Вічно молоді. Підсумки 24 туру Серії А

20 лютого 2012 765 Читать на русском
Андреа Пірло тепер проти "Мілану" - ТСН

На провідних ролях на Апеннінах минулого футбольного вікенду були Андреа Пірло, Марко ді Вайо, Фабріціо Мікколі та, на жаль не був, Антоніо ді Натале.

Трохи до списку цих футбольних ветеранів не "вписується" Едінсон Кавані, проте він теж вніс чималу лепту у перемогу своєї команди.

Чому названі саме ці футболісти? Та тому що ді Вайо та Кавані відзначилися дублями, Мікколі був диригентом атак “Палермо”, коли остров'яни знущалися над ”Лаціо”, “Удінезе” ніяк не може навчитися забивати без ді Натале, а Андреа Пірло узагалі став найкращим гравцем туру. А тепер про все це детальніше.

ІНТЕРпритація від ді Вайо

Чотири удари в площину воріт — три голи і ще один крок до звільнення Раньєрі. Але що ти тут зробиш, якщо твої захисники воліють спостерігати за діями форварда та ще й намагаються створити йому комфортний коридор, аби ніхто не заважав забити гол. Як, зокрема, це яскраво продемонстрував Аквафреска, який оформив розгром.

А до цього голу головною дійовою особою у “Болоньї” був, як і зазвичай, Марко ді Вайо — капітан впродовж двох хвилин у першому таймі встиг оформити дубль і закласти фундамент перемоги своєї команди над “Інтером” - 3:0.

Ця гра стала вже п'ятою, у якій “неррадзурі” не можуть перемогти. Однак керівництво “Інтера”, добре подумавши, вирішило поки що Раньєрі не звільняти, адже це було б дуже ризиковано напередодні матчів Ліги чемпіонів. От тільки чи у тренері тут справа, яких в “Інтері” за останніх два роки вже змінилося чотири?

А Кавані “фіолетово”

У поєдинку “Фіорентина” - “Наполі” шанси на перемогу були як в однієї, так і в іншої команди. Господарі навіть більше володіли м'ячем, а за кількістю ударів у напрямку воріт повний паритет — 11 на 11. Тільки от Едінсон Кавані на статистику вирішив не зважати і вже в дебюті гри відкрив рахунок, а на 10-й хвилині другого тайму оформив дубль. Тепер уругваєць, як і Златан Ібрагімовіч з “Мілану”, на два голи відстає від лідера перегонів бомбардирів Антоніо ді Натале.

Ну а довершив розгром флорентійців вже у доданий арбітром час Есекіель Лавессі, який до цього вже встиг змарнувати декілька непоганих нагод аби відзначитися.

Проти екс-своїх

Ледь не втратила очок “Стара синьйора”, яка, аби вибороти Скудетто і випередити основного конкурента - “Мілан” на заключній стадії, подібного собі дозволяти не може. Вже на третій хвилині матчу із “Катанією” туринці програвали — засмутив Буффона чудовим ударом Барріентос.

Рятувати “Юве” взявся колишній гравець “россонері” Андреа Пірло. На 23-й хвилині він, помітивши що голкіпер залишив неприкритим один із кутів воріт, ударом зі штрафного вклав туди м'яча.

По перерві “Юве” забив ще двічі і в обох випадках асистентом виступав саме Пірло. Ех, чи не пошкодує в кінці сезону “Мілан”, що віддав такого гравця конкурентам?

Родзинка матчу аутсайдерів

Ох і веселим видався поєдинок команд, основне завдання яких — залишитися у Серії А. “Сієна” в останніх матчах виглядала напрочуд зіграним колективом із гарно поставленою дисципліною. Ну але ж “Лечче” рятувати від вильоту довірили Серсе Космі, а команди цього спеціаліста завжди грають розкуто, по-своєму весело, та й кінцевий результат матчів дуже важко передбачити.

Так сталося і цього разу. Хоча господарі, тобто “Лечче”, і пропустили першими, у відповідь вони відповіли чотири рази. Особливо красивим став третій забитий м'яч у виконанні Хуана Куардадо. Одним словом — дивіться і насолоджуйтеся.

Сухо. Просто сухо

У ще одному антицентральному протистоянні туру “Новара” - “Аталанта” голів забито так і не було. Бергамаски, схоже, стартувавши з мінус шість очок і набравши необхідну кількість балів аби вберегти себе від вильоту, нарешті заспокоїлися і сезон просто дограють. Ну а “Новара” грає як може, так що здобуте очко для неї у цій грі на вагу золота.

