Наші за кордоном: результативність Зозулі, нефарт Ярмоленка і глобальне затишшя

24 вересня 2018 Читать на русском
Автор: Любомир Кузьмяк

"Футбол 24" традиційно знайомить із найсвіжішими новинами з життя українських футболістів у національних першостях Європи.

Буває так, що тиждень минає не найкращим чином, все з рук валиться і справи йдуть шкереберть. Приблизно таке пережили наші легіонери за минулі сім днів. Ні, команди багатьох з них перемагали, а вони навіть забивали. Для прикладу, Кирило Дорошенко в Грузії та Олег Єрмак у Молдові успішно реалізували пенальті. Роман Зозуля в Іспанії у двох матчах оформив гол+пас, а Роман Дебелко в Естонії записав собі до активу такий показник в одному поєдинку. В Білорусі переможний гол забив Дмитро Юсов, а в Угорщині відзначився Євген Селін. Проте, якщо порівнювати це із здобутками минулих тижнів, то минулий уік-енд видався доволі скромним.

Англія

Андрій Ярмоленко відіграв весь матч проти Челсі (0:0) і втратив феноменальну нагоду для того, щоб відзначитися, коли головою впритул розстрілював Кепу Аррісабалагу – екс-динамівець у ворота не влучив.

"Непростимий промах сезону від гравця матчу": Ярмоленко в оцінках ЗМІ та легенди МЮ після матчу Вест Хем – Челсі

________________________

Андрій Ярмоленко (Вест Хем) – 6 матчів, 2 голи, 2 ж.к., 277 хвилин

Олександр Зінченко (Манчестер Сіті)

Іспанія

Андрій Лунін вперто продовжує опинятися поза заявкою Леганеса, який цього разу програв лише з рахунком 0:1.

Успішним видався минулий тиждень у Сегунді для Романа Зозулі. В понеділок він забив у ворота Кадіса (1:1).

А у неділю Роман віддав гольову передачу на Рея Маная, коли Альбасете здолав Мальорку (3:1).

Василь Кравець відіграв 63 хвилини і цього було достатньо Луго, щоб забезпечити комфортну перевагу в рахунку в матчі із Сарагосою у вигляді двох забитих голів. Після заміни українця на табло цифри не змінилися – 2:0 перемога Луго. Кравець запам’ятався непоганим ударом зі штрафного, з яким впорався воротар Сарагоси.

_________________

Андрій Лунін (Леганес)

Василь Кравець (Луго) – 5 матчів, 1 ж.к., 423 хвилини

Роман Зозуля (Альбасете) – 6 матчів, 2 голи, 3 ж.к., 506 хвилин

Іван Зотько (Ельче)

Німеччина

Євген Коноплянка на тижні зіграв 25 хвилин у Лізі чемпіонів проти Порту (1:1) і після його виходу на заміну гельзенкірхенці пропустили. В Бундеслізі в суботу Євген провів матч з Баварією на лаві запасних (0:2).

Борис Тащі відіграв весь поєдинок за Дуйсбург, проте його команда програла Ерцгебірге Ауе (1:2). Українець отримав жовту картку і заробив пенальті.

________________

Євген Коноплянка (Шальке) – 1 матч, 1 ч.к., 90 хвилин

Борис Тащі (Дуйсбург) – 6 матчів, 3 ж.к., 395 хвилин

Франція

Пилип Будківський зіграв 9 хвилин проти Орлеану, а його Сошо програв (0:1).

Пилип Будківський (Сошо) – 6 матчів, 1 ж.к.,209 хвилин

Бельгія

Євген Макаренко допоміг Андерлехту перемогти Стандард (2:1). Українець відіграв усі 90 хвилин і міг забивати наприкінці зустрічі – розкішний удар Макаренка потягнув Гільєрмо Очоа.

Гент Романа Яремчука та Ігоря Пластуна був знищений Брюгге (0:4). Пластун провів далеко не найкращий матч і був у епіцентрі епізодів, які призводили до пропущених голів. Яремчук був замінений на 68-й хвилині, коли його команда пропустила лише двічі.

Зовсім інший настрій був у Генка Руслана Маліновського, який розтрощив Серкль-Брюгге (5:2). Українець був замінений в перерві, коли його команда перемагала 2:1.

Туреччина

Кайсеріспор програв Коньяспору (0:2), а Олександр Кучер та Євген Опанасенко сиділи на протилежних лавках запасних. У гру вступив лише Артем Кравець – сталося це на 58-й хвилині, коли Кайсеріспор вже двічі пропустив.

Сергій Рибалка відіграв 84 хвилини за Сівасспор у матчі з Антальяспором (1:2).

Олександр Гладкий отримав 8 хвилин для того, щоб врятувати Різеспор від поразки в матчі з Єні Малатьяспор (0:1), однак цього виявилося замало для забитого голу.

