Україна – Фінляндія. Розбір гри. Малюнки про "малюнок"

14 листопада 2016 2116 Читать на русском
Україна – Фінляндія. Розбір гри. Малюнки про "малюнок"
Фото: Євген Кравс

Величезна кількість уболівальників збірної України, з їхніх же слів, нарешті побачили малюнок в її грі. Давайте ми на нього і поглянемо.

За основу візьмемо перший тайм, він зі слів головного тренера – особливо вдалий.

Ні для кого секретом не є те, що свій головний акцент збірна намагається робити на контролі м'яча. Для цього в центрі поля розташовуються дві майбутні зірки українського футболу – Коваленко і Зінченко. Доповнює їх з глибини Тарас Степаненко.

Але існує певна відмінність у грі, яку ставив Рауль Ріанчо на своєму старому місці роботи і тій, яку прищеплює "головній команді". Відмінність ця, головним чином, в ролі "нижнього" з трійки півзахисників.

У минулій команді цю роль виконував і продовжує виконувати Сергій Р., якому дорога в збірну "поросла травою". Одним із його головних завдань на полі є забезпечення переходу з оборони в атаку. Виглядає це стандартно: Сергій "сідає" до центральних захисників, отримує від них пас і намагається доставити/посприяти доставці м'яча ближче до гравців групи атаки. Степаненко такого завдання не має і, судячи з побаченого, від нього дій Сергія пан Ріанчо і не просить. Функції "транзитників" повинні взяти на себе дві молоді висхідні зірки. Або плеймейкер... вважай, Ракицький. Розглянемо "малюнок гри" в першій ситуації:

М'яч у Ракицького. Степаненко особливого ентузіазму звільнитися від опіки не проявляє. Зінченко в своїй зоні разом з опікуном. Коваленко "сів" трохи нижче і відкрився під пас від Ракицького. Захисник "Шахтаря" виконує довгу неточну передачу. Шевченко своїм жестом дію схвалює.

Плюс: була б передача точною, міг відбутися вихід один на один.

Мінус: якщо щось трапиться так, що захисник відбив би м'яча кудись на метрів 5 від лінії штрафного, там нікому особливо було б поборотися за підбір. Коваленко "сів", Степаненко занадто далеко. Лише Зінченко, за умови, що м'яч відскочить в його сторону, міг би другим темпом підтримати атаку.

М'яч у Кучера, який знаходитися під тиском фінського нападника. Бутко вже втік далеко і Зінченко "сідає", щоб прийняти м'яч від Кучера. Степаненко ентузіазму не проявляє. Знову. Під опікою Зінченко і Бутко м'яч втрачають. Степаненко героїчно повертає м'яч. Відкрився б він "під пас" від Зінченка на п'ять секунд раніше, то у відбір би вступати не довелося. На 2:48 горезвісною компактністю навіть не пахне: в центрі зяє діра.

Зінченко помиляється в простій ситуації. Однак тим самим, замість розвитку перспективної контратаки, відзначається і фін. Ярмоленко віддає на Бутка. Закінчується все ударом Кравця в штангу. Кравець, Коваленко і Коноплянка в штрафному. В районі півкола – нікого. А позиція ж непогана для удару.

Повтор ситуації один. Коваленко приходить за м'ячем. Степаненко в передачі незацікавлений. Ракицький стріляє в нікуди.

Ярмоленко прибігає до центральних захисників, щоб допомогти вивести м'яч з оборони!!! Бутко вже Бог знає де. Зінченко, пам'ятаючи про ситуацію номер 2, особливо не прагне взяти участь. Чи багато умовний Бейл або Волкот займаються подібним? Пригадується матч на Євро з Північною Ірландією...

Перше активне включення Степаненка в атаку. Через пас від Коваленка досить швидко перейшли центр поля. Рух – сила. Але Коваленко далі в епізоди не вклинився. Зінченко, як видно, страхував Степаненка. У Коноплянки особливого вибору і немає. Навіть, якщо б і був інший варіант продовження, не факт, що Євген вчинив би інакше.

Кутовий біля воріт збірної України. Нічого не нагадує? Підказка: одну відому українську команду. 9 польових в штрафному. Лише Соболь поза нею. Але думки Едуарда не так про те, як втекти в контратаку, як утримати ривок фіна. Як можна втекти в атаку, стоячи біля своїх воріт кількістю у 10 людей?!

Соболь віддає... потрібно написати Коноплянці, але не завжди отримуєш те, що хочеш. Едуард може і хотів зіграти на Євгена, але якось не зрослося. Лівий фланг гостро контрастує з правим. Футболісти "Динамо" і "Шахтаря" спільну мову знаходять, а висхідна зірка українського футболу і така, що не розкрила своїх можливостей у іспанському, – ні. В чому причина? Чи в кому?

На 18 хвилині нарешті проходить перша довга передача від Ракицького. Ні Степаненка, ні Коваленка, ні Соболя поруч немає. Соболь приймає і віддає...

Знову проходить довга передача від Ракицького. Коваленко обігравався зі Соболем, але передача...

...виявляється хорошим переведенням на правий "працюючий" фланг. Знову на лінії штрафного нікого в синіх футболках ... ну точно десь ми подібне бачили!

Степаненко, Соболь і Коваленко довели м'яч до Коноплянки. І Євген змайстрував гол на пару з Кравцем. Чому Степаненко, Соболь і Коваленко в подібному ключі не діють більше декількох разів за гру? В русі та в короткий пас впоралися з поставленим завданням.

Ще один приклад хорошої взаємодії Бутка і Ярмоленка. Андрій зміщується в центр і віддає Богдану коридор, який звільнився. Кілька разів в матчі траплялося подібне.

Кутовий номер 2. Повна копія першого... ким і як тікати в контратаку?

Зінченко "сідає" до захисників і починає атаку. Ярмоленко створює коридор для Бутка, зміщуючись в центр.

Це, судячи з усього, той самий "малюнок гри", який побачила така велика кількість уболівальників.

У цифровому ж вигляді "малюнок" такий: Зінченко – 91% точності передач, Коваленко – 92%, Ракицький – 91%, Кучер – 97%. Питання: скільки "ключових передач", що завершилися ударом, віддали Коваленко і Зінченко? Зате ж цифри, як у Тоні Крооса і Луки Модріча...

60% – 40% в контролі м'яча. 548 передач з точністю 89% і... 4 удари в ствір. Як і раніше, нічого не нагадує? Контроль заради контролю і мінімальний толк від нього? Тільки, якщо там це називається "немає гри", то в збірній це гордо іменується "малюнком"...

Україна – Фінляндія. 5 "плюсів" і 5 "мінусів" матчу у вигляді GIF

ЧС 20184 турЧорноморець (Одеса)

Україна - Фінляндія: Субота 12 листопада 2016

Матч завершено
1 : 0
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
14
хв
Вальядолід
17:15
Атлетіко
Вгадай результат матчу
Залиште відгук