Можуть і на виїзді

“К'єво” закріпив за собою статус “домашньої команди”, що активно доводив впродовж першої половини сезону, не здобувши за цей час у гостях жодної перемоги. А от 2 лютого “віслюкам” це вдалося. Та тоді їхнім суперником була “Новара”, так що ніхто дуже й не здивувався. Тепер же вони приїхали “продовжувати почате” у Геную. У ворота “Дженоа” влетів лише один м'яч, якого виявилося достатньо для перемоги.

Ну а щодо генуезців, які програють вже четвертий матч поспіль, то тут невідомо — плакати чи сміятися. Ніби й очок не набирають, проте почали пропускати менше двох м'ячів за гру, що, зважаючи на попередні матчі (44 пропущених голи і найгірший захист у чемпіонаті) вже неабияке досягнення.

Стандартна перемога

“Мілан” грав на виїзді із “Чезеною”. Навіть без дискваліфікованого Златана Ібрагімовіча “россонері” провели своєрідний майстер-клас для суперників. 3:1 — і “Мілан” на вершині турнірної таблиці.

Щоправда, “Юве” відстає лише на одну нічию, що, враховуючи те що у туринців є гра в запасі, дуже важливо.

Виборініли

Єдиного голу у виконанні Боріні команді Луїса Енріке було достатньо, аби перемогти “Парму”. Щоправда, зважаючи на перебіг подій матчу, слід зазначити, що ця звитяга абсолютно заслужена. Проте “Рома” Луїса Енріке все ще якась нестабільна — у попередніх турах команда зіграла внічию з “Катанією” та програла “Сієні”. Залишається сподіватися, що іспанський фахівець налагодить гру до кінця сезону. Адже, схоже, в зоні єврокубків “вовки” таки фінішують. Принаймні наразі вони п'яті.

Травмували травмованих

А от єврокубкова доля “Лаціо”, як і їхнього тренера Еду Реї, під питанням.

“Це не справжній “Лаціо”. На гравців найшло якесь затьмарення. У мене не було інших варіантів окрім, як поставити Ледесму в захист, тому можна сказати точно - у “Лаціо” було багато проблем в цьому матчі”, - сказав наставник “орлів” після розгромної поразки від “Палермо” - 1:5.

Сицилійці неначе й не помічали суперника, а грали невимушено, як, зрештою, невимушено і забивали. Справжнім диригентом атак був Фабріціо Мікколі, який і дві “гольових” віддав, і сам встиг відзначитися.

А “Лаціо”...

“Ситуація ускладнюється тим, що Діас і Матузалем дискваліфіковані на наступний матч, зате повернувся Маурі”, - додав у післяматчевому коментарі Рея.

А якщо згадати ще й травми Бьяви, Раду та Станкьявічуса, то “орлам” і справді не позаздриш. Недарма ж Рея з іронією говорить, що “чекає відкриття трансферного вікна у березні”, маючи на увазі повернення в стрій гравців основного складу. Одним словом, проблем і проблем у команди.

Ну, але ж, не 1:5 програвати. Навіть з тими виконавцями, які є в наявності.

Вчіться забивати самі

Півзахист — все гаразд, захист — прекрасно, голкіпер — пречудовий, напад — без ді Натале.

Ну не може “Удінезе” забивати голи суперникам без свого лідера і капітана. Ді Натале пропускав зустріч із “Кальярі” через травму, тож чудову нагоду “розкритися” мав нападник з квітковим прізвищем Флоро Флорес. Та й нагод йому партнери створили чимало, однак цього вечора Флорес так і не розквітнув.

“Удінезе” ж узагалі провів в атаці майже увесь час, а “Кальярі” найбільше запам'ятався хіба що ударом майже з центра поля наприкінці першого тайму. Виручив Хандановіч.

З таким же рахунком — 0:0 завершилася і єврокубкова зустріч “Удінезе” з ПАОКом, у якій ді Натале також участі не приймав.

Та навчіться ви врешті забивати без Антоніо. Він не вічний. Хоча ді Натале все ще утримує в суперечці бомбардирів першу сходинку і не збирається її віддавати до завершення чемпіонату. Так що наставник фріульців Гвідолін, схоже, ще щонайменше років п'ять про іншого нападника може не думати.

І тут невідомо, чи сказано це іронічно, чи цілком серйозно. Адже Антоніо ді Натале, Марко ді Вайо, Андреа Пірло, складається враження, вічно залишатимуться на полі молодими.