УКР РУС

Албанія – Україна: рекордне свято сексуального футболу, Ярмоленко, Коноплянка і Марлос феєрять і доводять, що можуть співіснувати

3 червня 2018 Читать на русском
Автор: Тарас Котів

Україна знову переграла Албанію у товариській грі. Читайте розширений звіт про матч на "Футбол 24".

Товариські матчі 2017/18
завершено
-

Україна розібрала Албанію на запчастини вдруге за 2 роки, але це не привід для нестримної ейфорії.

Маленька українська Іспанія з бразильським акцентом

Андрій Шевченко вирішив зіграти за старою доброю іспанською схемою. У ній фактично не було місця для чистих опорників, зате єдиного центрфорварда підтримувало тріо атаки. Зінченко і Маліновський мали відпрацьовувати на оборону більше, ніж зазвичай, однак знову не вразили в цій частині. Але давайте спочатку про приємне. Гра проти Албанії стала фестивалем сексуального футболу, де тон задавав український бразилець Марлос, але не менше на роль першої скрипки претендували наші "німецькі" вінгери.

Україна розбила Албанію: Ярмоленко взяв участь у 4-х голах, Коноплянка – у 3-х

Збірна України дуже довго розгойдувалась та тринькала момент за моментом. Однак варто було Марлосу розіграти з Ярмоленком і Коноплянкою комбінацію, як вона стала гольовою. Лідер Шахтаря грав класичну десятку, однак його постійно тягнуло на "батьківщину" направо. Утім сьогодні це стало виправдано. Матч проти Албанії був одним з найкращих для Марлоса у синьо-жовтій дружині. Півзахисник рвав лівий фланг і центр захисту албанців, які трохи видихнули аж по перерві.

Незважаючи на рівень суперника, дуже приємно, що наші легіонери Коноплянка та Ярмоленко віддавались на повну і грали до кінця. Незважаючи також на виснажливий європейський сезон та інше бла-бла-бла, яким у нас зазвичай виправдовують кепську гру влітку. Євген узагалі міг хет-трик оформити, якби його диво-удар зі штрафного не потягнув сердешний голкіпер суперника. Андрій також втратив кілька моментів, але грав душевно. Дует півзахисників з Бундесліги потурбувався, аби нашим вболівальникам не було нудно, і певні провали у грі на оборону мають виправдання в результатах їхніх атакувальних зусиль.

Україна – Албанія – 4:1 – відео голів та огляд матчу

Цікавий момент. Як мінімум у матчах з суперниками такого рівня Марлос, Ярмоленко і Коноплянка, виявляється, можуть уживатись на полі, при цьому про центрфорварда в цьому матчі майже не згадували. Бєсєдін і Селезньов (Євген меншою мірою) спокійно можуть виконувати роль так званої фальшивої дев'ятки, звільняючи місце і полегшуючи завдання для трьох художників середньої лінії.

Не можна не відзначити автора так званої другої гольової передачі. Микола Шапаренко замінив Марлоса і не гірше за гравця Шахтаря розрізав захист одним пасом у момент з четвертим голом. 19-річний динамівець, як і одноклубник Бурда, провів значно цікавіший другий матч, ніж дебютний. Це так співоча презентація посприяла більшій розкутості? З такою творчою молоддю майбутнє в головної команди є. Однак дуже важливо не зупинятись у розвитку.

Провали у захисті – стабільність, але є позитив

Фланги української оборони знову давали розгулятись суперникам. Єдиний гол Албанії так і прийшов: дали подати з правого флангу, дали пробити на протилежному. Хороший момент у тому, що Соболь і Бутко не бояться підключатись в атаку та комбінувати. Потішив Бурда, який не один раз приймав правильні рішення у захисті. Вчорашній дебютант не лажав так, як проти Марокко. Більше того, Микита показав деякі задатки першого пасу при переході у фазу атаки в умовах пресингу опонентів. Загалом Албанії дозволили створити добрячу кількість моментів, і це тривожить.

Розібраний суперник і продовження тенденції

Чому не потрібно особливо тішитись результатом гри проти Албанії? Команда під керівництвом Пануччі виглядає слабше, ніж учасник Євро-2016, з яким ми розібрались у 2016-му році 3:1. Албанці провалили відбір до ЧС-2018, а декілька днів тому програли скромному Косово 0:3. "Гірські орли" стільки дозволяли нашій атаці, що іноді здавалось, що це спаринг проти нижчолігової команди, а не 56-ї збірної в рейтингу ФІФА.

Команда Шевченка продовжила тенденцію останніх спарених товариських матчів, коли не зовсім впевнена гра в першому матчі міняється на значно осмисленішу переможну в другому. Цікаво, що і Албанія, і Японія, яких українці перемагали, відчувають певну тренерську кризу та недовіру з боку фанатів. Після недільного матчу численні албанські фанати освистали команду Пануччі, хоча це рідкісне явище для цих вболівальників. Як це водиться в імпульсивних італійців, Крістіан емоційно відреагував на запитання журналістки щодо цього та просто пішов собі геть.

Цікаві факти

Востаннє Україна забивала 3 голи до перерви ще у 2013-му в матчі проти Сан-Марино (8:0 у підсумку).

Збірна встановила рекорд періоду Шевченка-тренера. Ще ніколи Україна з нинішнім наставником не пробивала 9 разів у площину воріт за матч. А ось 18 ударів загалом уже було проти Саудівської Аравії.

Коноплянка вийшов на чисте 3-є місце серед найкращих бомбардирів збірної України (17 голів), обігнавши Сергія Реброва (15). Ярмоленко наколотив уже 35 м'ячів, і тепер на 13 відстає від лідера Андрія Шевченка.

Андрій Ярмоленко – найкращий асистент в історії збірної України зі значним відривом (18 гольових пасів). Коноплянка (12) критично наблизився до 2-го місця, яке ділять Воронін, Ротань і Шевченко (по 13).

Товариський матч

Албанія – Україна – 1:4

Голи: Ндой, 88 – Коноплянка, 31, 90, Ярмоленко, 35, 45