Євген Селезньову четвер зіграв у Лізі Європи з Краснодаром (0:1) і отримав порцію шаленої критики від тренера Акхісар Беледієспора, який назвав Євгена 12-м гравцем суперника.

У неділю Селезньова не було в заявці на матч з Галатасараєм, який Акхісар Беледієспор розгромив 3:0.

Греція

Орест Кузик та Владислав Наумець у заявку Яніни знову не потрапили, а вона перемогла Аріс (1:0).

ПАОК переміг АЕК (2:0), а за цим з лави запасних спостерігали троє українців: Євген Шахов, Євген Хачеріді та Дмитро Чигринський.

На тижні Шахов (69 хвилин) та Хачеріді (весь поєдинок) вийшли у старті команди із Салонік на матч Ліги Європи з Челсі (0:1).

Чехія

Тарас Качараба вийшов у старті Слована на матч зі Спартою (1:4), втім був замінений у перерві, коли його команда "горіла" 0:3.

__________________

Тарас Качараба (Слован) – 7 матчів, 1 ж.к., 630 хвилин

Данія

Перервав свою переможну серію Есб’єрг Юрія Яковенка. Українець вийшов у стартовому складі на матч з Вайле і був замінений на 67-й хвилині. Його команда поступилася з рахунком 0:1. Владіс-Еммерсон Іллой-Айєт знову сидів на лаві запасних.

Мирослав Славов відіграв весь матч за Вендіссель, який поступився Раннерсу (0:2).

Роман Мисак не потрапив у заявку на гру Орхуса.

Юрій Яковенко (Есб’єрг) – 9 матчів, 2 голи, 1 ж.к., 353 хвилини

Владіс-Еммерсон Іллой-Айєт (Вайле) – 3 матчі, 2 ж.к., 194 хвилини

Артем Довбик (Мідтьюланд) – 2 матчі, 1 ж.к., 89 хвилин

Мирослав Славов (Вендіссель) – 2 матчі, 180 хвилин

Роман Мисак (Орхус)

Фінляндія

Денис Олійник провів весь матч за Сейняйокі проти Лахті (0:0).

Внічию зіграв Марієхамн Ігоря Левченка з ТПС (2:2), а українець пропустив двічі. Наш воротар провів сильний матч, постійно отримував підтримку від партнерів і здійснив кілька сейвів.

____________________

Ігор Левченко (Марієхамн) – 10 матчів, 18 пропущених голів, 900 хвилин

Денис Олійник (СІК) – 9 матчів, 2 голи, 1 ж.к., 655 хвилин

Сербія

Тарас Бондаренко після забитого голу в минулому турі вийшов у старті своїх Раднічок на матч з Радніком. Українець був замінений на 62-й хвилині, коли його команда мінімально поступалася. Згодом Раднічки двічі забили і перемогли. Вирішальний гол – на рахунку Александара Станіславлєвіча, гравця, який замінив Бондаренка.

Тарас Бондаренко (Раднічки) – 5 матчів, 1 гол, 362 хвилини

Сергій Кулинич (Спартак) – 2 матчі, 98 хвилин

Македонія

У дербі Работнічки-Вардар (0:2) 90 хвилин провів Євген Новак, допоміг своїй команді перемогти і заробив жовту картку.

Євген Новак (Вардар) – 6 матчів, 2 голи, 3ж.к., 540 хвилин

Хорватія

Дмитро Льопа вийшов на заміну на 70-й хвилині, коли його Осієк вдома горів Горіці 0:1. Українець нічим зарадити не зміг, а матч так і завершився.

__________________________

Дмитро Льопа (Осієк) – 3 матчі, 1 ж.к., 109 хвилин

Словаччина

В суботу в матчі Нітра-Земплін (2:1) на полі зустрілися українці. Відразу після перерви у складі гостей вийшов Данило Бескоровайний, а на 61-й хвилині з’явився Ілля Чередниченко.

ДАК 1904 переміг Спартак з Трнави (3:2), а на 90-й хвилині Максима Третьякова замінив Станіслав Біленький. Екс-гравець Чорноморця був дуже активним і в одному з епізодів саме після його удару м’яч відлетів до Марко Дівковіча, який відзначився забитим голом. А перемогу Дунайська Стреда вирвала у компенсований час – примітно, що участь в гольовій атаці взяв Станіслав Біленький.

Угорщина

Чемпіонат Угорщини взяв тижневу паузу, натомість у сусідній країні відбувалися поєдинки Кубка. Ференцварош Сергія Реброва переміг Сегед (2:0) а Іван Петряк відіграв весь матч.

Михайло Месхі провів 76 хвилин на полі і допоміг Мезакьовешду перемогти з рахунком 5:0.

