Жерсон і Луческу ще можуть, Грузію прочитали, Бельгія – як Тоттенхем: підсумки Ліги націй + конкурс прогнозів
"Футбол 24" обговорює найцікавіші події 3-4 турів Ліги націй і… роздає призи!
Ліга А. "Г*вном ти не був, але й до вершин не добрався"
Іспанський футбол – то є іспанський футбол, злегка перефразуємо Мирона Богдановича. Команда Луїса де ла Фуенте в повній мірі відповідає статусу свіжоспечених чемпіонів Європи. Припустившись незначної вересневої невдачі у Сербії, "Фурія" видала дуже солідний жовтневий відрізок, обігравши вдома Данію та все ту ж Сербію із загальним рахунком 4:0. Навіть без цілого ряду важливих виконавців (а в лазареті, зокрема, опинилися Родрі, Карвахаль, Сімон, Ольмо, Ніко Вільямс, Ле Норман), іспанці достроково гарантували собі вихід у фінальну пульку Ліги націй. Усе тому, що головний тренер на своєму місці, його система працює, а найближчий резерв – високої якості.
Аналогічним графіком рухається збірна Німеччини. Її перемоги не настільки видовищні, але головне, що є результат. Тим паче, прямо зараз відбувається будівництво нової команди, адже чотири титани Бундестім – Кроос, Мюллер, Гюндоган, Нойєр – сказали Auf Wiedersehen. Ще й тер Штеген дуже невчасно отримав важку травму. Проти Нідерландів місце у воротах довірили Бауманну із Хоффенхайма – і він відстояв на нуль. А інший дебютант – Джеймі Левелінг зі Штутгарта – потужним ударом приніс команді перемогу. Наразі все працює безвідмовно – класична німецька педантичність.
Єдиною командою Ліги А, яка не втрачала очок, могла залишатися Португалія. Однак Роналду і Ко наштовхнулися на непробивний шотландський мур – усе закінчилося 0:0. Кріштіану, який разом із Коло Муані (Франція), Ундавом (Німеччина) та Фраттезі (Італія) лідирує в списку бомбардирів елітного дивізіону (3 голи), метав у Глазго блискавиці. Ще б пак – не зуміли впоратися з головним аутсайдером, який програв усі попередні матчі. Тут можна говорити про втому після нелегкої битви у Варшаві, а також про безвідповідальну легковажність, з якою "селесао" розпоряджаються моментами. Коли Роналду, перебуваючи у вбивчій позиції (бери – розстрілюй ворота!), вмикає у собі матір Терезу і котить на Бруну, а той запускає м’яч у небеса, це зайве. Фортуна не любить марнотратів.
Суперечливе вилучення Ліваковіча за фол на Лєвандовскі у відеоогляді матчу Польща – Хорватія – 3:3
Головний трилер "тижня збірних" видали Польща та Хорватія. Чотири голи в перші 26 хвилин, зокрема – міні-шедевр Борни Соси. Двічі оборона "Кадри" виставила себе клоунами. Однак до честі поляків, вони знайшли у собі сили відіграти два м’ячі – 3:3. Гра дивилася на одному подиху. Навіть у меншості після дивного вилучення Ліваковіча гості зуміли зберегти стратегічно важливу для себе нічию. Ну а наші західні сусіди, напропускавши за жовтень цілих шість голів, скоріш за все боротимуться із шотландцями за виживання в еліті.
У ще одній групі можна потихеньку викреслювати збірну Бельгії із числа тих, хто претендує на плей-офф. "Дияволам" категорично не можна було поступатися Франції у домашньому поєдинку. Але – не реалізували пенальті, згодом двічі не впильнували Муані і не скористалися кількісною перевагою. Бельгія з її "золотими поколіннями" – як Тоттенхем. Пригадуєте класику? "Г*вном ти не був, але й до вершин не добрався".
Ліга В. Греція згадала про 2004-й, Черчесов "увімкнув бика"
Несподіванка місяця – провал збірної Грузії. Дві поразки поспіль, жодного забитого м’яча попри наявність Хвічі, Мікаутадзе та інших героїв Євро-2024. Безідейно зіграла команда Саньйоля, не впоравшись із пресингом від суперників, а також їхньою ешелонованою обороною. Звісно, що Ребров і Сільвінью ретельно попрацювали, нівелювавши сильні сторони Сакартвело. Самі ж грузини виявилися до цього неготовими. А ще у їхній грі чимало залежить від настрою. Не спіймали потрібної хвилі у Познані – і посипалось усе. Можливо, деяким виконавцям не завадить спуститись із небес на землю – надто високо злетіли після німецького форуму і стартових перемог у новому турнірі.
