Україна – Грузія: анонс матчу Ліги націй
Україна у рамках 3-го туру Ліги націй УЄФА 2024/25 зіграє проти збірної Грузії. Анонс і прогноз на матч читайте на "Футбол 24".
Збірна України після двох поспіль поразок у Лізі націй опинилась на останній позиції в групі, відстаючи від лідера на шість очок. Гарантій полегшення відбору на ЧС-2026 від першого місця "синьо-жовті" не отримають – розклади лягають таким чином, що все доведеться вирішувати саме у кваліфікації. Втім, значення мають бали в рейтингу УЄФА та перебування хоча б у дивізіоні В.
Україна – Грузія: де дивитися матч Ліги націй
Про розклади в боротьбі за перший кошик та відбір на Мундіаль треба писати окрему статтю, але у підопічних Сергія Реброва прямо зараз стоїть простіше завдання – змити ганьбу за провальний старт Ліги націй. От тільки зробити це буде дуже непросто, враховуючи проблеми зі складом та силу збірної Грузії.
До слова, FAVBET дав прогноз на матч 3-го туру Ліги націй між Україною та Грузією. Коефіцієнт на перемогу "синьо-жовтих" – 2,25. На тріумф Сакартвело фахівці дають 3,45.
Кадрова катастрофа
Україна втратила аж вісім футболістів із заявки місячної давнини. "Синьо-жовтим" не допоможуть Ярмоленко, Циганков, Миколенко, Зінченко, Бражко, Маліновський, Піхальонок і Степаненко. Востаннє настільки ж важкі втрати національна команда несла у 2020 році, коли через COVID-19 із заявки випали 12 футболістів.
Особливо критичною є ситуація з опорником – довелося викликати Калюжного з Олександрії, адже Сергій Ребров пам'ятає його по Динамо. Та і форму Іван набрав хорошу. Також може дебютувати Криськів, який грає у Шахтарі на позиції опорника – але дуже своєрідного.
Всі інші варіанти травмовані (Бабенко), не грають за клуби (Назарина, Сидорчук), викликані в молодіжку (Рубчинський) або ігноруються з тактичних міркувань (Ігнатенко, Підгурський, Михайленко). Хоча насправді всі ці виконавці не є опорниками (окрім Підгурського) – вони є центрхавами, яких вимушено перевели на позицію "шістки". У них немає характеристик, які б у повній мірі відповідали ролі опорника. Дане твердження актуальне й для Криськіва.
Інша проблема – лівий захисник. Бек-апом Миколенка завжди був Зінченко, а в резерві залишався Михайліченко. Тепер маємо лише Богдана, у якого 21 хвилина за національну команду з 2022 року (у матчі з поляками перед Євро). Щоправда, залишається варіант із переведенням Матвієнка на лівий фланг оборони або ж зі схемою у три захисники, де роль латераля забере Мудрик.
Ось тут стає помітно, що ситуація не така вже й страшна. 10 із 11 позицій можна запакувати гравцями з основного ростеру. Причому Сергій Ребров має змогу обрати декілька схем – і просадка буде помітна тільки на позиції правого вінгера (де гратимуть Зубков або Гуцуляк).
В опорній зоні можна обійтись лідерами, не ризикуючи виходом Калюжного. Існує варіант з моделлю 3-4-3, де Сваток підчищатиме за Шапаренком і Судаковим. Або ж із класичними 4-3-3, однак з Криськівим в опорній зоні – Дмитро має зв'язка з Судаковим. Україна здатна зіграти і в 4-4-2, які при володінні будуть переходити у 3-4-3.
Зрештою, жовтневий збір із самого початку афішувався, як шанс для нових прізвищ, а тому не слід зациклюватись на кадрах.
Чим Грузія небезпечна для України?
У контексті нинішніх проблем збірної особливу увагу хочеться звернути на центральну трійку Сакартвело. Центрхави Кочорашвілі, Кітеішвілі та Чакветадзе активно працюють між лініями – вони добре відкриваються, володіють потужним дальнім ударом і активно підтримують атаку на чужій третині. А у нас, як не крути, опорна зона дещо ослаблена...
У кожного з цієї трійки є особливий скілл. Кочорашвілі хороший у пасингу – це такий собі грузинський Судаков. Чакветадзе найкраще знаходить простір за спинами опонентів і має високу швидкість, тож у розвитку контратак Георгій виступає основною рушійною силою. Кітеішвілі ж балансує всю структуру.
Грузини зараз не дуже зацікавлені у просуваннях через фланг. Вони тиснуть саме через опорну зону. Її насичує і Хвіча, який постійно грає в центральній вертикалі й любить опускатись вглиб.
