Укр Рус

Англія – ДР Конго: прогноз матчу 1/16 фіналу ЧС-2026 – чи спрацює прокляття Кейна вдруге?

Збірна Англії розпочне свій шлях у плей-офф Мундіалю грою проти ДР Конго. Анонс і прогноз матчу 1/16 фіналу ЧС-2026 – у матеріалі "Футбол 24".

Англія – ДР Конго: анонс / Колаж із соцмереж

У середу, 1 липня, збірна Англії зустрінеться з Демократичною Республікою Конго. Матч в Атланті (США) розпочнеться о 19:00 за київським часом. Розсудить поєдинок арбітр із Йорданії – Адхам Мохаммад. За подіями цієї гри також можна буде стежити в текстовому онлайні Футбол 24.

Збірна Англії може вважати, що їй дуже пощастило з суперником в 1/16 фіналу і сіткою загалом ЧС-2026. У випадку перемоги над ДР Конго, "Три леви" зіграють з переможцем пари Мексика – Еквадор. Але Німеччина думала так само самовпевнено і поплатилася за свою недооцінку збірної Парагваю.

Якщо на груповому етапі обійшлося майже без сенсацій, окрім Уругваю та Туреччини, то в стартових матчах плей-офф вилетіли два фаворити: Нідерланди та Німеччина. "Леопарди" вже давали бій фаворитам, коли в першому турі втримали нічию проти Португалії (1:1). Проти Англії може бути важче, але шанси є завжди.

Це буде особливий матч для Арона Ван-Біссаки та Акселя Туанзебе. Вони двоє грали за молодіжні збірні Англії, але не отримали в основній команді шансу. Особливо прикро було Арону Ван-Біссаці, котрого в часи гри за Манчестер Юнайтед називали антиподом Трента Александера-Арнольда. Ван-Біссака чудово грав в обороні, але не вмів якісно підключатися до атак.

У підсумку Арон обрав збірну Демократичної Республіки Конго, а в Англії зараз серйозні проблеми на правому фланзі захисту. З травмами вилетіли Тіно Лівраменто та Ріс Джеймс, а Трента Александера-Арнольда Томас Тухель і геть ігнорує.

Навіть Джарел Куанса, який грав праворуч у третьому турі проти Панами, отримав мікротравму. У підсумку Тухель залишився з одним лише Джедом Спенсом. Серед варіантів для підстраховки є Трево Чалоба та Езрі Конса, але проти топ-команд їм буде важко не на своїй рідній позиції.

Седрік Бакамбу та Йоан Вісса спробують скористатися цією слабкістю "Трьох левів". Вісса добре знайомий з більшістю основних гравців родоначальників футболу через виступи в АПЛ за Ньюкасл та Брентфорд з Єгором Ярмолюком. У доробку Вісси вже три голи на цьому Мундіалі й він явно не хоче зупинятися на досягнутому.

Проти перемоги конголезців будуть лідери Англії. Харрі Кейн продовжує боротьбу за "Золотий бутс" і спробує ще раз довести збірну до вирішальних стадій великого турніру, а якщо пощастить, то навіть побореться за "Золотий м'яч". У 2018-му він привів команду до півфіналу ЧС, а на Євро-2020 та Євро-2024 зупинився за крок від трофею. І в обох фіналах його "з'їли" захисники суперника.

Тому Кейн має боржок перед фанатами збірної Англії. Після переходу в Баварію з Тоттенхема він перетворився з вічного невдахи у машину для завоювання титулів. Тепер цього від нього вимагають у збірній. Англія не вигравала ЧС з 1966 року. Перерва у 60 років – просто величезна для топ-збірної. З Томаса Тухеля багато хто сміявся і жорстко критикував після оголошення заявки на світовий форум. Хтось навіть називав його "засланим шпигуном Німеччини".

Але Німеччини вже немає на турнірі, а геній Тухеля – зараз головна надія Англії на зняття безтрофейного прокляття. Щоб не повторити помилок Гарета Саутгейта, якому завжди чогось не вистачало до титулу, Тухель повинен грати сміливіше в атаці, інакше він просто "німецький Саутгейт". Оборона "Трьох левів" ослабла через травми захисників, тому надійності може не вистачити. А отже варто більше приділяти уваги атаці, щоб не повторити долі Німеччини та Нідерландів.

Кадрова ситуація

Під питанням: Кванса (Англія)

Травма: Р. Джеймс (Англія)

Орієнтовні склади

Англія: Пікфорд – Спенс, Конса, Гехі, О'Райлі – Андерсон, Райс – Рашфорд, Беллінгем, Сака – Кейн

ДР Конго: Мпасі – Ван-Біссака, Туанзебе, Мбемба, Капуаді, Масуаку – Садікі, Мутуссамі, Мбуку – Вісса, Бакамбу

Прогноз Футбол 24 – перемога збірної Англії

Одного разу шаман з Африки вже прокляв Харрі Кейна перед матчем проти збірної Гани. Чи спрацює таке прокляття вдруге, вже у грі з Демократичною Республікою Конго? Клас зірки Баварії повинен дозволяти забивати навіть попри всілякі забобони й прокляття суперників. Збірна Англії зобов'язана перемагати "леопардів", інакше це буде найбільша ганьба з часів поразки Ісландії на Євро-2016.

Вже 60 років минуло після єдиної перемоги Англії на Мундіалі. Можливо, нарешті на ЧС-2026 це справді станеться знову? Football's coming home...