Та що Грузія, тут сама Англія зганьбилася по повній програмі, поступившись Греції на Вемблі! Опісля греки перемогли ще й Ірландію, тож досі утримують перше місце із максимальними 12 очками. Мабуть вперше з часів "золотих 2000-х" елліни мають таку міцну та перспективну команду. Помітна рука тренера – 62-річного серба Івана Йовановіча, який більшість ігрової і наставницької кар’єри провів на берегах Еллади, прекрасно знає місцевий менталітет і характер грецьких футболістів.
Найцікавіша турнірна ситуація склалася у третій групі, де Австрія, Словенія та Норвегія мають після жовтневого етапу по 7 очок. Дуже потужний ривок здійснив Остеррайх – 4:0 з казахами, 5:1 з норвежцями. Воскресли з попелу фактично. Натомість скандинавська команда не дотягує до рівня своїх бомбардирів – Холанда та Сьорлота. Вони забили п’ять із шести м’ячів збірної у цьому циклі, проте не спроможні на своїх плечах тягнути все, коли навпроти суперник такого рівня організації, як Австрія.
Випадковий гість у цьому квартеті – збірна Казахстану, яку очолює росіянин Черчесов. Після домашньої поразки від Словенії голомозий тренер "увімкнув бика", почувши від казахського журналіста запитання казахською (яка несподіванка!) мовою. Скандальний момент прес-конференції краще один раз переглянути. Але тільки один – щоб уникнути блювотного рефлексу.
Ліги С і D. Мальтійський футбол на підйомі
У третьому за силою дивізіоні Ліги націй продовжує штампувати перемоги збірна Румунії під керівництвом 79-річного Луческу – чотири з чотирьох. Але в спину нашим літнім мучителям дихає Косово. Маленька збірна, яку очолює знаменитий Франко Фода, поступається румунам лише трьома очками. Фактично фінал боротьби за перше місце відбудеться 15 листопада у Румунії. Косовари матимуть буквально один відсоток на успіх. Але все ж він є.
У третій групі аномальна немічність збірної Болгарії, а також не найкращі часи, які переживають Люксембург і Північна Ірландія, призвели до того, що на вихід у Лігу В серйозно претендує Білорусь. Щоправда, Жерсон Родрігес вчасно пригадав, що не так давно був козаком, тож врятував для своєї команди нічию, дещо пригальмувавши ходу наших північних недругів.
Остаточно втратила шанси на першу сходинку Вірменія. Домашня поразка від Північної Македонії вкупі з інфарктною нічиєю на Фарерах коштувала посади Олександру Петракову. Прикро і за ще одного представника нашого футболу. У Лізі D збірна Молдови з карпатівцем Бабоглом справляла враження команди, яка достроково оформить собі путівку у вищий світ. Проте несподівано програла Мальті (0:1). Мальтійський футбол, як ми давно знаємо, на підйомі. В іншій групі вже можна вітати Гібралтар – Сан-Маріно та Ліхтенштейн занадто слабкі для конкуренції.
P.S. У протистоянні "редакція – читачі" поступаюся Руслану Казнодію, який абсолютно точно передбачив перемогу Чехії над Албанією – 5:7. Гіркоту поразки підсолоджує реванш, взятий у Юрія Пермінова – 5:3. Загальний баланс тепер такий: +4=2-12, 60:74 на користь читачів.
Конкурс прогнозів
Боротьба за чемпіонську корону цього разу була запеклою та щільною. Перше місце зрештою посів Олександр Іваніцький із Ковеля – 239 балів. Лише одним очком йому поступився Андрій Клим із міста Соснівка Львівської області. А замкнула п’єдестал Ганна Липка. Конкурсантка із Городенки, що на Івано-Франківщині, набрала 235 очок.
Топ-10 прогнозистів тижня
Вітаємо шановних призерів! Ми зв'яжемось із вами за вказаним у вашому профілі контактом. Для швидшої комунікації ви також можете написати нам на робочу скриньку info@football24.ua.
показати приховати