Укр Рус

Український стрибун у воду підтвердив, що росіяни зганьбилися з черговою брехнею: "Це дуже велика маячня"

Олексій Середа розповів про ставлення на змаганнях до представників Росії.

Олексій Середа / Getty Images

Український стрибун у воду Олексій Середа, який на чемпіонаті світу цього року виграв срібло у стрибках із 10-метрової вишки, прокоментував висловлювання генерального секретаря Федерації водних видів спорту Росії Радміра Габдулліна, який заявив, що українські та російські спортсмени нібито добре комунікували під час світової першості.

– На чемпіонаті світу 2025 у Сінгапурі ви представляли Україну. Як там загалом сприймалася участь росіян?

– Для нас, звичайно, негативно. Ми робили все можливе для того, щоб їх не допускали до будь-яких міжнародних змагань, не лише до чемпіонату світу. На жаль, сталося так, що їх допустили. Ми з ними не комунікували, не спілкувалися – для нас їх не існувало. На тих змаганнях був повний ігнор.

– А взагалі відчувалася якась напруга, коли вони були поруч?

– Так, насправді є це відчуття, знаєте, ніби щось заважає. Ходиш – і вони наче постійно "муляють": і на вишках, і на розминках, їх дуже часто видно. Тому це неприємно, справді.

Реклама

– А вони намагалися якось комунікувати з українцями?

– Ні, таких випадків не було.

– Нещодавно російський генсекретар водних видів спорту заявив, що між українцями й росіянами – велика дружба.

– Ну, це дуже велика маячня. Я не знаю, звідки він це взяв. Ніхто з ними не спілкується. Чому він так сказав, де взяв цю інформацію – незрозуміло. Або він придумав, або йому хтось підказав. Але це точно неправда.

– Як вважаєте, навіщо це робиться – провокація чи спроба виправдати участь росіян у змаганнях?

– Думаю, усе ж спроба виправдати. Не знаю, чи можна назвати це провокацією. Але виглядає так, ніби вони хочуть показати: "Ось, усе добре, допустили у стрибки у воду – допускайте й інші види спорту, вони чудово ладнають" і так далі. Мені здається, це саме такий меседж, – цитує Середу NV Спорт.

Реклама

"Не знаю, чи виживу – я не жартую": віце-чемпіон світу у стрибках у воду Середа – про свій нинішній стан

Реклама