Миколенко, Забарний і Ярмолюк перемогли, Мармуш зробив хет-трик, Едерсон віддав рекордний асист, Вілла знову не виграла
У рамках суботньої програми 25-го туру АПЛ 2024/25 було проведено декілька матчів. Звіт про них читайте на "Футбол 24".
Футбол 24 разом із Nemiroff розповідає про перемогу Забарного над Саутгемптоном, успішний вихід Ярмолюка проти Вест Хема, а також про дебютний хет-трик новачка Сіті й продовження безвиграшної серії Астон Вілли.
"Я роблю це не тому, що ти Джордж Бест": амурні пригоди найвідомішого футбольного Казанови
Чемпіонат Англії 2024/25, 25-й тур
Манчестер Сіті – Ньюкасл – 4:0
Голи: Мармуш, 19, 24, 33, Макейті, 84
Саутгемптон – Борнмут – 1:3
Голи: Сулемана, 72 – Уаттара, 14, Крісті, 16, Таверньє, 83
Вест Хем – Брентфорд – 0:1
Голи: Шаде, 4
Астон Вілла – Іпсвіч – 1:1
Голи: Воткінс, 69 – Ділеп, 56
Вилучення: Туанзебе, 42 (Іпсвіч)
Фулхем – Ноттінгем Форест – 2:1
Голи: Сміт-Роу, 15, Бессі, 62 – Вуд, 37
Крістал Пелас – Евертон – 1:2
Голи: Матета, 47 – Бету, 42, Алькарас, 80
Забарний провів повний матч проти Саутгемптона, відсвяткувавши впевнену перемогу (3:1). Безпосередньої участі у забитих Борнмутом голах українець не брав, а от за пропущений треба розділити відповідальність з Хьойсеном. Обидва недостатньо агресивно зіграли проти Онуачо й Сулемана – Ілля дав виконати пас на лінії штрафного, а Дін дозволив пробити по воротах.
А загалом екс-динамівець провів черговий хороший матч. Забарний виконав 5 виносів і 3 перехоплення, 1 успішне відбирання з 1 спроби й заблокував один удар – але програв усі 3 верхових дуелі. 37 із 40 передач Іллі виявились точними, і багато з них було спрямовано вперед у розвиток атаки.
У паралельному матчі Брентфорд переміг Вест Хем завдяки голу, проведеному ще на 4-й хвилині. Його провів Шаде, причому для фіксації довелося застосовувати Goal-Line Technology.
Дамсгор у середині першого тайму забив ще один, але його скасували через офсайд. Ярмолюк же сидів на лаві запасних аж до 75-ї хвилини. Відверто кажучи, Єгор у гру не увійшов, та його команда здебільшого оборонялась.
Чимось цікавим в атаці наш земляк не запам'ятався, але як мінімум двічі Ярмолюк чудово допоміг обороні. В одному епізоді зірвав атаку "хаммерс" відбиранням на лінії півкола, а на останніх секундах українець заблокував простріл з кута штрафного.
Третя команда АПЛ – Ноттінгем – після феєричних 7:0 у попередньому турі несподівано згоріла Фулхему (1:2). Тим не менш, це не завадило Вуду забити 18-й гол у чемпіонаті. Кріс вирвався на третю позицію у бомбардирському заліку АПЛ, відірвавшись від Ісака на один м'яч.
Це стало можливим завдяки катастрофічному фіаско Ньюкасла на Етіхаді. Манчестер Сіті знищив "сорок" за 14 хвилин, причому одним футболістом – новачок Мармуш оформив хет-трик з 19-ї хвилини по 33-тю. Один із асистів Омару виконав Едерсон.
Ederson on
— Premier League (@premierleague) February 15, 2025
No goalkeeper has more assists in Premier League history than the @ManCity 'keeper pic.twitter.com/sdmNfd676Z
Це вже третя гольова передача бразильського голкіпера Сіті у поточному чемпіонаті й шоста в АПЛ – обидва показники є рекордними в історії турніру. Ну а наприкінці другого тайму Ньюкасл добив Макейті, якому асистував Холанд – 4:0.
Астон Вілла, своєю чергою, продовжила безвиграшну серію в чемпіонаті до чотирьох турів. Бірмінгемці ледь не програли Іпсвічу, в складі якого відзначився Ділеп. Господарів врятував Воткінс – із 38 голами на стадіоні "вілланів" він став найкращим домашнім бомбардиром в історії клубу.
Villa are level!
— Premier League (@premierleague) February 15, 2025
Marcus Rashford's free-kick smashes into the crossbar and falls to Ollie Watkins who fires home #AVLIPS pic.twitter.com/c3J5T0HNic
Програму дня в Англії закривав матч у Лондоні, де Евертон переміг Крістал Пелас (2:1). Миколенко провів повний матч, виконавши 4 виноси, вигравши 1 єдиноборство на землі й програвши лише 1 верхову дуель з 3-х (якщо вірити даним Sofascore). Точність передач, на жаль, виявилась низькою (59%, 16 вдалих пасів з 27) – хоча в українця було 2 точних лонгболи (з 5-ти спроб). Грубих помилок Віталій не припускався.
У першому таймі стався неприємний момент з Річардсом. Миколенко не зміг відібрати у нього м'яч на лінії штрафного, хоча зустрічав обличчям в обличчя й без особливої переваги суперника в динаміці. Кріс у підсумку скинув під небезпечний удар, а Сарр вгатив у поперечку – от тільки в тому епізоді Річардса не змогли зупинити аж чотири захисники, а постріл було проведено з-під п'ятого.
До голів наш земляк не долучився, а в пропущеному не винен. Героєм зустрічі став Карлос Алькарас, який асистував Бету наприкінці першого тайму й забив сам на 80-й хвилині. Евертон відірвався від зони вильоту на 14 очок і довів безпрограшну серію в АПЛ до п'яти матів, вигравши чотири.
Від любителів – до рекордного трансферу та ікони Челсі: втілена мрія Джиммі Флойда Хассельбайнка
показати приховати