Центрбеки (Двалі, Кашіч, Гвелесіані) теж здатні різати лінії в блоці – у них є перший пас, хоча у матчі з Україною можуть виникнути нюанси. Україна ж відмовляється від високого пресингу, а значить захисники Сакартвело зможуть отримати свободу.
А тепер згадаємо, яку свободу отримували чехи у поєдинках проти "синьо-жовтих". Та ж сама історія була і в попередніх матчах. Навіть у середньому блоці підопічним Сергія Реброва бракує злагодженості й агресії, чим можуть користуватись грузини.
Звісно ж, чеснотою підопічних Віллі Саньйоля залишається перехід з оборони в атаку. Взагалі, простору картвелі давати не можна – чехи були покарані за розриви чотирма голами.
Також слід бути уважним у зонах завершення – Мікаутадзе любить замикати дальню стійку, а Хвіча схильний до атаки ближньої. А тепер згадаємо, скільки проблем збірна України мала при кросах суперників...
Втім, у матчі з Албанією увійти до карного майданчика грузинам вдавалося лічену кількість разів. Навіть кроси не проходили. Суперник грав дуже щільно, тож майже вся завершальна фаза Сакартвело була побудована на дальніх ударах. Будемо сподіватись, що наші аналітики вивчили досвід "орлів".
Якщо збірна України надійно перекриватиме центр і не допускатиме розривів у своїй структурі, то грузини можуть опинитись у глухому куті. От тільки підопічним Сергія Реброва не вдавалося грати так і в найпотужнішому складі.
Як вразливості Грузія має перед збірною України?
По-перше, у нашого суперника не все добре з кадрами. Хвіча приїхав з травмою – його вихід в основі точно під сумнівом. Також за індивідуальною програмою тренується Гвелесіані, який володіє найкращим пасингом серед центрбеків у збірній Грузії. Форвард Мікаутадзе, своєю чергою, має проблеми з ігровим часом у Ліоні.
По-друге, Грузія доволі вразлива при переходах із атаки в оборону. Двійка форвардів завжди залишається високо, часто залишаючись поза кадром при захисних діях партнерів. Хвіча ще намагається чіплятись за м'ячі у високому блоці, а Мікаутадзе пасивний навіть в таких випадках.
Це – системна історія. Таким чином Віллі Саньйоль зберігає контратакувальний потенціал. Завдяки даному підходу суперника Україна матиме простір для контрвипадів. Багато простору.
Тим паче, що і в позиційному захисті збірна Грузії доволі вразлива. Опорники часто втрачають футболістів за своїми спинами, а центрбеки рідко висуваються зустрічати опонентів у високих позиціях.
Матвієнко, Забарний, Шапаренко і Судаков здатні різати оборонний блок Сакартвело щохвилини. Важливо тільки, щоб був адресат для передач.
Головною проблемою збірної України в попередніх матчах стали відкривання на чужій третині й загальна динаміка. Саме тому від матчу проти Грузії слід очікувати валідолу – суперник важкий, а його вадами українці можуть і не скористатись.
Орієнтовні склади на матч Україна – Грузія
Україна: Трубін – Конопля, Забарний, Сваток, Матвієнко – Зубков, Судаков, Шапаренко, Мудрик – Довбик, Яремчук
Грузія: Мамардашвілі – Какабадзе, Гоглічідзе, Двалі, Кашія, Лочошвілі – Кочорашвілі, Кітеішвілі, Чакветадзе – Мікаутадзе, Давіташвілі
Прогноз "Футбол 24"
Букмекери називають "синьо-жовтих" фаворитами. Це легко пояснити – у нас дорожчий склад, формально домашній матч, статус та краща статистика протистояння, а у суперника є серйозні кадрові проблеми. Втім, підопічні Сергія Реброва були фаворитами і проти Албанії, і проти Румунії.
Обидві команди повинні побоюватись одна одну. Разом з тим, обидві здатні болісно вколоти. І все ж ризикнемо поставити на перемогу України – наш колектив більш гнучкий у тактичному плані, а після двох поспіль поразок команда має завестись. Крім того, матч з Албанією виявив немало тривожних тенденцій у футболі Сакартвело.
Зрештою, наші лідери зараз на ходу. Довбик розігрався в Італії, Мудрик ледь не віддав асист в попередньому турі АПЛ, а Забарний ледь не забив гол. Судаков дуже пристойно виглядав у ЛЧ та забив покер в УПЛ. Навіть Зубков видав два потужних поєдинки в чемпіонаті. Місяць тому українським зіркам було не так весело, як зараз – і це хороший сигнал.
показати приховати