УКР РУС

Призер Парижа-2024 створив сенсацію – першим у 2026 році пробіг 100 метрів швидше 10 секунд (ВІДЕО)

Бусанг Кебінатшипі показав найкращий результат сезону на національному чемпіонаті.

Легкоатлет Бусанг Кебінатшипі став переможцем забігу на 100 метрів на національному чемпіонаті Ботсвани, показавши час 9.89 секунди.

Відомий бігун отримав тривале покарання за нахабне порушення – втратив медаль

Результат 22-річного Кебінатшипі є найкращим у 2026 році – він став першим та поки єдиним, хто "розміняв" 10 секунд. До цього автором найкращого результату сезону був Гоут Гоута з Австралії, який подолав дистанцію за 10.00 секунд.

Цікаво, що Бусанг Кебінатшипі останні чотири роки 100 метрів не бігав, а виключно дистанції 200 та 400 метрів.

Кебінатшипі є дворазовим чемпіоном світу 2025 року в бігу на 400 метрів та командній естафеті 4x400 метрів. Бусанг – перший чемпіон світу з легкої атлетики серед чоловіків з Ботсвани.

Крім того, Кебінатшипі – срібний призер Олімпійських ігор-2024 в естафеті 4x400 метрів.

Магучіх залишилася без визнання від НОК після золота чемпіонату світу – визначені найкращі спортсмени березня