з місць.

Стюарди стоять лише біля входів на сектори і перевіряють квиток перед входом. Тому "на халяву" на дорогих місцях не посидиш.

Оцінка – 4

Розважальна програма

Яка така розважальна програма? Мабуть, через малу середню відвідуваність у клубі вирішили, що вона не потрібна. Все одно всі у перерві йдуть у туалет або перекусити.

Оцінка – 0

Туалети

За що справді можна похвалити Оболонь-Арену, так це за туалети. Загалом, на території стадіону по 2 приміщення чоловічого та жіночого туалетів. Перші між 1 та 4 секторами, другі – між 5 та 8. Всюди доволі прибрано та не смердить. Єдине, що не всі сушки працюють, а тому краще взяти з собою сухі серветки. Самі приміщення доволі просторі з великою кількістю пісуарів. Можливо, кабінок би побільше. Але, в цілому, high class.

Проте, варто зазначити, що туалет не передбачений на виїзному секторі. Могли би хоч біотуалет один поставити для гостей.

Оцінка – 5

Їжа та напої

На стадіоні під головною трибуною між секторами 1 – 4 знаходиться кіоск з їжею та напоями. Асортимент доволі різноманітний – від пиріжків до кальмарів.

Випічка коштує 15 та 25 гривень. Серед звичайних закусок є сухарики (10 гривень), батончики (20 гривень), горішки (12 та 25 гривень), чіпси (25 гривень), кальмари (25 гривень). Окрім цього, можна за 5 гривень і насіння полузати.

Запити маєте можливість водою (12 гривень), колою (12 гривень), безалкогольним пивом (23 гривні), квасом розливним (18 гривень), пивом розливним (18 гривень).

Щоправда, іноземцям буде важкувато. Варто було запитати працівників про ціни англійською мовою, у них виникла невеличка паніка.

Доволі широкий вибір, що не може не радувати. Але проблема в тому, що пункт з їжею та напоями лише один. А тому в перерві матчу виникла вона – черга. Невелика, але все ж таки.

Оцінка – 4

Атрибутика

Кам'янська Сталь після переїзду, схоже, встигла змиритись, що популярною в столиці їй не бути, а тому і атрибутику вирішила з собою не привозити. На стадіоні немає жодного пункту з розами та значками з емблемою "сталеварів". That's it.

Оцінка – 0

Місце для інвалідів

А от про комфорт людей з обмеженими можливостями на Оболонь-Арені якось не задумались. Теоретично, вони могли би дивитись футбол під головною трибуною (там, де туалети та пункт з їжею), але огорожа не дозволить цього зробити. Тому доведеться просити когось підняти їх сходами та поставити біля секторів, там хоч буде видно поле.

З іншого боку, можна було би переглянути перед другою трибуною між секторами та рекламними щитами. Але, нагадаємо, під час матчу Сталь – Зірка трибуна була зачинена.

Оцінка – 1

Середня оцінка – 2,2

Оболонь-Арена загалом складає враження доволі зручної та сучасної арени. Але ніхто не очікує на аншлаг, а тому навіть другу трибуну не відкривають. А хіба можна зібрати повний стадіон, відкриваючи його не повністю? Відповідь лежить на поверхні.

Також ніхто не враховує, що на грі можуть бути інваліди і для них комфорт тут не створений, а дарма. Люди з обмеженими можливостями теж можуть захоплюватись спортом.

Сталі варто було би замислитись над відкриттям хоча б однієї палатки з атрибутикою, адже це, перш за все, популяризація клубу. Навіть на тому самому матчі з Зіркою візуально було немало за мірками УПЛ народу, а завдяки власному піару у вигляді клубних сувенірів можна було б привабити ще більше.

Наскільки комфортно ходити на матчі УПЛ: стадіон Ворскла ім. Олексія Бутовського