Олімпіада-2026 стала історичною для жіночої збірної України з біатлону зі знаком мінус. Уперше з моменту запровадження мас-старту в олімпійську програму українки не змогли пробитися до завершальної гонки Ігор.
Відбір до мас-старту формувався за підсумками трьох особистих стартів у Антгольці – індивідуальної гонки, спринту та переслідування. Додаткові перепустки отримували медалістки Олімпіади й біатлоністки з топ-15 загального заліку Кубка світу, решта місць розподілялися за очками, набраними безпосередньо на Іграх.
Ключовою стала гонка переслідування, де українки не зуміли втрутитися в боротьбу за рейтингові позиції. Найкращою серед наших стала Юлія Джима, яка фінішувала 43-ю. Такий результат не дозволив піднятися в олімпійському відбірковому заліку.
Після двох стартів – індивідуальної гонки та спринту – шанси на потрапляння до мас-старту ще зберігала Олександра Меркушина. Вона перебувала серед резервісток за очками Ігор-2026, однак у персьюті припустилася п'яти хиб, втратила шість позицій порівняно зі спринтом і завершила гонку лише 48-ю.
У підсумку жіночий мас-старт Олімпійських ігор-2026 відбудеться без представництва України – вперше в історії виступів у цій дисципліні. Найкращим результатом "синьо-жовтих" у мас-старті залишається сьоме місце Юлії Джими на Олімпіаді-2022 у Пекіні.
Завершальна гонка Ігор-2026 серед жінок запланована на суботу, 21 лютого. Старт – о 15:15 за київським часом.