МТК без Артема Кичака, зате з Євгеном Селіним (90 хвилин і забитий гол) розтрощив опонента з рахунком 8:0. Дубль у цьому матчі записав на свій рахунок Балаж Фаркаш. Голів було настільки багато, що забитий м’яч Селіна просто не включили до усіх оглядів вищевказаного матчу.

Переміг також і Халадаш (2:0), у складі якого в перерві вийшов Юрій Габовда.

У старті Кішварди вийшло українське тріо: Темур Парцванія, Роман Карасюк, Артем Мілевський (63 хвилини) і допомогло своїй команді перемогти Солнок з рахунком 1:0.

Польща

Вперше за два місяці на поле повернувся Володимир Костевич. Вихованець Карпат провів усі 90 хвилин в матчі з Аркою (без дискваліфікованого Андрія Богданова), втім його команда поступилася (0:1). В одному з епізодів Костевич виніс м’яч з порожніх воріт, а згодом небезпечно пробив з лівої. Проте в моменті з голом Костевич зіграв недостатньо жорстко.

Порятунок від Володимира на 00:35; пропущений гол на 01:00

Антон Каніболоцький пропустив чотири голи, а його Медзь вдома програла краківській Віслі (1:4). Український воротар класно потягнув удар зі штрафного на початку зустрічі, потім пропустив після удару впритул. Далі був пенальті і ще один потужний удар з лівого кута. Нарешті четвертий гол видався найбільш неоднозначним для Антона. М’яч полетів по незрозумілій траєкторії, а Каніболоцький просто завалився вбік.

Олексій Дитятьєв провів весь матч у заміні, а його Краковія перемогла плоцьку Віслу (3:1)

Олексій Дитятьєв (Краковія) – 7 матчів, 2 ж.к., 630 хвилин

Андрій Богданов (Арка) – 8 матчів, 2 ж.к., 479 хвилин

Антон Каніболоцький (Медзь) – 6 матчів, 11 пропущених голів, 540 хвилин

Володимир Костевич (Лех) – 3 матчі, 205 хвилин

Білорусь

Тур, у якому було зафіксовано 5(!) рахунків 1:0 розпочався з чергової поразки могильовського Дніпра. Цього разу команда Сергія Літовченка програла Смолевичам (0:1). За переможців по 90 хвилин відіграли Анатолій Тимофєєв, Сергій Рожок та Олександр Каплієнко. У складі Дніпра весь матч провели Сергій Рудика та Андрій Деркач, а Євген Чепурненко з’явився на полі на 56-й хвилині.

Олександр Васильєв та Євген Бохашвілі допомогли Мінську здолати Случ (1:0). Перший відіграв весь матч, другого замінили на 89-й хвилині.

Брестське Динамо на виїзді обіграло Вітебськ (1:0), а Олексій Хобленко та Олександр Нойок відіграли весь поєдинок. За господарів 87 хвилин провів Артем Старгородський.

Четверо українців (Олександр Батищев, Сергій Шаповал, Дмитро Терещенко, Бадрі Акубардія) вийшли у старті Гомеля на матч з Торпедо-БелАЗ, втім їхня команда зазнала поразки (0:1). Приємно, що єдиний наш земляк у складі команди із Жодіна Дмитро Юсов вийшов на заміну на 46-й хвилині, а вже через 15 хвилин забив єдиний гол у матчі.

Гол Дмитра на 02:35

В заключному матчі туру наш Денис Шеліхов пропустив тричі у протистоянні з мінським Динамо. Його Луч програв з рахунком 2:3.

Казахстан

Кайсар вдома переміг Шахтар з Караганди, Володимир Аржанов зіграв 64 хвилини, був доволі активним і одного разу виходив на побачення з воротарем під гострим кутом, втім програв дуель кіперу.

Вкотре активні дії Руслана Степанюка допомогли Жетису. Цього разу українець заробив пенальті на 88-й хвилині, який вирішив долю протистояння з Кайратом (1:0). Вирок реалізував литовець Мантас Куклюс. За гостей на 58-й хвилині вийшов Адерінсола Есеола.

Руслан заробляє пенальті на 02:15

Ордабаси поступилися Іртишу (0:2), а Кирило Ковальчук відіграв весь матч.

Тричі пропустив Дмитро Непогодов, а його Тобол поступився Актобе (1:3). Звинувачувати голкіпера, мабуть, не варто: два виходи віч-на-віч і штрафний з близької відстані привели до пропущених голів.

Атирау переміг Кизил-Жар (3:2), за який весь матч відіграв Максим Драченко. Його партнер Олександр Стеценко з’явився на полі за 13 хвилин до завершення протистояння. Прикро, що гості пропустили на 88-й хвилині після того, як у Драченка забрали м’яч. Здавалося, що в тому епізоді було порушення правил, однак свисток арбітра промовчав і саме з цієї втрати розпочалася гольова атака.

В заключному матчі туру Акжайик поступився Астані (1:2). Євген Боровик, Сергій Басов та Амбросій Чачуа провели на полі по 90 хвилин, а Ігор Худоб’як вийшов на заміну на 71-й хвилині. Пропустив Акжайик з пенальті після того, як Сергій Басов зіграв рукою у своєму штрафному майданчику. Слід зауважити, що непогано у воротах команди Сергія Зайцева діяв Євген Боровик, який неодноразово рятував Акжайик від пропущених голів.

Кіпр

Євген Павлов просидів на лаві запасних, а його Докса сенсаційно розгромила АПОЕЛ (5:2).

Ярослав Мартинюк провів 62 хвилини у матчі з Еносісом (0:2).

Євген Павлов (Докса Катокопіас) – 3 матчі, 1 ж.к., 215 хвилин

Ярослав Мартинюк (Ерміс) – 4 матчі, 1 гол, 2 ж.к., 332 хвилини

Болгарія

Денис Васильєв відіграв весь матч проти Дунава (1:1).

Денис Васильєв (Верея) – 5 матчі, 417 хвилин

Молдова

Перший тайм у матчі Шериф-Зоря (5:2) відбігав наш Олег Єрмак. Українець відкрив рахунок в зустрічі, реалізувавши пенальті на 13-й хвилині. Коли Єрмак йшов з поля, Зоря вигравала з рахунком 2:1.

Гол Олега на 00:25

Владислав Краєв та Богдан Бойчук допомогли Динамо-Авто перемогти Мілсамі (1:0). Владислав був замінений на 89-й хвилині, Богдан відіграв весь матч.

Богдан Бойчук (Динамо-Авто) – 14 матчів, 1 гол, 2 ж.к., 1258хвилин

Олег Єрмак (Зоря Бєльці) – 16 матчів, 1 гол, 5 ж.к., 1169 хвилин

Валерій Куценко (Сперанца) – 9 матчів, 1 гол, 2 ж.к., 711 хвилин

Владислав Краєв (Динамо-Авто) – 6 матчів, 2 ж.к., 506 хвилин

Олександр Лапін (Динамо-Авто) – 3 матчі, 252 хвилини

Азербайджан

Кирило Петров допоміг Нефтчі на виїзді обіграти Зіру (2:1). Українець провів на полі весь поєдинок.

Марко Девіч не забив, а його Сабах розійшовся миром Сабаїлом (0:0). Він, а також Віталій Квашук, відіграли по 90 хвилин.

Дмитро Безотосний пропустив 4 голи у двобої з Карабахом (1:4). Це стільки ж, скільки у всьому цьому сезоні. Здавалося, захист Габали робив все для того, щоб у нашого воротаря було побільше роботи.

Марко Девіч (Сабах) – 5 матчів, 5 голів, 1 ж.к., 450 хвилин

Віталій Квашук (Сабах) – 5 матчів, 1 ж.к., 419 хвилин

Дмитро Безотосний (Габала) – 5 матчів, 8 пропущених голи, 360 хвилин

Кирило Петров (Нефтчі) – 4 матчі, 360 хвилин

Ігор Коротецький (Сабаїл) – 1 матч, 55 хвилин

Вірменія

Олександр Тупчієнко вийшов у старті Арцаха, який був розгромлений Шираком 3:0. Українець пішов з поля на 69-й хвилині.

Максим Трусевич (Пюнік) – 5 матчів, 1 гол, 450 хвилин

Олександр Тупчієнко (Арцах) – 6 матчів, 1 ж.к.,451 хвилина

Дмитро Ховбоша (Бананц)

Данило Рябенко (Лорі)

Грузія

У стартовому матчі туру Кирило Дорошенко реалізував пенальті на 90+1 хвилині і допоміг аутсайдеру ліги Колхеті святкувати перемогу в матчі з тбіліським Локомотивом (1:0).

Гол Кирила на 01:57:30

Сергій Третяк та Дмитро Іванісеня зустрілися в очному протистоянні, проте їхні Сіоні та тбіліське Динамо голів не забивали. Третяка замінили в компенсований час, а Іванісеню на 78-й хвилині.

Олександр Азацький відіграв весь матч за кутаїське Торпедо, яке на виїзді здолало Сабуртало (3:0).

Микола Ковталюк у цьому турі не забив, проте був дуже близький до цього. На 9-й хвилині матчу із Руставі (2:0) український нападник був готовий замикати передачу з правого флангу, однак за нього це зробив захисник суперника.

Дмитро Іванісеня (Динамо Тб) – 22 матчі, 3 голи, 3 ж.к., 2130 хвилин

Микола Ковталюк (Діла) – 22 матчі, 13 голів, 2 ж.к., 1375 хвилин

Сергій Погорілий (Самтредіа) – 6 матчів, 17 пропущених голів, 1 ж.к., 540 хвилин